Web Sitesi Açmak

04.11.2017
1.160
Web Sitesi Açmak

Bilgiye ulaşma konusunda devrim niteliğinde bir gelişme olan internet bugün hayatın her anında yanında olmasını isteyeceğiniz türden bir teknoloji. Aklınıza gelebilecek her türlü içeriğe ulaşabileceğiniz internet dünyası aynı zamanda yüz milyarlarca dolarlık bir reklam pazarının da merkezinde yer alıyor. Siz de internetten para kazanma yollarından birisi olan web sitesi açmak ve bu pazardan payınıza düşeni almak istiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

İnternette gezinirken girip çıktığımız web sitelerinin tek gelir kaynağı reklamlardır. Günde milyarlarca kez ziyaret edilen bu sitelerde yer alan reklamlara her tıklanıldığında site sahibi belirli miktarlarda gelir elde etmektedir. Dolayısıyla çok ziyaret edilen büyük sitelerin sadece bir günde binlerce TL kazanmakta. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda web sitesi açmak mantıklı ve kazançlı bir işmiş gibi görünüyor.

internetten para kazanma

İnternetten Para Kazanma

Web Sitesi Kurma

Ancak, her iş gibi web sitesi kurma da çok çalışma, bilgi, tecrübe ve disiplin gerektiriyor. En önemlisi bir web sitesinin gelir elde edebilmesi için gelişmesi ve yeterli ziyaretçi sayısına ulaşması gerekli. Bunun anlamı şu: Web sitesi kurma işi kısa vadede size para kazandırmayacaktır. En av 2-3 aylık bir geliştirme sürecinin ardından reklam almaya başlayacak ve ilk etapta küçük miktarlarda gelir elde edeceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları: En Etkili 5 Yöntem

Web Sitesi Nasıl Kurulur

Eğer iyi bir analiz ile hedef kitlenizi doğru seçtiyseniz ve sitenizi doğru, özgün ve ilgi çekici içeriklerle zenginleştirdiyseniz başarı kaçınılmazdır. Orta ve uzun fırsatı sunacaktır. Siteniz Google aramalarında üst sıralara yükselip en çok ziyaret edilen ve tanınan sitelerden birisi haline geldiğinde ise hayal edebileceğinizin de ötesinde geliriniz olacak. Peki, bir web sitesi nasıl kurulur?

Sıfırdan bir web sitesi kurmak bilgi ve deneyim gerektirir. Eğer sitenizin alt yapısını ve tasarımını da kendiniz hazırlamak istiyorsanız kodlama bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Kodlama yapabilmek yıllarca süren bir çalışma ve deneyim gerektirir. Bu yüzden hazır temalar mevcut. Bu temalar ile çok zorlu ve bilgi gerektiren kısmı atlamış olursunuz.

Temanızı seçtikten sonra domain ve hosting temin etmemiz gerekiyor. Domain adının sitenizde yer alacak içerikle ilgili olması başarı şansınızı artıracaktır. Türkiye’de domain satın alabileceğiniz yüzlerce site mevcut. Daha sonra host firmanızı seçmeniz gerekiyor. Hosting, sitenizin bağlanılabilirliği açısından  önemlidir. Artık sitenizin yayına başlaması için her şey hazır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Geleceğin Meslekleri: Aktüerya Uzmanlığı

Bundan sonrası için en önemli konu sitenize özgün içerik girişi yapmaktır. Kopyala yapıştır yaparak diğer internet sitelerinden alacağınız yazılar sizi asla ilerletmeyecektir. Bu sebeple günde en az 2 adet özgün içerik hazırlayıp sitenizde yayımlamalısınız. İçeriği hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da bulunuyor. Google aramalarında ilk sıralara ulaşmanızı kolaylaştıracak SEO bilgisini edinmeniz önemlidir. Bu sayede 2-3 ay içerisinde Google tarafından dikkate değer ve önemli site statüsüne kavuşacaksınız. Bu da artık reklam alabileceğiniz anlamına geliyor.

Adsense ile Para Kazanmak

Reklam geliri elde etme araçlarından en yaygın ve etkili olanı olarak Google Adsense örnek verilebilir. Adsense ile para kazanmak için bir Adsense hesabı açmanız gerekiyor. Sonrasında kazanacağınız reklam gelirleri bu hesaba aktarılacaktır. Reklam gelirleriniz başlangıçta düşük olsa da zamanla yükselecek ve emeğinizin karşılığını verecektir. Tabii ki sürekli yeni içerik girmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Canlı siteler her zaman ilk sıralarda yer alır. Elbette bu gelir ziyaretçi ve reklam hit sayınız ile doğru orantılıdır. Bu sebeple sitenizin hedef kitlesini doğru seçin. Hangi içeriklerin ilgi çekebileceğine karar verin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Uyurken Bile Para Kazandıran İşler

Web sitesi açmak belirli bir aşamadan sonra sizi mutlu edecek bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Tek ihtiyacınız olan sabır, çok çalışma ve okuyucularınızın beklentilerini karşılayabilmedir. Sitemizde yer alan diğer internetten para kazanma tekniklerini incelemeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.