Bitcoin ile Yatırım Yapmak

18.11.2017
1.145
Bitcoin ile Yatırım Yapmak

2008’de Satoshi Nakamoto tarafından deneysel amaçlarla başlatılan Bitcoin sisteminin bugün geldiği noktayı yaratıcısı bile düşünmemiştir büyük ihtimalle. Rekorlar kırarak inanılmaz bir hızla değerini yükselten sanal para birimi Bitcoin, bugün internet dünyasında en çok konuşulan ve merak uyandıran sistemlerden birisi konumunda. Bitcoin ile para kazanmak da bir o kadar ilgi çekici ve cazip.

Bugün değeri 8.022 Dolara yükselerek yeni bir rekor kıran Bitcoin kısa geçmişinin en yüksek seviyesine yükseldi. Evet yanlış duymadınız, 1 Bitcoin alabilmek için tam 8.022 Dolar ödemeniz gerekiyor. 2009 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde 1 Bitcoin’in değeri sadece 0.0054 dolardı. Yani o dönemde 30 dolar ödeyerek 5.500 Bitcoin satın alınabiliyordu. O dönemde 30 dolar ödeyerek 5.500 Bitcoin satın alsaydınız bugün 44 milyon Doların üzerinde bir servete sahip olabilirdiniz.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, birçok ülke tarafından kabul edilen dijital bir para birimi olarak anlaşılmakta. Ancak aslında Bitcoin bir veri işleme sistemidir. Para birimi olarak algılanmasının sebebi ise Bitcoin’in herhangi bir ülkenin para birimi ile alınıp satılabilmesi ve transfer edilebilmesidir.

bitcoin nedir

Bitcoin ile  Kazanmak

Bitcoin Nasıl Kazanılır?

Bu kadar değerli olan Bitcoin çok sayıda kişinin dikkatini çekmeyi de başardı doğal olarak ve Bitcoin nasıl kazanılır sorusunu çok sık duyar olduk. Ancak bu iş o kadar da kolay değil. Çok sayıda yöntemle kazanabileceğiniz Bitcoinler’in sınırlı sayıda olması, zor bulunması ve her geçen gün bulunmasının zorlaşması bunun sebeplerinden birisi.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Enerji Üretim Tesisi Açmak

Hele Bitcoin madenciliği yapmak olarak adlandırılan yöntemi kullanmayı düşünüyorsanız bir süper bilgisayara ve bol zamana ihtiyacınız var. Öyle ki, süper güçlü bilgisayarınıza yüklü miktarlarda yatırım yapıp saatlerce başında oturmanız gerekiyor. Çünkü yapmaya çalıştığınız dev bir gölde sürekli yer değiştiren bir balığı yakalamak kadar zor. Ancak Bitcoin kazanmak için en etkili yöntemin Bitcoin madenciliği yapmak olduğunu belirtelim.

Bitcoin nasıl kazanılır konusunu daha sonra ayrı bir başlıkta detaylandıralım. Çünkü, bu yöntemi anlatırken muhtemelen ilk kez duyacağınız çok sayıda kavramla karşılaşacaksınız ve kafanız allak bullak olacak. Ancak yine de kısaca değerlendirmek gerekirse, Bitcoin madenciliğine başladığınız zaman gerçekleştirdiğiniz her bir işlem Blockchain denilen blok zincirine gönderiliyor. Bitcoin işlemlerinin yürütüldüğü bu ortak alanda yer alan bloklarda Bitcoin kayıtlı. Süper bilgisayarınız bir blok keşfettiği anda kazanmaya başlıyorsunuz. Ancak bunun muazzam zor olduğunu ve sadece en güçlü bilgisayarların daha şanslı olduğunu belirtelim. Evlerimizdeki sıradan bilgisayarlarla Bitcoin madenciliği yapmak neredeyse imkansız.

Başlangıçta Bitcoin’in aslında bir veri işleme sistemi olduğunu söylemiştik. Yeni yayımlanan madencilik işlemleri sürekli olarak diğer madenciler tarafından bloklara yönlendirilerek blok zincirinin sürekli, değişmez ve bütün halde kalması sağlanıyor. Madenciler bu işlem ağından ortaya çıkan bloklardaki bitcoinlere çeşitli algoritamalar deneyerek ulaşmaya çalışır ve bu çok uzun zaman alabilir.

bitcoin nasıl kazanılır

Bitcoine Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin Kazanma Yolları

Bitcoin kazanma yolları yalnızca bununla sınırlı değil elbet. Bitcoin nasıl kazanılır sorusuna birçok farklı cevap verebiliriz. İnternette satış yapmak ve satışları Bitcoin üzerinden gerçekleştirmek diğer bir yöntemdir. Bunun yanı sıra Bitvisitor, Freedigitalmoney ve Coinworker gibi siteler aracılığıyla Bitcoin kazanabilirsiniz. Bu yöntemle web sitelerinin size verdiği görevleri yerine getirirsiniz ve çok ama çok küçük miktarlarda Bitcoin kazanırsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Türkiye'nin Kanayan Yarası; İşsizlik!

Bitcoin kazanma yolları arasında en çok başvurulan yöntemlerden birisi de elinizdeki mevcut Bitcoin’leri faiz karşılığı borç vermektir.

Bitcoin’i borsalarda da işlem gördüğünü söylemek gerekiyor. Bitcoin’e yatırım yaparak satın alabilir ve işlem hareketleri ile sayısını artırmak mümkündür.

Bitcoin Güvenilir mi?

Bitcoin güvenilirdir. Bitcoin ülkelerin ekonomik durumlarından, krizlerden vb. etkilenmez. Enflasyon nedir bilmez. Manipüle edilemez ve çökmez. Ancak değeri ile ilgili insanların şüphe duyması normaldir. Şöyle belirtelim, İlk ortaya çıktığında 0,0054 Dolar olan 1 Bitcoin, 17 Kasım 2017 itibari ile 8.000 Dolar değerinde. Geçen hafta ise bu rakam 7.000 Dolar seviyesinden 5.600 Dolara gerilemişti. Ancak tekrar yükseldi. Yarın ne olacağını kimse bilmiyor. Dolayısıyla Bitcoin’e para yatırıp kaybetmeniz de olasıdır.

Bitcoin Ne Kadar?

17 Kasım 2017 itibariyle 1 Bitcoin 8.022 Doları gördü ancak daha sonra 7.600 Dolar seviyesinde seyretti. Yani bu tarihte bir Bitcoin 31.000 TL seviyesine kadar yükseldi.

Siz de Bitcoin nedir, Bitcoin nasıl kazanılır merak ediyorsanız internette uzun süre araştırma yapmanızı ve sistemin mantığını iyice kavramanızı öneriyoruz. Bitcoin madenciliği yapmak için bilgiayara binlerce TL yatırım yapmanın yanı sıra sistemin işleyişini çözebilmek gerekiyor. Ancak, konuya hakim ve gerekli altyapıya sahip olduğunuzda Bitcoin çok karlı ve sizi zengin edecek yatırım olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternetten Para Kazanmanın En Etkili 5 Yolu

Bir önceki yazımız olan Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği başlıklı makalemizde Acil Bakım ve Ambulans Programı ve Acil Bakım ve Ambulans Teknikeri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.