İçerik Editörlüğü Yaparak Nasıl Para Kazanılır

İçerik Editörlüğü Yaparak Nasıl Para Kazanılır

İlk defa bu iş hakkında bilgi araştırması yapanlar için ilginç gelebilir fakat daha önce benzer yazılar okuyanlar belli bir birikim sahibi olmuştur. İçerik editörlüğü yaparak hem profesyonel anlamda hem de amatör olarak çağımızın kazanç fırsatları arasında yer almaktadır. İçerik editörü ne iş yapar, içerik editörlüğü yaparak ne kadar gelir elde edilir? Ayrıntıları verelim. Kafanızı fazla […]

İlk defa bu iş hakkında bilgi araştırması yapanlar için ilginç gelebilir fakat daha önce benzer yazılar okuyanlar belli bir birikim sahibi olmuştur. İçerik editörlüğü yaparak hem profesyonel anlamda hem de amatör olarak çağımızın kazanç fırsatları arasında yer almaktadır. İçerik editörü ne iş yapar, içerik editörlüğü yaparak ne kadar gelir elde edilir? Ayrıntıları verelim.

Kafanızı fazla bulandırmadan sizin anlayabileceğiniz şekilde ifade etmek gerekirse dijital ortamda hazırlanmış her türlü çalışma bir içerik olarak düşünülmelidir. Örneğin en sık kullandığınız sosyal medyada paylaştığınız bir resim veya size gönderilen veya sizin başkasına göndermiş olduğunuz mail ve web sitelerindeki yazılar içerik olarak düşünülmelidir. Yani dijital platformda resim, ses dosyaları içerik olarak addedilmektedir.

İçerik editörü olmak

Kimler içerik editörlüğü yapabilir

Siz de yeni para kazanma fırsatından faydalanmak istiyorsanız neler yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirme yapalım. İnternet ortamında işlerin hızlı bir şekilde yürütüldüğünü Sizler de fark ediyorsunuz. Dolayısıyla web siteleri işlerimizi görmemize yardımcı oluyor. E ticaret siteleri olsun ya da bilgilendirme amaçlı sizlere faydalı bilgiler veren sağlık siteleri, dekoratif siteleri, eğitim siteleri… aklımıza gelebilecek her türlü dijital platform içerik ile ayakta durmaktadır. Dolayısıyla içerik editörü olarak para kazanmak isteyenlere önemli bir gelir fırsatı var.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  E-Kitap Yazmak

Her türlü web sitesi, blog ayakta kalmak, tutunabilmek, rakiplerine karşı öne çıkmak için sürekli güncel içerik ihtiyacı duymaktadır. Elbette içeriklerin işin uzmanı kişiler tarafından hazırlanması gerekmektedir. Kısaca bu işleri bilen kişiler daha avantajlı gibi gözükse de makale yazarlığı da denilen bu sektörü anlamayan, yani arama motoru uyumlu içerik hazırlamasını bilmeyenlerin de kısa sürede bu işi öğrenip para kazanacağına rahatlıkla söyleyebiliriz.

SEO uyumlu içerik hazırlayabilen kişiler daha fazla gelir elde edecektir, ancak bilmeyenler de fazla üzülmesin! Sizlere yardımcı olacak forum siteleri sayesinde kısa sürede konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İçerik editörü olarak para kazanmak

İçerik editörünün görevleri

İçerik editörü ne iş yapar kısaca izah edelim. Yukarıda anlattığımız gibi güncel kalmak isteyen, arama motorlarında üst sıralarda yer almayı hedefleyen blog ya da web sitelerine özgün yazılar yazan kişiler içerik editörü olarak adlandırılır. Yani bazı durumlarda size teslim edilecek bir web sitesinin güncel tutmanız, resimlerle, yazılarla veya video yükleyerek sitenin rakiplerini geçmesi, yukarılara tırmanması için çalışma yapmanız istenir. Bunun için de farklı yöntemleri bilmeniz ve uygulamanız en önemli aşamalardan birisidir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Web Sitesi Açmak

Etkili içerik hazırlayarak çalıştığınız blog ya da web sitesini hedef kelimelerde yukarıya çıkarmak sizin için para kazanma anlamına gelmektir. Eğer okumaya, araştırmaya meraklıysanız, bilgilerinizi başkalarına aktarma noktasında da kaleminize güveniyorsanız sizler içerik editörlüğü yaparak para kazanmak için aranan kişiler arasındasınız.

Sizin tek eksiğiniz arama motoru uyumlu makale yani içerik hazırlama noktasında neler yapılması gerektiğini araştırmak olacaktır. Sonrasında birkaç forum sitesinde referans niteliğinde ücretsiz makale yazarak kendinizi fark ettirebilirsiniz. Bu sayede içerik editörü olarak para kazanmaya adım atmış olursunuz.

İçerik editörlüğü yaparak ne kadar gelir elde edilir?

Bir fiyatı belirleyici en önemli unsur kalitedir. Yani sizin yazılarınızı başkaları beğendiği takdirde sizlerle çalışmak isteyen insan da fazla olacaktır. O zaman fiyatını arz talep noktasında siz belirleyeceksiniz. Yüz kelimesinin 2 TL, 3 TL veya 5 lira civarında yazabilirsiniz. Günde 3000 kelime, 5000 kelime içerik oluşturmak çok da zor değil. Özellikle dijital ortamlar içerisinde sizler de içerik editörü olarak para kazanmak için hemen kolları sıvayın.  Bu başlık altında araştırmalara başlayıp internetten para kazanma fırsatlarını değerlendirin.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  İnternetten Para Kazanmanın En Etkili 5 Yolu

Bir önceki yazımız olan Nette Dosya Yükleyerek Para Kazan başlıklı makalemizde dosya paylaşımından para kazanma, dosya upload etme sitesi ve dosya yükleme işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?