Tecrübeli İnsanların Yatırım Tavsiyeleri

25.11.2018
580
Tecrübeli İnsanların Yatırım Tavsiyeleri

Yatırım yaparak ya da çalışarak para kazanmak isteyenlerin daha önce bu yollardan geçmiş olan ünlü insanların tecrübelerinden istifade etmek istediği bir gerçektir. Biz de zengin olmuş, çok para kazanmış ünlü yatırımcıların paylaştığı taktikleri sizlere ileteceğiz. Yatırım uzmanı tanınmış zengin Jim Rogers para kazanmanın sırlarını anlattığı yazının özetleyeceğiz.

Siz bu satırları okurken biraz şoka uğrayacaksınız çünkü, sizin bu siteye gelirken yaptığınız aramanız, merakınız para kazanma isteğinize vereceği cevap çok şaşırtıcı. Jim Rogers size ilginç bir yaklaşım ile taktik veriyor.

parataktikleri

Kendi de dahil hiç kimseden para kazanma yolları, tüyoları, ipuçları sormamalarını söylüyor. Devam ediyor.

Sadece bildiğiniz işi yapın. Anladığınız sektörde yol alın. Çünkü başarıya götürecek tek yol bildiğiniz konular üzerinde yoğunlaşmaktadır. Tecrübeli olduğunu bildiğiniz hangi iş alan sektör varsa o konuda ilerleyin. Çünkü bilmediğiniz tecrübeli olmadığınız alanlara yatırım yapmak sonu hüsranla bitebilir. Başkalarının söylediklerine kulak asmayın, kendi sesinizi dinleyin. Herkesin farklı alanlarda bilgi ve tecrübesi olabilir. Siz ne biliyorsunuz, hangi konuda bilgi sahibisiniz, sizi farklı kılacak şey ne ise onu keşfedin. Bu konuda da kararsız iseniz, yani hangi konuda kendinizin bilgi sahibi olduğunu tam olarak keşfedemediyseniz bir kenara çekilin, kendinizi süzgeçten geçirin. Yaşantınıza bakın, kendinizi tanıyın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeteneklerinizi Kullanarak Para Kazanmanın Yolları

Ünlü yatırımcıdan para kazanma tüyoları bununla sınırlı kalmıyor. Şu konularda da ipuçları sergiliyor.

Kendinizin farkına varın. Hangi konulara  vakıfsınız, neler yapabilirsiniz. Bir hekime muayene olmak için gittiğiniz zaman vakit geçirmek amacıyla sıranızı beklerken ne tür dergiler-gazeteler ilginizi çekiyor, neler okuyorsunuz, nelere meraklısınız? İşte sizi ele verecek ipuçları bunlardır. Kendinizi tanıdıktan sonra başarıyı yakalamak için ilk adımı atmış olacaksınız. Başarılı bir yatırımcı olmanın ilk kuralı kendinizi tanımaktır. Kendi bildiğiniz yolda ilerlemektir. Spor, otomobil, ekonomi, sanat, eğitim, doğa, hayvanlar… Her neyse kendinizi keşfedin, sonrasında ilgi duyduğunuz sektörlere paralel olan bütün endüstriyel alanları araştırmaya koyulun. Çünkü sektörler birbirini dengeler ve destekler. Paralel sektörler nelerdir, o alanlarda da bilgi sahibi olun.

İyi bir takip mekanizması geliştirdikten sonra yolunuza devam edebilmek için sürekli okumalısınız. Yeni şeyleri duymak, öğrenmek için okumak, okumak, bilgilenmek şart.

Elalem şunu der, bunu der, diyerek geri çekilmeyin. Diğerlerini umursamayın. Aklınızı çelmeye çalışanlara kulak asmayın. Kendi Seçtiğiniz yolda devam etmek için kararlı olun. Bildiğiniz alanda ilerlerseniz sizin sektörde yaşanacak her türlü yenilik ve değişimleri önce siz öğrenirsiniz. Bu da büyük bir avantaj sağlayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  El Yapımı Ürünler Kazandırıyor

Yolunuza birçok zorluk mutlaka çıkacaktır. Hiçbir zaman vazgeçmeyin, pes etmeyin. Tekrar tekrar deneyin.

Kısa vadede kazanacağınızı varsayıp hesaplar yapmayın. Uzun vadede kazanacağınızı hesap ederek ona göre planlama yapın. Yatırım yaptığınız sektörlerin dünya genelinde hangi ülkede ne kadar insanın kullanacağını araştırın, ona göre yaşam endeksi oluşturun. Buna göre yatırımlar yapın.

Öğrendiğiniz üzere bütün dünyanın tanıdığı ünlü yatırımcı Jim Rogers yatırım yapmak için çok fazla bilgi, birikim, tecrübe gerektiğini hatırlatıyor. Bunları elde etmek için de her sektöre balıklama atlanmaması gerektiğini hatırlatıyor. Sadece bildiğiniz işi yapmanızı, kimseyi dinlememenizi, kendiniz karar vermeniz gerektiğini ve pes etmemeyi öğütlüyor. Bunun sonucunda da başarının geleceğini müjdeliyor.

Para kazandıran ünlü yatırımcı tüyoları kararlı, azimli, sabırlı insanlar tarafından hayata geçirilirse amaca ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan Catering Firması Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Catering firması nasıl açılır, Catering sektörüne girmek ve Catering şirketi açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.