Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Yeni Bir İş Fırsatı: Sanal Asistanlık

Teknolojinin sunduğu imkanların gelişmesiyle evimizden hiç ayrılmadan işimizi yapabilmek mümkün hale geldi. Yakın gelecekte hiç işe gitmeden tüm işimizi evimizden yönetebileceğimiz fikri artık bilim kurgu filmlerinden çıkıp, günümüz iş düyasının bir parçası haline gelmeye başladı bile.Özellikle internet tabanlı mesleklerin çok büyük bir çoğunluğunu evde kuracağınız ofisinizde yürütebilmeniz mümkün. Bu tarz evde para kazanma yolları arasında son dönemde ön plana çıkanlardan birisi de sanal asistanlık.

Modern Sekreterlik: Sanal Asistanlık Yapmak

En büyüğünden en küçüğüne şirketlerin yönetilmesi tam zamanlı bir iştir ve yönetici kademesindeki herkesin tüm zamanını ve konsantrasyonunu ayırmasını gerektirir. Hal böyle olunca organizatör ve hatırlatıcı görevlerini üstlenecek bir sekreterin varlığı kaçınılmaz oluyor. Ancak her şirketin bir sekretere ofisinde yer açacak pozisyonu olmayabiliyor. Daha da önemlisi şirketler için personel maaşını minimum seviyede tutmak kapitalist düzende bir olmazsa olmaz. Bu sebeple sanal asistanlık yapmak isteyenler şirketler için kaçırılmayacak bir fırsat konumunda. Kendi evinden bir sekreterin görevlerini yürüterek kazanç elde edebilir ve ofis stresine girmeden evinizin rahatlığında iş dünyasının bir parçası olabilirsiniz. Üzerinizde pijamanız, ayağınızda terliğiniz ve masanızda kahveniz ile bu hoş bir deneyim olacaktır. Peki, sanal asistanlık ne gerektiriyor?  Nasıl sanal asistan olunur? 

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Sanal Asistanlık Başvurusu

Evde para kazanma yolları arasında son zamanların en popüler meslekleri arasında yer alan sanal asistanlık yapmak bazı özellikleri taşımanızı gerektiriyor. Çok zor görevler olmamakla birlikte bilgisayar tabanlı bir iş olacağından teknoloji ve bilgisayarlarla aranızın iyi olması ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Bir sanal asistanın çoklu görevleri yerine getirebilme kabiliyetini göstermesi şarttır. E-postalara cevap verme, işverenin takvimini yönetme, veri girişi yapma ve sosyal medyanın kontrolü gibi tipik görevler sanal asistanın yapması gereken işlerdir.

Sanal asistanlık başvurusu için ülkemizde de faaliyet gösteren çok sayıda freelance iş veren internet sitesinden faydalanabilirsiniz. bionluk.com vb. çok sayıda internet sitesi bu tarz işleri arayan kişilerle dolu. Hemen kayıt olarak siz de ücretsiz başvurunuzu yapabilirsiniz. Sanal asistanlık sizin için de karlı ve keyifli bir iş fırsatı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Hareket Gerektiren İş Fikirleri başlıklı makalemizde Fotoğrafçılık yapmak, Kişiye özel antrenörlük ve Kişiye özel kuaförlük hakkında bilgiler verilmektedir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Su Satmak


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?