Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Seyyar dondurmacılık yaparak para kazanmak

Türkiye bulunduğu coğrafi konumu gereği sıcak iklim özelliği taşımaktadır. Dolayısıyla da yeni iş fikri arayanlara seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma hakkında bilgi vereceğiz.  Özellikle Batı ve Güney bölgelerimizde yer alan illerde 3 mevsim dondurma satışı yaparak para kazanma fırsatı yakalanabilir.

Siteniz sürekli yeni ek iş fikirleri hakkında girişimcileri cesaretlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla fikir teatisinde bulunmaktadır. Bugün de iş kurma düşüncesinde olan insanlara dondurma sektörünü düşünmeleri için soru işaretleri oluşturuyoruz.

Batı ülkelerinde iş profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Dondurma arabası ile mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak dondurma satışı yapılıyor. Üstelik Avrupa’da ve Amerika’da ülkemizde olduğu gibi çok sıcak mevsimler yaşanmıyor. Buna rağmen dondurma kültürü yerleşmiş seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma olanağı yakalaabilmektedir.

Durum Türkiye’de ise çok ilginçtir. Sadece hazır dondurma firmalarının sunduğu dondurmalar ile vatandaşlar bu ihtiyacını gidermeyi  düşünüyor. Oysa Türkiye’de de dondurma arabası kültürü olursa herkes dondurma almak için dükkan, mağaza dolaşmak zorunda kalmaz.

Seyyar dondurmacılık yaparak para kazanmak

Gerçekten iyi bir iş kurma düşüncesi olan müteşebbislerin Avrupa’da ve Amerika’da olduğu gibi profesyonel bir şekilde dondurma arabası ile dondurma satışı yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bulunduğunuz ile göre geliriniz elbette farklılık gösterecektir. Örneğin, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay’da bu işi yapma düşüncesinde olan insanlar daha avantajlıdır.

Bölgesel olarak gelir farklılıkları olsa da dondurma arabası ile dondurma satışı yapmayı düşünenler farklı alternatifleri de beraberinde düşünebilir. Örneğin dondurma ile birlikte mısır satışı yapılabilir, hamburger köfte, çiğ köfte, veya farklı alternatifler birleştirilebilir. Bu sayede hem ihtiyacı olan vatandaşlar ihtiyacını gidermiş olur, hem de para kazanma düşüncesinde olan insanlar gelir elde eder. En önemlisi de batıda Amerika’da olduğu gibi dondurma arabası ile seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma fırsatı yakalanmış olur.

Bu yeni ek iş fikirleri artıları ve eksileri ile enine boyuna düşünenler mutlaka bir çıkış yolu bulacak ve para kazanmaya başlayacaktır.  Başlangıçta küçük bir araba ya da orta ölçekli bir araba satın alıp içine dondurma makinaları yerleştirilmesi gerekir.  İyi bir dondurma ustası da işin artısı olacaktır. Böylece seyyar dondurmacılık yaparak para kazanmak için iyi bir başlangıç olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?