Dondurmacılık Yaparak Para Kazanmak

13.09.2017
1.357
Dondurmacılık Yaparak Para Kazanmak

Türkiye bulunduğu coğrafi konumu gereği sıcak iklim özelliği taşımaktadır. Dolayısıyla da yeni iş fikri arayanlara seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma hakkında bilgiler vereceğiz.  Özellikle Batı ve Güney bölgelerimizde yer alan illerde 3 mevsim dondurma satışı yaparak para kazanma fırsatı yakalanabilir. Bakmayın siz ambalajlanmış ürünlerin market kasalarında yer almasına. Geleneksel yöntemlerle yapılan her türlü üründe olduğu gibi dondurma da eğer damaklara dokunabilenler için vazgeçilmezdir.

Siteniz sürekli innovatif iş fikirleri hakkında girişimcileri cesaretlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla fikir teatisinde bulunmaktadır. Bugün de iş kurma düşüncesinde olan insanlara dondurma sektörünü düşünmeleri için soru işaretleri oluşturuyoruz. Her kademe için giriş yapma hakkınız vardır. Yani, kendi arabanızla gezerek satış yapamadan tutun da sabit noktada kalarak müşteri beklemek seçeneklerinden uygun olanı hayata geçirmek gibi.

Batı ülkelerinde iş profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Dondurma arabası ile mahalle mahalle, sokak sokak dolaşarak dondurma satışı yapılıyor. Üstelik Avrupa’da ve Amerika’da ülkemizde olduğu gibi çok sıcak mevsimler yaşanmıyor. Buna rağmen dondurma kültürü yerleşmiş seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma olanağı yakalaabilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Firmalara Gizli Müşteri Olmak

Durum Türkiye’de ise çok ilginçtir. Sadece hazır dondurma firmalarının sunduğu dondurmalar ile vatandaşlar bu ihtiyacını gidermeyi  düşünüyor. Oysa Türkiye’de de dondurma arabası kültürü olursa herkes dondurma almak için dükkan, mağaza dolaşmak zorunda kalmaz.

Seyyar dondurmacılık
Seyyar dondurmacılık yaparak para kazanmak

Gerçekten iyi bir iş kurma düşüncesi olan müteşebbislerin Avrupa’da ve Amerika’da olduğu gibi profesyonel bir şekilde dondurma arabası ile dondurma satışı yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Bulunduğunuz ile göre geliriniz elbette farklılık gösterecektir. Örneğin, İzmir’de, Antalya’da, Adana’da, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay’da bu işi yapma düşüncesinde olan insanlar daha avantajlıdır.

Bölgesel olarak gelir farklılıkları olsa da dondurma arabası ile dondurma satışı yapmayı düşünenler farklı alternatifleri de beraberinde düşünebilir. Örneğin dondurma ile birlikte mısır satışı yapılabilir, hamburger köfte, çiğ köfte, veya farklı alternatifler birleştirilebilir. Bu sayede hem ihtiyacı olan vatandaşlar ihtiyacını gidermiş olur, hem de para kazanma düşüncesinde olan insanlar gelir elde eder. En önemlisi de batıda Amerika’da olduğu gibi dondurma arabası ile seyyar dondurmacılık yaparak para kazanma fırsatı yakalanmış olur.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Mum Yapma İşi

Bu yeni ek iş fikirleri artıları ve eksileri ile enine boyuna düşünenler mutlaka bir çıkış yolu bulacak ve para kazanmaya başlayacaktır.  Başlangıçta küçük bir araba ya da orta ölçekli bir araba satın alıp içine dondurma makinaları yerleştirilmesi gerekir.  İyi bir dondurma ustası da işin artısı olacaktır. Böylece seyyar dondurmacılık yaparak para kazanmak için iyi bir başlangıç olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.