Taze Sıkılmış Meyve Suyu Satmak

22.11.2017
3.068
Taze Sıkılmış Meyve Suyu Satmak

Kış mevsiminde hastalıklardan korunmak için, yaz mevsiminde ise biraz da olsa serinleyebilmek için sıkça tükettiğimiz taze sıkılmış meyve suları aynı zamanda çok karlı ve bol kazançlı bir iş seçeneğidir. Son yıllarda köşe başlarında sık sık görmeye alıştığımız taze meyve suyu satıcıları önemli miktarlarda para kazanıyor. Bu yazımızda çok kazandıran iş fikirleri arasında yer alan taze sıkılmış meyve suyu satmak ne kadar kazandırır ve nasıl yapılır gibi sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Taze Meyve Suyu İşi

Rengarenk meyvelerle dolu tezgahlarıyla bizi kendisine çeken ve genellikle önünde uzun kuyruklar görebileceğimiz meyve suyu satıcıları özellikle kalabalık ve turistik yerlerde çok sayıda bulunuyor. Bazıları yerleşik olarak bu işi yaparken, bazıları da zabıtayı peşlerine takma riskine rağmen seyyar olarak satış yapmayı sürdürüyor. Üstelik yakalanıp arabalarını meyvelerini ve meyve suyu sıkacaklarını kaybetseler dahi, birkaç gün sonra kaldıkları yerden devam ediyorlar. Çünkü meyve suyu işi büyük yatırımlar gerektirmiyor ve karları gerçekten çok yüksek.

taze meyve suyu dükkanı

Taze Meyve Suyu İşi

Taze Sıkılmış Meyve Suyu Dükkanı Açmak

Girişimciler için çok fazla sermaye istemeyen ve kazancı bol bir iş fırsatı olarak önerebileceğimiz taze sıkılmış meyve suyu dükkanı açmak,  lokasyonu iyi tespit edildiği takdirde yatırımcısını mutlu edecektir. Üstelik bu iş için büyük bir dükkana ya da masa ve sandalyelere ihtiyacınız yok. Çünkü bir sokak satıcısısınız ve müşterileriniz birkaç dakika içinde ve ayakta meyve suyunu içip gidiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Web Sitesi Açmak

Hazırladığınız meyve sularını plastik bardaklar ya da cam bardaklar ile servis ediyorsunuz ve meyve suyunu içen müşteri parasını ödedikten sonra gidiyor. Bu işin en çok kazandıran yeni iş fikirleri arasında olmasını etkileyen faktörlerden birisi de bu zaten. Meyve suyu içmek kimsenin zamanından çalmıyor. Üstelik sağlıklı ve ucuz. Dolayısıyla yalnızca taze meyvelere ve meyve suyu sıkacaklarına ihtiyacınız var.

Meyve suyu sıkacaklarının sayısı dükkanımızın konumuna ve müşteri potansiyeline göre farklılık gösterebilir. Ancak en az 2 ya da 3 adet makinenin bulunması müşterilerinizin fazla bekletmemek adına önemli olacaktır. Tanesini 300-400 lira civarında satın alabileceğiniz bu makinelerin dışında ihtiyaç duyduğunuz taze meyveleri de halden haftalık olarak satın almanız gerekiyor.

Taze Meyve Suyu İşi Ne Kadar Kazandırır?

Şimdi gelelim en can alıcı soruyu cevaplamaya. Küçük bir yatırımla sahip olabileceğimiz ve doğru planlama ile yüksek gelir vaat eden taze meyve suyu işi ne kadar kazandırır.

Günde 200 bardak taze sıkılmış meyve suyu satışı yapan bir dükkanın haftalık ortalama meyve masrafı yaklaşık olarak 300 TL civarındadır. Ancak bardağı 1 TL ile 5 TL arasında değişen meyve sularından yaklaşık olarak 2000 TL haftalık kazanç elde etmek mümkün. Ayrıca doğru yerde konumlanmış bir dükkan, günde 200 bardak meyve suyu satışını en kötü gününde bile kolaylıkla yapabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Dünyanın En Zenginleri

Taze sıkılmış meyve suyu işi, kazancı ile bir aileyi kolaylıkla geçindirebilecek kadar para kazandırıyor. Hatta işi büyütüp yeni şubeler açmak için bile şansınızı deneyebilirsiniz kalabalıkların yoğun olduğu bölgelerde yan yana dizilmiş onlarca meyve suyu satıcısı görmeniz mümkün ve buna rağmen hepsi para kazanmaya devam ediyor.

Taze sıkılmış meyve suyu satmak çok kazandıran iş fikirleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Üstelik franchising de mümkün. Bize kalırsa kaliteli bir hizmet anlayışı geliştirip kendi markanızla bu işi yapabilirsiniz. Bu sektörde 40-50 bin TL franchising ödemesi yapmayı gereksiz buluyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.