Evde Çalışıp Para Kazanmanın Avantajları

19.01.2019
770
Evde Çalışıp Para Kazanmanın Avantajları

       Günümüzde insanlar artık iş aramaktan yorulur hale geldiler. Kimi işini beğenmiyor kimi işini değiştirmek istiyor. Bu amaçla herkes bir çaba içerisindedir.  2016 yılına girdiğimiz şu günlerde evde çalışarak iş yapma yollarını araştırdığınız zaman karşınıza sayısız fırsatlar çıkmaktadır. Bazı insanlar evde çalışarak para kazanmak ister. Bunun birçok nedeni ve gerekçeleri vardır. Kimi hastadır, kimi dışarı çıkamaz, evde kendini daha rahat hisseder.  

           Evde çalışıp para kazanmanın avantajlarından bir tanesi de çalışma saatlerini ve sürelerini birey kendisinin belirlemesidir. Bazen fazla üretim yapar, bazen daha az çalışarak saatini kendisi belirler. Bağımsız oluyor evde çalışan. Eve iş götürüp fason üretim yapmanın avantajlarında bir tanesi de vergilerden muaf olmasıdır. Dükkan kirası, stopaj giderleri olmayınca daha fazla para kalıyor. Poşet katlama, evde kürdan doldurma ya da paket süsleme, nikah şekeri hazırlama gibi işleri çok rahatlıkla evde yapabilirsiniz.  Patron ya da işveren baskısı altında olmadan çalışan bireyler kendilerini daha başarılı hisseder ve kendi ortamlarını atölye ortamında çevirerek evdeki diğer aile fertlerinden de destek ve yardım alma koşulu ile ek bir kazanç elde ederler. 

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  2018 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?
Dönemsel işler
Evde ek iş neler olabilir?

 Araştırma yapmak ve fikir edinmek için internet sitelerini, dergileri, gazete ilanları ile kataloglarını inceleyiniz. Bunun dışında özel sektör temsilcilerine de görüşerek iş alabilirsiniz.  Bir seçim yaparak kendinize en uygun olanı belirleyiniz.  Evde iş yapma imkanları en üst düzeye çıkarmak ve gelirinizi artırmak için beceri ve yeteneklerin yanında o işe yatkın olmanız önemli. İşinizi sevmelisin. İşin kaliteli, verimli olması ve gününde bitirilmesi çok önemli püf noktasıdır. Dikkat edilmesi gereken husus verdiğiniz sözü tutmaktır. Bu karşıdaki kişiye olan güveninizi artıracaktır ve işin devamını sağlayacaktı. .Eğer zamanda teslim yapılmazsa hanenize eksi puan olarak yazılacak.  Evde yapılacak işlerden birkaç tanesi de yazlık ve kışlık olarak iki gruba ayrılır. Kışın yapacağız işler sizin kapalı ortamda çalışmanızı gerektirebilecek türden işleri olmamalıdır. Örneğini uçucu, yanıcı ve koku verici tiner gibi maddeler, yapışkan türü kimyasal ürünler kapalı ortamlarda çalışmaya imkan vermeyebilir. Sağlığınız her şeyin üstünde gelir.

   Evde iş bulma yolları bulmak  için ilk başta ufak işlerden başlayınız. Ufak ufak üretimler yaptıktan sonra kendinize olan güveniniz artacak, sonra el becerinize gelişecek daha sonra bu ürünleri seri olarak üretmeye başlarsanız. Metropol şehirlerde insanların ikişer üçer araba değiştirerek işe gitmeleri onların hem zaman açısından hem de bedenen yorulmalarına neden olmaktadır.  Yolda geçirecek zamanı evde geçiren bireyler daha fazla üretime katkı sağlamış olurlar. Bazı firmalar malzemeleri, parçaları evinize getirip bırakırlar. Bu sizin için bir avantaj sağlar. Nakliyeden kâr elde etmiş olursunuz. Evinize kadar gelmiş olan ürünleri istediği şekilde hazırlayıp teslim ettikten sonra gönül rahatlığıyla ikinci işe devam edebilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Baharat Paketleme İşi

Bir önceki yazımız olan Catering Firması Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Catering firması nasıl açılır, Catering sektörüne girmek ve Catering şirketi açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Rabia Zengin dedi ki:

    Evde iş yapabileceğim ek destek arıyorum