Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları: En Etkili 5 Yöntem

03.12.2017
1.465
Ev Hanımlarının Para Kazanma Yolları: En Etkili 5 Yöntem

Yaşam şartlarının her geçen gün zorlaştığı bu dönemde özellikle dar gelirli aileler için geçim sıkıntısı başa çıkılması en zor problemlerden birisi. Bu sebeple ev hanımları da aile bütçesine destek olmak için para kazanmak zorunda kalıyor. Bunun için ev hanımlarının sıklıkla başvurduğu bazı yöntemler var. Bu yazımızda, ev hanımları için evde para kazanmanın en etkili 5 yolunu sizler için bir araya getirdik.

Evde Yapılabilecek İşler

Hem dışarıda çalışıp, hem de evin yükünü çekmek hiç kimsenin üstesinden gelemeyeceği bir durum. Bu sebeple birçok ev hanımı evde yapılabilecek işler arasından tercih yaparak hem evi çekip çeviriyor, hem de arda kalan zamanda para kazandırabilecek işleri yapıyor.

Evde yapılabilecek işler arasında paketleme ve montaj çok önemli bir yere sahip. Ancak evde ek iş olarak firmalarla iletişime geçmek çok zor. Bu sebeple evde ek gelir elde edebilmek için girişimcilik duygusuyla hareket ederek, kendi imkanlarınız, ilgi alanlarınız ve özel yetenekleriniz çerçevesinde bir iş belirlemek ve onun üzerinde yoğunlaşmak daha mantıklıdır.

Evde ek gelir elde etmek için seçeceğiniz yöntem tüm zamanınızı alıp sizi boğacak ve strese sokacak bir iş olmamalı. Aksine yaparken keyif aldığınız, sizi rahatlatan ve aynı zamanda para da kazandırabilecek bir yöntemi tercih etmek gerekiyor. Aşağıdaki evde ek iş yöntemleri bu tanıma uyar nitelikte. Evde yapılabilecek bu işler arasında size en uygun olan hangisi ile hemen hazırlıklara başlayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çalışarak Müşteri Temsilciliği Yapmak

Ev Hanımlarının Evde Para Kazanma Yolları

Yemek Yapın

evde yaprak sarma işi

Milyonlarca ev hanımının uzmanlaştığı bir alan yemek yapmak. Birbirinden lezzetli yemekler, tatlılar ya da börekler evde yapıldığında daha bir lezzetli ve sağlıklı oluyor. Özellikle büyük şehirlerde, kadınların da iş yaşamının yoğunluğunun bir parçası olduğu bölgelerde ev hanımlarının evde para kazanma yolları arasında en önemlilerinden birisi yemek yapmaktır.

Mantı, yaprak sarması, biber dolması, çeşitli tatlılar gibi yapılması zor ve zaman alan yemekleri şarküteri, market ve restoranlarla görüşerek kolaylıkla pazarlayabilirsiniz. Öte yandan, ebeveynlerin çalıştığı ailelerin yemeklerini hazırlayabilirsiniz. Ürünleriniz beğenilirse sizden düzenli olarak yemek yapmanız istenecektir. Elbette, iyi bir aşçıysanız bu mümkün.

Çocuk Bakıcılığı Yapın

evde çocuk bakmak

Ev rahatlığında, üzerinizde iş baskısı olmadan yapılabilecek en uygun işlerden birisi de çocuk bakıcılığı yapmaktır. Evde ek gelir elde etmek istiyorsanız sorumluluk gerektiren ancak bir o kadar da eğlenceli bu yönteme başvurabilirsiniz. Bu tür işlerde referanslar çok önemlidir. Dolayısıyla yakın çevrenizle bu işi yapmak istediğinizi paylaşın ve size yardımcı olmalarını isteyin.

Çocukları seviyorsanız, onlarla verimli zaman geçirmek, günlerini dolu dolu yaşatmak ve bakımını üstlenmek konusunda kendinize güveniyorsanız bu iş size göredir. Evde çocuk bakarak her ay 1.000-1.500 TL gelir elde edebilirsiniz. Yabancı dil biliyorsanız, çocuk bakımı konusunda eğitimliyseniz tam zamanlı olarak bu işi yapabilir ve 3.000 – 5.000 TL seviyesinde maaşla çalışabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kına Gülü Yapımı İşi

Temizliğe Gitmek

ev temizliğine gitmek

Kabul ediyoruz, zor bir iş ama aynı zamanda düzenli müşterilerinizin olduğu ve her ay standart bir geliri garanti eden para kazanma yolları arasında. Temizliğe gitmek ev hanımlarının para kazanma yolları arasında çok başvurulan yöntemlerden birisidir ve sigortalı olarak çalışabileceğiniz bir iştir.

Ülkemizde gündelikçilik olarak da bilinen bu işte çalışanlara sigorta yaptırılması yasalarla zorunlu hale getirilmiştir. Her ne kadar çok uygulanmasa da bunu talep etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Temizliğe giden kadınlar büyük şehirlerde günlük 100 ile 150 TL arasında gelir elde ediyor. Üstelik ücret günlük ödendiği için sürekli bir nakit akışı sağlanabiliyor.

Evde Örgü-Dikiş-Nakış-Dantel İşleri Yapmak

evde örgü örme işi

Yakın geçmişte neredeyse her kadının ustalıkla becerebildiği bu iş günümüzde kadınlarımızın da iş yaşamının önemli birer parçası haline gelmesiyle geri planda kalsa da hala para kazandıran bir yöntem. Bir dikiş makineniz varsa yeni kıyafetler tasarlayabilir ve tadilat işleri yapabilirsiniz.

Instagram da butik açanlar arasında sadece kendi ürünlerini satanlar olduğunu biliyor musunuz? Ya da yalnızca tadilat işleri yaparak ayda 1.000-1.500 TL kazanabileceğinizi. Evde dikiş nakış ya da dantel işleri yapmak ev hanımlarının para kazanma yolları arasında oldukça popülerdir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Güneş Enerjisi Üretim (GES) Tesisi Kurmak

Doğal Ürünler Hazırlamak

evde reçel yapıp satmak

Geçmişte annelerimiz yaz mevsiminin sonlarına doğru bir araya gelerek kışlık ürünleri hazırlama telaşına düşerlerdi .Birbirinden lezzetli reçeller, kuru sebzeler ve meyveler, konserveler, tarhana çorbası ya da erişte. Tüm bu ürünler eskiden evde hazırlanır ve sağlıkla tüketilirdi. Şimdi her biri market raflarında ve ne yazık ki içlerinde sağlığımızı tehdit eden kimyasallar mevcut.

Doğal ürünlere olan ilgi bu konudaki bilinçle doğru orantılı bir şekilde artıyor. Yapımı çok da zor olmayan bu ürünleri hazırlayarak internet ortamında ya da bulunduğunuz bölgedeki şarküteri ve ya restoranlara satabilirsiniz. Öte yandan organik ürün pazarlarında da bu tür ürünlrin müşterisi boldur.

Bonus: Evde Kokulu Sabun İşi

evde sabun yapma işi

Son yıllarda kadınların en çok başvurduğu işlerden birisidir. Üstelik büyük yatırımlar da gerektirmiyor. İnternetten ya da hobi malzemeleri dükkanlarından temin edebileceğiniz malzemelerle renk renk, farklı şekillerde ve mis kokulu sabunlar üretebilirsiniz. Genellikle banyoda dekoratif amaçlı kullanılan bu sabunları yapmak çok karlı ve kazançlı. Çünkü düşük maliyete rağmen yüksek fiyata satılıyor. Sitemizde evde yapılabilecek işler ile ilgili çok sayıda içerik bulunmaktadır. Evde ek gelir elde etmek için incelemeyi unutmayın.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.