Tavuk Pilav Satıcısı Olmak Çok Kazançlı

07.05.2018
1.114
Tavuk Pilav Satıcısı Olmak Çok Kazançlı

Seyyar satıcılık yüzlerce yıllık bir gelenek ve doğru yerde doğru ürünlerle yapıldığında önemli miktarlarda para kazanmanızı sağlayabilir. Daha önce birçok yazımızda sokak satıcısı olmak isteyen ziyaretçilerimiz için alternatifler sunmuştuk. Bu kez sırada tavuk pilav satıcısı olmak var. Son dönemde oldukça popüler hale gelen ve neredeyse her köşe başında görmeye alıştığımız tavuk pilav satıcıları ciddi kazançlar elde ediyor.

Neredeyse her şehrimizin meşhur bir tavuk pilav ustası vardır. Bu son derece pratik ve her kesimden vatandaşın tercih ettiği lezzetli aperatifi satarak para kazanmak yeni bir fikir de değil. Ancak son yıllarda öyle büyük bir ivme yakalamış durumda ki, sokak satıcıları yıllardır yaptıkları işi bırakıp tavuk pilav satmak yolunu tercih etmeye başlamış.

tavuk pilav satmak

Tavuk Pilav Kazancı

Artık öyle bir hale gelmiş durumda ki, tavuk pilav geleneği sokaklardan taşarak restoranlara ve hatta zincir restoranlara dönüşmüş durumda. Artık bayilik usulü çalışan dev şirketler ortaya çıkmış durumda. Üstelik bayilik alabilmek için ciddi meblağları gözden çıkarmanız gerekiyor. Çünkü tavuk pilav kazancı da yüksek. Çok da büyük sayılmayacak bir dükkanda her ay 30.000 TL kazanan restoran sahipleri var. Kalite ve lezzeti bir araya getirmeyi başardığınız takdirde müşteri sizi mutlaka buluyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yüz Boyama İşi

Tavuk pilav bayiliği almak için yatırım gücünüzün olması şart. Çünkü, bayilikler 30.000 TL’den, AVM stantları 15.000 TL’den başlıyor. Mobil araç ya da restoran bayiliği düşünüyorsanız ise en az 100.000 TL yatırım gücü gerekli. Elbette, kendi markanızı oluşturarak daha düşük maliyetlerde bir restorana sahip olabileceğiniz gibi, seyyar satıcı olarak da işe başlayabilirsiniz. İstanbul’da seyyar tavuk pilav satmak ayda 3.000 TL ile 5.000 TL arası bir gelir getiriyor. Bu son derece iyi bir rakam. Günde en az 200 tabaklık satış yaptıklarını söyleyen satıcılar günün her saatinde satışın mümkün olduğunu ancak özellikle iş çıkışlarında talebin arttığını ifade ediyor.

Tavuk pilav satıcısı olmak işte bu sebeplerle çok popüler. Siz de sokak satıcısı olmayı düşünüyorsanız, bu iş önemli bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.