Çağrı Merkezinde Çalışmak

24.11.2017
1.275
Çağrı Merkezinde Çalışmak

Henüz yeni sayılabilecek çağrı merkezi hizmeti son yıllarda önemini iyice artırdı. Kurumsallaşan firmaların mutlaka ihtiyaç duyduğu çağrı merkezleri ülkemizde 50’den fazla ilde bulunmaktadır. Çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde çok sayıda çağrı merkezi var. Çağrı merkezinde çalışmak birçok ilde özellikle genç nüfusun sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Kimler Çağrı Merkezi Çalışanı Olabilir?

Yüksek seviyede iletişim ve konuşma becerilerine sahip, problemlerle başa çıkmada yetenekli, sakin, bilgisayar kullanmayı iyi bilen, empati kurabilen ve ikna yeteneği kuvvetli kişiler bu işin üstesinden kolalıkla gelecektir. Ayrıca unutulmamalıdır ki, yukarıda saydığımız niteliklerin büyük bir çoğunluğu sonradan kazanılır. Dolayısıyla iyi bir eğitimle ve kendini geliştirme süreciyle herkes çağrı merkezi çalışanı olabilir.

Çağrı merkezinde çalışabilmek için, lise, meslek okul veya üniversite mezunu olmak gerekmektedir. Daha önce yayımlanan raporlara bakıldığında bu sektörde çalışanların %70’inin üniversite mezunu olduğu görülüyor. Öte yandan yurt dışına hizmet veren çağrı merkezlerinde çalışmak için ileri derecede yabancı dil bilmek gerekli.

Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü

2015 yılında açıklanan rakamlara göre ülkemizde 1200’den fazla çağrı merkezi bulunuyor. Önemli bir istihdam kaynağı olan bu sektörde yer almak isteyenler için birçok üniversitede Çağrı Merkezi Hizmetleri Ön Lisans Programı mevcut. Özellikle iletişim becerileri yüksek ve iyi bir diksiyona sahip gençler için uygun bir meslek.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Enerji Üretim Tesisi Açmak

Bu eğitime sahip olanlar için sektörde kariyer yapmak daha kolay. İş hayatında yükselebilmek için öncelikle iyi bir eğitime daha sonra ise tecrübeye ihtiyaç duyulduğu gerçeğinden hareketle, Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü mezunları için kariyer basamaklarını hızlıca yükselmek mümkün.

Çağrı Merkezi İş İlanları

100.000’e yakın kişinin istihdam edildiği ve büyük bir hızla büyüyen bu sektörde her geçen yıl daha fazla personele ihtiyaç duyuluyor. Öyle ki, liseden mezun olup mülakatları geçen adaylara yoğun bir eğitim programı uygulanıyor ve hemen işe başlamaları sağlanıyor.

Eğer yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyorsanız siz de çağrı merkezi iş ilanlarına başvurunuzu yapın. Başvurunuz incelenecek ve gerektiği takdirde yüz yüze görüşmeye çağrılacaksınız. Eğer bu aşamayı da atlatırsanız eğitiminizi alıp koltuğa oturabilirsiniz.

Çağrı merkezi iş ilanlarına ulaşmak için aşağıdaki internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Eleman.net

Kariyer.net

Secretcv.com

Lescard.com

Elemanonline.com.tr

Yenibiris.com

Çağrı Merkezi Çalışanı Maaşı

Çağrı merkezi çalışanları farklı miktarlarda maaş almaktadır. Ancak başlangıçta alacağınız rakam asgari ücret seviyesinde olacaktır. Kariyer basamaklarında yükseldiğiniz takdirde bu rakam 3.000-3.500 TL seviyelerine yükselebilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çanta Dikme ve Çanta Süsleme İşi

Öte yandan gerekli niteliklere sahip ve bazı sektörlerde belirlenen hedeflere ulaşma başarısını gösteren çağrı merkezi çalışanı maaşı 2.000 TL seviyesini aşabiliyor.

evde çağrı merkezi

Evde Çağrı Merkezi İşi

Evde Çağrı Merkezi İşi

Büyük bir hızla gelişen bu sektör evde çalışmak isteyenler için de çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu işi yapabilecek niteliklere sahip olan ancak herhangi bir sebeple evden dışarı çıkamayan vatandaşlarımız için evde çağrı merkezi işi fırsatı da sunulmaktadır. Bu gibi durumlarda doğrudan çağrı merkezlerinin insan kaynakları departmanı ile iletişime geçerek iş başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Çağrı merkezinde çalışmak yorucu, stresli ve iş disiplini gerektiren bi iştir. Ancak, masa başında çalışmaktan ve iletişim kurmaktan hoşlanan kişiler için keyifli bir meslektir. Siz de çağrı merkezinde çalışmak istiyorum diyorsanız ilanları inceleyin ve başvurunuzu yapın.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.