2017’de AdSense Zenginleri Hangi Siteler

08.01.2018
1.387
2017’de AdSense Zenginleri Hangi Siteler

Son yıllarda çok sayıda kişinin başvurduğu internetten para kazanma yöntemleri arasında en etkili olanlardan birisi kuşkusuz Google AdSense. İnternet ve teknoloji devi Google’ın, web sitesi ya da blog sahipleri için geliştirdiği bu sistem ile büyük miktarlarda gelir elde eden çok sayıda Blogger ve site sahibi var.

Daha önce adsense ile para kazanmak başlığıyla yayınladığımız yazıda konuyla ilgili detaylı bilgi paylaşmıştık. Çoğu kişi için som derece kolay görünen bu iş sandığınızdan çok daha zor olabilir. Az sonra aşağıda göreceğiniz web sitelerinin bu büyük kazançları elde edebilmek için yıllar süren bir kararlılık ve azim ve çalıştığını belirtmek isteriz. Rekabetin bu kadar çetin ve acımasız olduğu internet dünyasında sizde kazanabilirsiniz ancak bu süreçte bilgi, tecrübe, çalışkanlık ve sabır en çok ihtiyacınız olan şeyler olacaktır.

adsense

İşte AdSense ile en çok para kazanan 10 site:

10 – Perez Hilton

Ayda 60 bin dolar kazanan bu site ünlülerle ilgili haberler yapıyor. 2005 yılında kurulan sitenin günlük ziyaretçi sayısı 600 bin ve 1 milyon sayfa görüntülenme sayısına ulaşıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Devlet Destekli Tarım Kredisinin Ayrıntıları

9 – BusinessInsider

Gün içinde 4 milyon kez görüntülenen BusinessInsider sayfaları ise 10 milyon tık alıyor. Bir ayda sahibi Kevin P Ryan’ın cebine giren para ise 100.000 dolar. Bu arada site 1998’de kuruldu ve iş yaşamı ile ilgili olaylar ve etkinlikler işleniyor.

8 – eHow

1999’da kurulan eHow ayda 100 bin dolar kazanıyor. Her gün siteyi ziyaret eden 1 milyon kişi 3 milyon sayfayı görüntülüyor. Sitedeki içerik ise çok sayıda konuda internet rehberliği yapıyor.

7 – Listverse

450 bin tekil ziyaretçinin girdiği sitede her gün 1 milyon sayfa görüntüleniyor. 2007’de kurulan ve neredeyse her konuda en iyi 10 listesi bulunan Listverse, sahinine aylık 150 bin dolar kazandırıyor.

6 – Techcrunch

Geçtiğimiz yıllarda 20 milyon dolara satılan site 5 milyon ziyaretçi ve 11 milyon sayfa görüntülenme sayısına sahip. Teknoloji haberlerinin yer aldığı site 2011’de kurulmuş

5 – Digg

Kevin Rose ayda 150 bin dolar gelir elde ederek Adsense ile en çok kazanan web sitelerinden birisine sahip. 2000 yılında kurulan sitede çok sayıda blog ve içerik var. Günlük ziyaretçi sayısı 1 milyon.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kumpir Dükkanı Açmak

4 – Ranker

Neredeyse her konuda bilgi bulacak bulabileceğiniz fikir temelli olan ve kamuoyu araştırma sonuçlarının yer aldığı sitenin aylık geliri 600 bin dolar. 2009’da kurulan siteyi her gün ziyaret eden 4 milyon kişi 10 milyon sayfayı görüntülüyor.

3 – POF

2000 de kurulan çöpçatanlık sitesi POF ayda tam bir milyon dolar kazandırıyor. Siteyi günde 3 milyon kişi ziyaret ederken, sayfa görüntülenme sayısı ise 20 milyon.

2 – Mashable

Teknoloji, yaşam, iş hayatı ve dünya hakkında içeriklerin yer aldığı Mashable, günde 1.3 milyon dolar kazandırıyor. 2005’de kurulan sitenin günlük ziyaretçi sayısı 4 milyon.

1 – WikiHow

Ayda 2 milyon dolar kazanan WikiHow 2017’nin en çok Adsense geliri elde eden web sitesi. 2004’te kuruldu ve internet rehberliği içeriği ile dolu. Günde 15 milyon kez ziyaret edilen sitenin sayfa görüntülenme sayısı ise tam 40 milyon.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Blog Konuları başlıklı makalemizde blog içerikleri ve en iyi blog fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.