Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler

Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler

Yıllarca dirsek çürütüp, emek verip emekliliği hak eden emekliler için evde ek iş çeşitleri neler olduğu konusunda fikirler vereceğiz. Emekli insanlar aslında hayatlarından hiç memnun değildirler. Sebebi de gelir dağılımından kendilerine yeteri kadar ayrılmaması. Çalışırken aldıkları maaşların çok altında maaş almaları sebebiyle yeteri kadar rahat edemiyorlar. Haklı olarak da emeklilerin yapabileceği ek işleri bulup yapmak istiyorlar. […]

Yıllarca dirsek çürütüp, emek verip emekliliği hak eden emekliler için evde ek iş çeşitleri neler olduğu konusunda fikirler vereceğiz. Emekli insanlar aslında hayatlarından hiç memnun değildirler. Sebebi de gelir dağılımından kendilerine yeteri kadar ayrılmaması. Çalışırken aldıkları maaşların çok altında maaş almaları sebebiyle yeteri kadar rahat edemiyorlar. Haklı olarak da emeklilerin yapabileceği ek işleri bulup yapmak istiyorlar.

Evden emekli olanların yapabileceği ek işler hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Sadece hanımlar değil, Emekli erkekler için ek iş imkanı veren yerler nerelerdir, konu hakkında sizlere ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Aslında emeklilik dinlenmek, huzur içinde yaşamak anlama gelir. Ancak Türkiye’de bu durum tam tersi bir vaziyet almıştır. Sebebi de istedikleri kadar ellerine para geçmemesidir.

Emekliler için evde ek iş

Asgari ücretin hemen üstünde bir maaş reva görülmektedir. Bu maaş emekli insanlara yetmiyor. Emekli insanlar evde hangi ek işler yapmalıdır? Emekli hanımların bayanların yapabileceği ek işler nelerdir? Kar marjı yüksek küçük paketleme işleri size uygundur. İplik temizleme, kına paketleme , baharat paketleme, davetiye katlama, ıhlamur paketleme sizin yapabileceğiniz kolay ek iş seçenekleri arasındadır. Ayrıca evde lif örme, boncuk dizme,  size uygundur. Dilerseniz boncuk dizme, gelinlik süsleme işleri de yapabilirsiniz. Evde yemek yapma, börek yapma, sarma dolma yapma işleri tam size göre. Yani ev yemekleri siparişi veren lokantaların sizlerden faydalanacağını düşünüyoruz.

Emeklilere evde ek iş

Emekli hanımlara iş veren yerler sizlere gerekli malzemeleri getirir. Siz boş zamanlarınızda yavaş yavaş bu işleri yaparsınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Nette Dosya Yükleyerek Para Kazan

Emekli erkekler için ek işler

Emekli beyler hangi ek gelir ayrıcalığından faydalanmalıdır? Emekli olmuş büyüklerimiz, abilerimiz, amcalar montaj ve paketleme işlerini kolaylıkla yapabilirler. Küçük bir tornavida yardımıyla yapılacak montaj işleri sizlere iyi para kazandırabilir. Makas montajı, abaküs montajı, kalem montajı, duy seti paketlemeı, kutu katlama işi sizlere iyi gelebilir.

Yine, tahsilatçı arayan firmaların sizlerden faydalanacağını düşünüyoruz. Ya da evlere insert, broşür, katalog dağıtma işini de yavaş yavaş yapabilirsiniz.

Emeklilere ek iş veren yerler

Emekli erkekler daha ziyade bahçıvanlık, bağ bahçe budama işleri, ikinci el araba alım satım işleri, komisyonculuk işleri yapabilir.

Emeklilere ek iş veren yerler şimdi sizler, “güzel bu işlerin çoğunu yapabiliriz ama kimler bize iş verecek diyorsunuz. Emekliye uygun ek işler ve emekliler için ek iş veren şirketler hangileridir, nasıl müracaat edeceğiz diye düşünüyorsunuz. Haklısınız. Sizin iş yapabilmeniz için emeklilerin evde ek iş fırsatında faydalanması için birilerinin size iş vermesi gerekir.

Emeklilere ek gelir

Bu işi alabilmeniz için sitemiz size yardımcı olmaktadır. Nasıl yardımcı oluyoruz? Emeklilere ek gelir temin eden şirketler, kurumlar sizin gibi boş zamanlarını değerlendirecek, ucuz çalışacaksın insanlara ihtiyaç duyuyor. Sigorta primlerini ödemeden işlerini yapabilecek insanlar arıyor. Sitemizin altına yapılan başvuruları inceliyorlar uygun olanlara iş teklifi yapıyorlar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kokulu Taş Yapma İşi

O zaman sizin yapacağınız neymiş, bu yazının altındaki forma çalışmak istediğinizi belirten mesajlar bırakmak, kendinizi anlatmak. Yaşınızdan, yaşadığınız yerden,varsa benzer iş tecrübelerinizden bahsedebilirsiniz. Emekli hanımlara beylere ek iş veren yerler şirketler sizin bıraktığınız mesajları okuyacak size iş teklif edecektir.

Emekli Hanımlar, emekli beyler sizler de evde ek iş seçeneklerinden faydalanmak istiyorsanız hemen bu konu altına, kendinizi iyice anlatın. Ancak fazla özel bilgilerinizi asla paylaşmayın. Hele hele telefon numaranızı kesinlikle yazmayın! Para kazanayım, derken dolandırıcıların tuzağına düşersiniz, Allah korusun. Sadece e-posta adresinizi yazın. Emekliler için evde ek iş veren şirketler size buradan ulaşır, cevap yazar. Ya da sitemize yazdığınız yazıları düzenli aralıklarla kontrol edin. Size birileri cevap yazdığı zaman biz size onların iletişim bilgilerini iletiriz.

Bir önceki yazımız olan Minifix Paketleme İşi başlıklı makalemizde evde minifix paketleme işi, Eve minifix paketleme işi veren kişiler ve Minifix paketleme işi başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evde yapılan ek işler genelde çoğu insanın rahatlıkla, zorlanmadan yapabileceği çalışmalar arasındadır. Kutulama, paketleme, etiket asma, yapıştırma, düğün çerezi, mevlüt şekeri, kalem montaj, kırtasiye araçları hazırlama gibi ek işlerdir.

İşin mahiyetine göre ve sosyo-ekonomik boyutları ele alınarak emeklilere ek iş vermeyi tercih eden kişiler internet ortamında araştırma yapılarak bulunmaktadır. Çünkü kariyer sitelerinde doğrudan emeklilere iş verme düşüncesi geçerli değildir.

Yapılacak işin çeşidi, getirisi ve çalışacak emeklinin yaşı, performansı, el becerisi kazancın ne kadar olacağını ortaya çıkarır.

Kadın emekliler için de düğme, boncuk dizme-paketleme, gelinlik süsleme, çanta aksesuarları hazırlama, nedime bilekliği hazırlama, çerez paketleme, şeker paketleme gibi oldukça bol getirili kolay işler mevcuttur.

Emeklilerden bazıları yaşları gereği yürüyüş yapma, zinde kalma, spor yapma düşüncesi ile hareket gerektiren ek işleri tercih ediyor. Bunlara örnek olarak da katalog-broşür dağıtma, tahsilat işleri yapma, bahçıvanlık, alım-satım işleri, pazarcılık gibi alternatifler düşünülebilir.

Günümüzde hiç kimseye %100 güvenmemek gerekir. Hele hele, "Size ek iş vereceğim; karşılığında depozito, kapora, senet, ipotek... ıvır zıvır gibi bir şeyler söyleyenlere asla itibar etmeyiniz. Piyasada kötü niyetli insan sayısı da az değil, ancak siz size güven veren, peşinat istemeyen, para pul teklifi yapmayan, tanıdığınız bildiğiniz yakın çevreden iş verecek insanlarla iş yapmayı tercih edin.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?