Hareket Gerektiren İş Fikirleri

14.05.2018
874
Hareket Gerektiren İş Fikirleri

Uzun süre aynı yerde çalışmaktan sıkılan insanlara mobil iş fikirleri ya da hareket gerektiren işleri tavsiye ediyoruz. Her insanın anatomisi ya da düşünce yapısı farklılık gösterir. Sabahtan akşama kadar kapalı ortamda çalışmak kimilerini rahatsız eder. Bunun yerine gezip farklı insanlar tanımak, ortam değiştirmek veya  hareket etme düşüncesinde olanlar için mobil işletmecilik yapma fırsatı veren para kazandıran meslekler yapılabilir.

Nakliyecilik yapmak

Hareket gerektiren meslekler sizlere sportif anlamda da kazanım sağlar. Örnek verecek olursak,  nakliyecilik en güzel iş fikri diyebiliriz. Çünkü bir yerden bir yere taşınan insanlara verilen hizmet neticesinde hem değişik yerleşim yerleri, hem de ilginç insanlarla karşılaşabilirsiniz.

Hareket

Hareket Gerektiren İş Fikirleri

Mobil düğün hizmetleri sunarak da yeni evlenen çiftlerin heyecanlarına ortak olun. Onların ihtiyaçlarını gidermek için hizmet sektöründe yerinize alırsınız. Örneğin onlara etkinlik planlama hizmeti verebilirsiniz. Bu kapsamda düğün, kına hizmetleri sunabilirsiniz.

Catering firması kurmak

Bu bağlamda mobil iş fikirlerine yemek servis hizmetleri örnek gösterilebilir. Catering olarak adlandırılan yemek organizasyonları son yılların en çok ilgi gören sektörlerinden birisi olarak karşımızda duruyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeni Bir İş Fırsatı: Sanal Asistanlık

Çiçekçilik

Bayanların her özel günde beylerinden beklediği çiçekleri sizler taşımak ister misiniz? Sadece bayanlara yönelik düşünmeyin, aynı zamanda cenazelere çelenk, açılışlara çiçek taşımak sizin hoşunuza gidebilir. Bu bakımdan hareket gerektiren iş fikirlerine çiçekçilik işini de düşünebilirsiniz.

Elbette bazı durumlarda yürüyerek, bazı durumlarda da araçla çiçekleri sahiplerine ulaştırmanız gerekebilir. Hasta ziyaretlerinde de en çok tercih edilen hediye türü çiçek olduğunu da unutmamak gerekir.

Fotoğrafçılık yapmak

Fotoğrafları seven insanların mobil iş fikirlerine örnek gösterilmesi gerektiğini herkes tahmin edebilir. Kaliteli fotoğraflar çekmek için stüdyoya kapanmaya gerek yok. Fotoğrafçılık çağımızla birlikte değişti. Başarılı fotoğrafçılar! Farklı ortamlarda,  kimsenin göremediği kareleri sabitleyin. Bundan gelir elde etmeye başlayın. Örneğin hastanelerinde yeni doğum yapan annelerin bebeklerini profesyonel bir şekilde çekerek iyi iş çıkarabilirler.

Kişiye özel kuaförlük yapmak

Benzer şekillerde mobil fotoğrafçılık iş fikri sizleri mutlu edebilir. Kişiye özel kuaförlük tercih edenler de ev ziyaretleri ile veya farklı yer ve ortamlarda müşterilerine hizmet vererek hem çok para kazanır,  hem de değişik yerler görebilir. Zengin insanlar kuaföre gitmek yerine evine kuaför çağırmaktadır. Bu fırsattan faydalanmak isteyen mobil kuaförler hem ticaret hem ziyaret anlayışıyla hareket edip sermayesini artırabilirler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  10 TL ile Çok Şey Yapılır

Temizlik hizmetleri sunmak

Hareket gerektiren iş fikirlerinden zor ama kazancı bol olanı temizlik hizmetleri diyebiliriz. Temizlik profesyonel bir şekilde yapılmaya başlandığı için ister bir firma kurarsınız, isterseniz gündelikçi olarak çalışabilirsiniz.

Karar sizin. Hareket etmeyi seviyorsanız kaslarınıza güveniyorsanız temizlik hizmeti verebilirsiniz.  Bu sayede de günde ortalama 150-200 TL arasında yevmiye alabilirsiniz.

Kişiye özel antrenörlük

Mobil iş fikirleri arasında çilingirlik hizmeti, kişiye özel antrenörlük, özel ders hocası olmak ve araçlar ile satış yapmak, evcil hayvan bakımı para kazanma olasılıklarını değerlendirebilirsiniz.

Bizim burada saymakla bitiremeyeceğimiz, sizin kendi fiziksel ve zihinsel özelliklerimiz en yakın olacak mobil iş fikirlerini hayata geçirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.