Sosyal Medya Uzmanlığı

08.11.2017
1.379
Sosyal Medya Uzmanlığı

Günümüzde internet hayatımızın merkezinde yer alan ve çok sayıda kişinin kullandığı bir teknoloji haline geldi. Aynı zamanda muazzam bir ekonomik pazar olan internetten para kazanabilmek bilgi, deneyim ve çok çalışmayı gerektiriyor. Milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya platformları bu pazarı oluşturan en önemli bileşenlerden birisi konumunda. Dolayısıyla sosyal medya uzmanlığı yapmak kendi iş seçeneklerini yaratan internetin en gözde meslekleri arasında.

Günümüzde en büyük markalar da dahil olmak üzere çok sayıda firma pazarlama stratejilerinde sosyal medyaya büyük önem veriyor. Bu konuya ayıracak zamanı ya da yeterli bilgisi olmayan şirket sahiplerinin pazarda etkin bir şekilde rol almak için sosyal medya uzmanına ihtiyaçları var. Ve işinde iyi olan bir uzman için büyük paralar ödemekten çekinmiyorlar.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Bu konuda uzman olmak sosyal medya kullanıcısı olmaktan çok çok daha fazlasını gerektiriyor. İyi bir  sosyal medya uzmanı birlikte çalıştığı markaların sosyal medya pazarında rakipleriyle rekabet edebilmesi için iyi bir strateji belirler. Sürdürülebilir olması gereken bu strateji markayı hedefe ulaştıracak kalitede olmalıdır ve doğru yapılandırılmalıdır. Dinamik bir yapıya kavuşan markanın sosyal medyada doğru anlatılması, marka değerine yönelik tehditlerin tespiti ve önlenmesi sosyal medya uzmanının görevleri arasındadır.

makale yazarak para kazanmak

Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Pazarlama stratejilerinin firmaların merkezde yer aldığı günümüzde, sosyal medya kullanıcılarının satın alma alışkanlıklarının tespiti, değerlendirmesi ve bunların stratejik plana dahil edilebilmesi için sektörün sürekli takibi gereklidir. Bu da zaman alan ve zor bir iştir. Üstelik doğru tespitler yapılabilmesi stratejinin başarıya ulaşması açısından önemlidir. Dolayısıyla iyi bir sosyal medya uzmanının tüm bunların üstesinden gelebilecek bilgi birikimine ve deneyime sahip olması gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Sosyal medya uzmanı olabilmek için eğitim almanız gerekmektedir. Bu eğitimin sonucunda dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi ile ilgili teorik bilgiler edinen kişiler strateji geliştirme uygulamalarına da katılıyor. Kursu %70 devam oranıyla tamamlayanlar sınava tabi tutuluyor ve kazananlara sosyal medya uzmanlığı sertifikası veriliyor.

Sosyal Medya Uzmanlığı Kursları

Geleceğin en önemli mesleklerinden birisi olan bu iş için sosyal medya uzmanlığı kurslarına katılmanız gerekmektedir. Öte yandan üniversiteler sosyal medya uzmanlığı sertifika programı düzenliyor. Bu sertifikaları bulunduğunuz ilde yer alan üniversitelerin internet sitelerini takip ederek sosyal medya uzmanlığı sertifika programına dahil olabilirsiniz.

Bu gibi programlar büyük şehirlerde çok yoğun katılımla gerçekleştiriliyor ve bu sebeple daha sık düzenleniyor. Sosyal medya uzmanlığı sertifika programı İzmir’de Ege Üniversitesi tarafından düzenleniyor. 6 hafta sonu devam eden kurs toplamda 66 saat ve 25 kişilik kontenjanı var. Daha detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.

http://www.bm-institute.com/sosyal-medya-uzmanligi-eu.html

Sosyal Medya Uzmanı Maaşı

Artık üniversitelerde açılan “Yeni Medya Bölümü” olarak adlandırılan fakültelerde de sosyal medya uzmanlığı eğitimi verilmektedir. Bu bile başlı başına mesleğin ne kadar önemli bir potansiyeli barındırdığının kanıtıdır. İnternet tabanlı mesleklerden para kazanmak istiyorsanız sosyal medya uzmanı olmak en iyi seçeneklerden birisidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Makale Yazarak Para Kazanmak

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.