Kumpir Dükkanı Açmak

Kumpir Dükkanı Açmak

Genç-yaşlı hemen hemen her kesimden insanın asla hayır diyemeyeceği yiyecek kumpir herkesin iştahını kapatmaktadır. Her iki anlamda da iştah kabartmaktan dem vurmak istiyoruz. Yani aç olup farklı bir lezzet ile buluşmak isteyen insanlar ya da kolay bir şekilde işletmecilik yaparak gelir elde etmek isteyenlerin iştahına dikkat çekmek istiyoruz. Bu bağlamda kumpir dükkanı açmak isteyenlerin yapması […]

Genç-yaşlı hemen hemen her kesimden insanın asla hayır diyemeyeceği yiyecek kumpir herkesin iştahını kapatmaktadır. Her iki anlamda da iştah kabartmaktan dem vurmak istiyoruz. Yani aç olup farklı bir lezzet ile buluşmak isteyen insanlar ya da kolay bir şekilde işletmecilik yaparak gelir elde etmek isteyenlerin iştahına dikkat çekmek istiyoruz. Bu bağlamda kumpir dükkanı açmak isteyenlerin yapması gerekenleri basit bir şekilde izah etmekte fayda var.

Malum para kazanmanın bin bir çeşit yolu var. Bunlardan birisi de yoğun trafik bulunan bir cadde üzerinde güzel bir dükkan açarak güzel bir yatırım yapma düşüncesidir. Kumpir dükkanı açmak isteyenler bazı incelikleri bilmesi gerekir. Sağlıklı bir ortamda, temiz, düzgün iş yaparlarsa müşteri her daim sizi ziyaret eder ve başka yerde farklı lezzetler aramaz. Kendinize bu konuda söz verirseniz, yani kaliteden ödün vermezseniz, temiz, titiz çalışırsanız müşterileriniz sizin müdaviminiz olur. Sizi asla yarı yolda bırakmazlar.

Kumpir Dükkanı Açmak
Kumpirci Açmak

Kumpirci açmak istiyorum

Kumpirci dükkanı açmak isteyenlerin iki türlü alternatifi bulunmaktadır. Birincisi bayilik sisteminden faydalanarak fazla yorulmadan zahmetsizce hazır müşteri potansiyelini değerlendirmek. İkinci şık ise bayilik ücreti ödemeden ilerlemek olduğunu söyleyebiliriz. Duruma göre her iki seçenek değerlendirilebilir. Kendi markanızı oluşturmak isterseniz geleceğe yönelik planlarınızı varsa, inovatif düşünebiliyorsanız bayilik sistemine girmenize gerek yok. Ancak “yorulmak istemiyorum, zahmetsizce hazır müşteri potansiyelini değerlendirerek para kazanma düşüncesindeyim” diyenler de önemli firmaların sunduğu fırsatından gelir elde edebilirler.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  İşsizlik Maaşı Hakkında Herşey

Kumpirci bayilik veren firmalar

Kumpir bayilik veren firmalar size işin detaylarını anlatır. Siz de isim hakkı kullanarak firmanın tecrübelerinden faydalanıp kumpirci dükkanı açma düşüncenizi hayata geçirebilirsiniz. Kumpir dükkanı açmak isteyenler yaklaşık 100 bin lira civarında bir maliyeti peşinen kabul etmek zorundadır. İsim hakkı bedeli ortalama 50 bin civarında olabilir. Dükkan kurulum maliyeti de yine ortalama 50.000 lira civarında olabilir.

Kumpir dükkanı açarak ne kadar kazanabilirim, diye ister istemez hesap etmek zorundasınız. Kış mevsiminde patates fiyatı biraz yükselse de gerekli anlaşmaları önceden yaptığınız takdirde ucuza mal edebilirsiniz. Büyük patateslerin kumpir yapıldığını kabul etmeniz gerekir. Bu sebeple de kar marjınız bu şekilde şekillenecektir.

Kumpircilik yapmanın kazancı

Ortalama 3-5 TL arasında maliyeti olan bir kumpirin satış fiyatını duruma göre 10 TL ile 15 TL arasında belirleyebilirsiniz. Elbette bu gelir brüt olacaktır. İşçilik, kira ve diğer vergi maliyetlerini düştükten sonra sizin kazancınız net olarak ortaya çıkacaktır.

Kumpir dükkanı açmak herkesin aklından geçirdiği güzel bir iş fikri olduğunu söyleyebiliriz. En başında da söylediğimiz gibi önemli olan müşterilere değer veren, kaliteli hizmet sunan kişilerin bu sektörden ekmek yiyeceğini bilmek gerekir.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Tane Muz Satmak

Bir önceki yazımız olan Gizli Müşteri Olmak İçin başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

] }

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?