Kumpir Dükkanı Açmak

08.02.2018
2.211
Kumpir Dükkanı Açmak

Genç-yaşlı hemen hemen her kesimden insanın asla hayır diyemeyeceği yiyecek kumpir herkesin iştahını kapatmaktadır. Her iki anlamda da iştah kabartmaktan dem vurmak istiyoruz. Yani aç olup farklı bir lezzet ile buluşmak isteyen insanlar ya da kolay bir şekilde işletmecilik yaparak gelir elde etmek isteyenlerin iştahına dikkat çekmek istiyoruz. Bu bağlamda kumpir dükkanı açmak isteyenlerin yapması gerekenleri basit bir şekilde izah etmekte fayda var.

Malum para kazanmanın bin bir çeşit yolu var. Bunlardan birisi de yoğun trafik bulunan bir cadde üzerinde güzel bir dükkan açarak güzel bir yatırım yapma düşüncesidir. Kumpir dükkanı açmak isteyenler bazı incelikleri bilmesi gerekir. Sağlıklı bir ortamda, temiz, düzgün iş yaparlarsa müşteri her daim sizi ziyaret eder ve başka yerde farklı lezzetler aramaz. Kendinize bu konuda söz verirseniz, yani kaliteden ödün vermezseniz, temiz, titiz çalışırsanız müşterileriniz sizin müdaviminiz olur. Sizi asla yarı yolda bırakmazlar.

Kumpir Dükkanı Açmak

Kumpirci Açmak

Kumpirci açmak istiyorum

Kumpirci dükkanı açmak isteyenlerin iki türlü alternatifi bulunmaktadır. Birincisi bayilik sisteminden faydalanarak fazla yorulmadan zahmetsizce hazır müşteri potansiyelini değerlendirmek. İkinci şık ise bayilik ücreti ödemeden ilerlemek olduğunu söyleyebiliriz. Duruma göre her iki seçenek değerlendirilebilir. Kendi markanızı oluşturmak isterseniz geleceğe yönelik planlarınızı varsa, inovatif düşünebiliyorsanız bayilik sistemine girmenize gerek yok. Ancak “yorulmak istemiyorum, zahmetsizce hazır müşteri potansiyelini değerlendirerek para kazanma düşüncesindeyim” diyenler de önemli firmaların sunduğu fırsatından gelir elde edebilirler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Rüzgar Gülü Satarak Para Kazanmak

Kumpirci bayilik veren firmalar

Kumpir bayilik veren firmalar size işin detaylarını anlatır. Siz de isim hakkı kullanarak firmanın tecrübelerinden faydalanıp kumpirci dükkanı açma düşüncenizi hayata geçirebilirsiniz. Kumpir dükkanı açmak isteyenler yaklaşık 100 bin lira civarında bir maliyeti peşinen kabul etmek zorundadır. İsim hakkı bedeli ortalama 50 bin civarında olabilir. Dükkan kurulum maliyeti de yine ortalama 50.000 lira civarında olabilir.

Kumpir dükkanı açarak ne kadar kazanabilirim, diye ister istemez hesap etmek zorundasınız. Kış mevsiminde patates fiyatı biraz yükselse de gerekli anlaşmaları önceden yaptığınız takdirde ucuza mal edebilirsiniz. Büyük patateslerin kumpir yapıldığını kabul etmeniz gerekir. Bu sebeple de kar marjınız bu şekilde şekillenecektir.

Kumpircilik yapmanın kazancı

Ortalama 3-5 TL arasında maliyeti olan bir kumpirin satış fiyatını duruma göre 10 TL ile 15 TL arasında belirleyebilirsiniz. Elbette bu gelir brüt olacaktır. İşçilik, kira ve diğer vergi maliyetlerini düştükten sonra sizin kazancınız net olarak ortaya çıkacaktır.

Kumpir dükkanı açmak herkesin aklından geçirdiği güzel bir iş fikri olduğunu söyleyebiliriz. En başında da söylediğimiz gibi önemli olan müşterilere değer veren, kaliteli hizmet sunan kişilerin bu sektörden ekmek yiyeceğini bilmek gerekir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sokak Satıcılığı Yapmak

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.