Halı Yıkama İşi Yapmak

26.12.2017
1.376
Halı Yıkama İşi Yapmak

Her gün ayaklarımız altında ezilen, üzerinde yaşadığımız küçük kazalarla lekelenen ve evde kirlenmesi en kolay eşyalar ola halıları yıkamak büyük bir derttir. Geçmişte mahallelerde annelerimizin toplanarak halılarını yıkadığı günleri dün gibi hatırlıyorum. Bugün değil halıları yıkamak sokakta adım atacak alanları bile bulmakta zorlanıyoruz. Halı yıkama işinin bu kadar büyük bir hızla gelişmesinin sebeplerinden birisi de bu zaten.

Evlerimizdeki halılar en azından yılda bir kez temizleniyor. Bunu ya kendimiz yapıyoruz ya da halı yıkama işi yapan işletmelere yaptırıyoruz. Ancak şu bir gerçek ki, artık halı yıkama firmaları çok revaçta ve herkesin aklına ilk onlar geliyor. Bu dev pazarda güçlü bir şekilde var olabilmek demek çok para kazanmak anlamına geliyor.

halı yıkama işi

Halı Yıkama

Halı Yıkama İşi Yapmak İstiyorum

Bir servet gerektirmese de halı yıkama işi yapmak istiyorum diyorsanız ciddi bir yatırımı gözden çıkarmanız gerekiyor. Elbette basit makinelerle ve az yıkama kapasitenizi az tutarak küçük sermayeli bir iş kurabilirsiniz. Ancak pastadan büyük payları almak istiyorsanız modern makinelerle donatılmış büyük bir tesise ihtiyacınız olacaktır ve bu para demek.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sahibinden.com'da Mağaza Açarak Para Kazanma

Halı yıkama işi yapmak istiyorum diyorsanız bu konuda tecrübeli olmanızda da fayda var. Her ne kadar makineler olsa da halının üretildiği malzemeyi doğru tanımak, lekeye uygun temizleme yöntemleri geliştirmek gibi hayati bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Aksi takdirde çok değerli bir halıyı mahvederek büyük zarar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple sektörde tecrübeli olmanız oldukça önemlidir.

Halı Yıkama İşi Maliyeti

Yukarıda da belirttiğimiz gibi maliyeti belirleyen en önemli etken işin boyutu olacaktır. Büyük ya da küçük fark etmeksizin tesisinizin bulunduğu yerin çok bir önemi olmayacaktır. Çünkü bu sektörde halılar evden alınır ve temizlendikten sonra eve teslim edilir. Yani müşteri gelip tesisinizi görmez. Bu sebeple iyi bir nakliye ağına sahip olan bir tesisin yeri çok önemli değildir. Ancak şehirden çok uzakta olacak bir işletmenin de nakliye masraflarını arttıracağını belirtmekte fayda var.

Halı yıkama işi maliyeti 20.000 TL olabileceği gibi 200.000 TL’de olabilir. Tesisinizin kapasitesi, satın alacağınız ekipmanlar ve personel sayısı gibi birçok etmen bu rakamı belirleyecektir.

halı yıkama işi yapmak

Halı Yıkama İşi Yapmak

Halı Yıkama İşi Kazançlı mı?

Bu sektörde müşterinin tesise hiç uğramayacağı göz önünde bulundurulduğunda, reklamın ve tanıtımın önemini anlamak zor değil. İyi bir reklam kampanyası , broşür ve kart dağıtımı ile firmanızın adını duyurduğunuz takdirde çok sayıda müşteriniz olacaktır. İşinizi iyi yaparak mutlu müşteriler de kazandığınız takdirde halı yıkama işi kazançlı mı sorusunun cevabını rahatlıkla evet olarak verebiliriz. Metrekare ve halının yapıldığı malzemeye göre belirlenen fiyatlar hiç de az değil.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  En Çok Kazandıran Ek İşler

Elinizde yatırım gücüyle ve doğru bir planı ile tanıtım kampanyası halı yıkama işinden kısa sürede tatmin edici miktarlarda para kazanmanızı sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.