Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Evde Sofralık Zeytin Yapmak

Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan zeytin besleyici olduğu kadar ekonomik değeri de yüksek olan bir üründür. Her gelir grubundan vatandaşın evine giren bir gıda olan zeytin, ülkemizde bolca üretilmektedir ve kolayca temin edilebilir. Evde sofralık zeytin yapmak ek gelir elde etmek için iyi bir seçenek olabilir.

Evde Zeytin Yapıp Satmak

Yakın geçmişe kadar herkes kendi zeytinini yapıp lış boyu tüketirdi. Ancak günümüzde fabrikalarda işlenen milyarlarca ton zeytin çeşitli kimyasallarla uzun ömürlü hale getirilerek satışa sunuluyor. Doğal beslenmenin sağlıklı yaşam için gerekliliği anlaşıldıkça insanların evde yapımı gıdalara olan ilgisi de artıyor. Dolayısıyla evde zeytin yapıp satmak suretiyle para kazanılabilir.

Ülkemizin cennet köşelerinden birisi olan Fethiye’de yaptığım bir tatil esnasında küçük bir butik otelde yediğim siyah zeytin benzersiz lezzeti ile dikkatimi çekmişti. Otel sahibi ile görüşüp zeytin hakkında bilgi istediğimde, yöredeki köylü kadınlara hazırlattığını ve her yıl yüzlerce kilo sipariş verdiğini söylemişti. Evde zeytin yapıp satmak köylü kadınlar için önemli bir gelir kaynağına dönüşmüştü. Bu yöntemi siz neden denemeyesiniz?

Zeytin Satışı

Zeytin yapıp satmak için mutlaka zeytin ağaçlarına sahip olmanız gerekmiyor. Zeytin yetiştirilen bölgelerde üreticiden uygun fiyata zeytin alabilirsiniz. Farklı damak tatları için farklı zeytinler hazırlayarak şarküterilere, kahvaltı salonları ve marketlere satış yapabilirsiniz. Ürününüz bir kez beğenildiği takdirde büyük miktarlarda zeytin hazırlayarak büyük miktarlarda gelir elde edebilirsiniz.

Organik Zeytin Yapmak

Organik ürünlere olan ilgi malum. Yediğimiz neredeyse hiçbir şeyin doğal olmadığı günümüzde, organik ürünlere olan talep inanılmaz bir hızla artıyor. Dolayısıyla geleneksel yöntemlerle hazırlanmış sofralık zeytinin alıcısı da çok olacaktır. Organik zeytin yapmak için öncelikle kullanacağınız zeytinin organik şartlarda üretilmiş olması gerekmektedir. Ege’nin birçok köyünde yağmur suyu dışında hiçbir şey görmemiş zeytin ağaçları var.

Hazırlayacağınız zeytinlere organik belgesi alabilirseniz kısa süre içerisinde satışını da yapabilirsiniz. Organik ürün satışı ile ilgili daha önce hazırladığımız yazıyı burayı tıklayıp inceleyerek detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Zeytin yapıp satmak teorik olarak kolay bir iştir. Ancak hazırlanışı emek, zaman ve sabır gerektirir. Öte yandan hazırlanış aşamasında yapacağınız en küçük bir yanlış bile tüm emeğinizin boşa gitmesine sebep olabilir. Bu sebeple, bu işe başlamadan önce zeytin yapımı konusunda uzmanlaşmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Ümraniye ek iş imkanları ek gelir fırsatları başlıklı makalemizde ek işler, Ümraniye evde ek iş ilanları ve Ümraniye eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?