Gece Bekçiliği Yapmak

19.12.2017
1.510
Gece Bekçiliği Yapmak

Dar gelirli vatandaşlarımızın yakasından düşmeyen geçim sıkıntısı çok sayıda kişiyi ek gelir elde etmek için birden fazla iş yapmaya, ya da emekli olduktan sonra dinlenmesi gereken zamanda yeniden çalışmaya başlamasına sebep oluyor. Çünkü ne yazık ki yeterince paranız yoksa insanca ve yokluk çekmeden yaşayabilmek neredeyse imkansız. Mali anlamda biraz olsun rahatlamak isteyen vatandaşlarımızın başvurduğu işlerden birisi de gece bekçiliği yapmak.

Gece Bekçisi Arayanlar Çok

Özellikle şantiyelerde, otoparklarda ve depolarda görev alan gece bekçilerine olan talep çok. Özellikle neredeyse her köşede biten siteler ve büyük inşaat projelerinde görev vermek üzere gece bekçisi arayan çok sayıda firma var. Genellikle caydırıcı görevi gören gece bekçileri, olası bir hırsızlık, yangın, su baskını gibi durumların tespit edilerek önlenmesi ya da gerekli yerlere haber verilmesi gibi sorumluluklar taşır. Şantiye bekçisi olmak en sık rastlanan yöntemdir.

zel güvenlik görevlisi olmak

Gece Bekçisi Olmak

Genellikle zor şartlarda çalışan gece bekçilerinin mesaileri zorlu, yorucu ve bir o kadar da sıkıcıdır. Gecenin karanlığında herkes evinde uyurken, bir inşaat alanında ya da depoda beklemek kolay bir iş değildir. Mesainin gece olması ve uzun çalışma saatleri sebebiyle gece bekçisi gündüz uyumak zorundadır. Bu sebeple kendisi için ve yakınları için ayırabilecek çok az zamanı olur. Sosyal hayatı ise neredeyse yok gibidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Parti Malzemeleri Dükkanı Açmak

Gece Bekçisi Olmak İstiyorum

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu işi yapan ve ekmek parası kazanan çok sayıda kişi var. Siz de gece bekçisi olmak istiyorum diyorsanız, iş ilanlarının bulunduğu siteleri inceleyerek başvurunuzu yapın. Gece bekçisi maaşı genellikle asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır.

Gece bekçiliği yapmak ağır ve yıpratıcı bir iştir. Ancak, yaşam şartlarının zorluğu birçoğumuzu bu tür işlere mecbur bırakmaktadır. Eğer yapabileceğinize inanıyorsanız bu yöntemle bütçenize bir nebze olsun nefes aldırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Ali osman yurtsever dedi ki:

    Gece bekcisi olmak istiyorum. Şantiyeler olabilir. Gündüzleri başka işte calışıyorum. 05326952931