Mevlid Şekeri İşinden Para Kazanmak

15.07.2020
980
Mevlid Şekeri İşinden Para Kazanmak

Mevlid şekeri işi yaparak para kazanmayı aklına koyanlar az da olsa iktsadi manada olduğu kadar sosyal olarak de gevşiyor. Ülkemizde kültür olarak her türlü etkinliği mevlid okuma alışkanlığı sayesinde  kutsuyoruz. Bebek dünyaya gelirse doğum sonrasında mevlid okutulur, bir yakınımız vefat ettiyse kırkıncı günü, yedinci günü, ellinci günü… gibi farklı günlerde mevlid okutulur.

Büyüklerimiz tecrübelerinden yola çıkarak ‘Kara gün kararıp kalmaz’ demişler. Niçin söylediklerini az çok orta düzey zekaya sahip insanlar anlar. Ekonomik manada sıkıntı çekenler için de hastalık, sağlık problemleri veya beklenmeyen sıkıntılı durumlar yaşayanlara da ilaç gibi gelir bu cümleler. Mevlüt şekeri paketleme işi yapacak olanlar da ekonomik manada sıkıntılarından az da olsa kurtulmam rahatlama huzura kavuşma imkanı yakalayabilirler.

Çok parlak bir iş fikri gibi gelmeyebilir size ancak yukarıdaki özlü söz yaşanılan sıkıntılı sürecinde geçip gideceğini sonrasında güneşli günlerin geleceğini müjdelemektedir. Şu anlamda açıklamak gerekirse, şimdi toplu olarak yapılan organizasyonlara fazla rağbet yapılmıyor, biliyoruz. Düğün-dernek, eğlence, asker uğurlama, yemek verme, mevlit okutma şimdilik pek revaçta değil, tamam. Güneş bulutların ardından sıyrılıp aydınlık günler gelince herkes kaldığı yerden bütün planlarını uygulamaya başlayacak, düğünler hep birlikte yapılacak, bebeklerin mevlüdü yakınlar ile okunacak. Velhasıl bütün bunlara hatıra olarak saklanan şekerler de lazım olacak.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Aracınızı Kiraya Verin

Evde mevlid şekeri paketleme işi aralıksız devam ediyor. Yani kimse boşluğu sevmiyor, uygun şartlarda hazırlıklarına devam ediyor. Bu kapsamda hem ihtiyaç sahipleri hem de organizasyon yapan kişiler firmalar çalışmaları ara vermeden devam ediyorlar.

Evde mevlüt şekeri paketlemek için aşılması gereken birkaç basamak var. Birincisi firmalar kişiler ile anlaşmak, ikincisi size verilen malzemeleri arzu edilen şekilde bir araya getirmek, üçüncüsü işin mükemmel şekilde tamamlanıp işverene teslim edilmesi, yapılan bitirilen iş miktarı kadar ödeme alınması, işin devamlılığı açısından da firma ile çalışmaya devam edilmesi, yani ara musluğunun kapatılmaması en önemli basamak olarak düşünülmelidir. Bir kere yapıp sonrasında size mevlüt şekeri paketleme işi verilmemesi daha can sıkıcı bir durum olarak zuhur edebilir. O halde işi ciddiye almak, söylenenleri harfiyen uygulamak güzel sonuçlar elde etmek şarttır.

mevlüt şekeri
evde mevlüt şekeri paketleyerek para kazanma

İnançlı kesimin ağırlık verdiği bu seramoni esnasında misafirlere şeker ikramı yapılır. Son zamanlarda bu sektör oldukça ilgi görmeye başladığından çeşit çeşit mevlid şekerleri gözlerinize çarpmaya başlamıştır. İşte bu sevimli, göze hoş gelen şekerlerin yapımına üretici firmalar evde oturup boş vakit geçiren ev hanımlarına yaptırarak hem kendileri hem de aile bütçesine katkı sağlamak isteyenlere destek olmaktadırlar.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kış Çayı Paketleme İşi

Mevlid şekeri işi veren firmalar hangileridir?

Bu işi yapan firmalar genelde şekercilik işi yaparken, organizasyon firmaları ile birlikte hareket eder. Nikah şekeri, Mevlid şekeri gibi her türlü organizasyonlara şeker hazırlayan firmalar olduğu için siz de bulunduğunuz şehirde şeker satan firmaları araştırarak gidip konuşmalı veya internetten araştırma yaparak sorgulayıp diğerlerini öğrenip görüşmeniz mümkün.

Yapılan mevlid seramonisine yaklaşık 500 kişi geldiği varsayılırsa mevlid şekeri ihtiyacı ona göre hesaplanmalıdır. Bu işi evde bir kişi değil, birkaç kişi birlikte yardımlaşarak aile bütçemize katkı sağlamak amacıyla para kazanabilirsiniz. Son dönemlerde sünnet düğünlerine artması ile mevlüt şekeri alışkanlığı buraya da sıçradı ve ihtiyaç gittikçe çoğaldı. Dolayısıyla sizin iş bulma şansınız da atmaktadır.

Unutmayın ki, bu iş hem üretici firmalar hem organizasyon firmaları  hem de ek iş olarak şeker hazırlayan sizler için kazançlı olacaktır. Mevlid şekeri yaparak nasıl para kazanılır kısaca izah ettik. İletişim aşamısı da geçerseniz ek kazanç yolu açılır.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Çivili Kroşe Paketleme İşi
YORUMLAR

  1. merve dedi ki:

    mrb evde paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim

  2. Ayşegül dedi ki:

    Acil işe çok ihtiyacım var en kısa dönüş yaparsanız sevinirim lütfen

  3. Elif dedi ki:

    Evde dört kişiyiz hızlı yaparız