Evde Salça Yapıp Satmak

15.12.2017
1.670
Evde Salça Yapıp Satmak

Çocukluğumuzun en unutulmaz lezzetlerinden birisiydi salçalı ekmek. Fast food nedir bilmediğimiz o dönemlerde atıştırmalık olarak harika bir seçenekti. Annelerimizin elleriyle yaptığı salça, ekmeğe ve tüm yemeklere çok yakışırdı. Üstelik doğaldı. Günümüzde ise salça fabrikalarda hazırlanıyor ve doğal olarak katkı malzemeleri ile dolu.

Organik ve doğal beslenmeye olan ilginin giderek arttığı günümüzde pakete giren hiçbir ürünün sağlıklı olmadığı artık herkesin bildiği bir gerçek. Aynı durum salça için de geçerli. Yemeklere girdiğinden lezzetine lezzet katan salçayı hazırlamak da son derece kolaydır. Doğal beslenmek isteyenlerin ısrarla aradığı ev yapımı salça aynı zamanda kazanç fırsatıdır. Evde salça yapıp satmak suretiyle siz de para kazanabilirsiniz.

evde salça yapıp satmak

Ev Yapımı Salça Satmak

Dmates ve biberden yapılabilen salça oldukça lezzetli ve sağlıklı bir gıdadır. Eskiden mevsimi dışında domates ve biber tüketebilmek için atalarımızın keşfettiği benzersiz bir yöntemle salça elde edilir. Doğrandıktan sonra tuzlanarak geniş kaplara ya da bidonlara doldurulan domates ya da biber birkaç gün güneşte bekletilir ve daha sonra süzgeçten geçirilerek tepsilerde bekletilir. Güneş görmeden gölgede suyu buharlaştırıldıktan sonra geriye sağlıklı ve doğal salça kalır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Nazar Ağacı Süsleme-Tasarlama İşi

Çeşitli sebeplerle salçasını kendi hazırlayamayan çok sayıda kişi var ki, dev firmalar bile salça üretiyor. Doğal salça sloganı ile yola çıktığınız takdirde sizin de salçanızı satmamanız için hiçbir sebep yok. İnsanlar güvenilir olduğunu bildikleri ürünleri satın almaktan çekinmezler. Salçanıza organik belgesi de alabilirsiniz. Bu sayede çok daha kolay satış gerçekleştirebilirsiniz.

Doğal Salça Satışı

Kendi yetiştirdiğiniz veya satın alacağınız domates ya da biberle ev yapımı salça yapabilirsiniz. Doğal salça satışı genellikle organik ürün pazarları ya da şarküterilerde gerçekleşiyor. Bu şekilde pazarlama yapabileceğiniz gibi internetin imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Organik ürün satışı yapılan web sitelerine üye olarak çok daha geniş bir müşteri potansiyeli yakalayabilirsiniz.

Elbette evde salça yapıp satmak sürekli bir gelir elde etmenizi sağlamaz. Ancak, özellikle salçanın hazırlandığı sonbahar döneminde önemli miktarlarda ek kazanç elde etme fırsatı sunacaktır. Özellikle ev hanımlarının aile bütçesine katkıda bulunması açısından sıklıkla başvurduğu bu yöntemi siz de deneyebilirsinizş.

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Ceviz Kırma İşi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.