E-Kitap Yazmak

09.11.2017
1.312
E-Kitap Yazmak

Baş döndürücü bir hızla gelişen teknoloji, yaşam tarzımızdan alışveriş alışkanlıklarımıza da kadar pek çok konuda değişikliklere sebep oluyor. Son dönemde çok popüler olan e-kitaplarda bu teknolojik gelişmelerden birisi. Öyle ki birçok kişi ağır ve çok yer kaplayan klasik kitapları taşımaktansa, bir e- itap okuma cihazı ile milyonlarca kitabı çantasına sığdırmayı tercih ediyor. Dolayısıyla e-kitap yazmak en iyi iş fikirleri arasında yer almayı hak ediyor.

E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

Son dönemde akıllı telefon teknolojisinde yaşanan gelişmelere paralel olarak e- kitaplar daha ulaşılabilir hale geldi. Dünyadaki toplam kitap pazarının %10’unu oluşturan e-kitap sektörü her geçen yıl giderek daha da büyüyor. Dünyanın en önemli yazarlarının yepyeni kitapları, klasikler ve çok satanların tamamı e-kitap formatında internette ulaşılabilir konumda.

Özellikle genç ve yeni yazarların düşük maliyeti sebebiyle yaptığı e-kitap tercihi birçoğunu tanınan ve çok para kazanan yazarlar arasına soktu. Çok cüzi miktarlarda yatırımla e kitabın hazırlanıp satışa sunulduğunu belirtelim. E-kitap yazarak para kazanmak için yatırım yapmanız gereken tek şey zaman. Ancak belirtmek isteriz ki e-kitap yazmayı boş zamanlarınızı değerlendirdiğiniz bir aktivite ya da ek iş olarak düşünmemeniz gerekiyor. En iyi iş fikirleri arasında yer alan bu sektörde başarılı olabilmek için çok yoğun bir çalışma temposuna girmeniz şart. Disiplin ve sabır size uzak kavramlarsa e-kitap yazarak para kazanmak, uzak durmanız gereken bir iş.

e kitap yazmak

E Kitap Yazmak

E-kitap Nasıl Yazılır ve Yayımlanır

E-kitap yazmak ile geleneksel kitapları yazmak arasında herhangi bir fark yoktur. Aklınızda olanları kağıda ya da dijital ortama dökebilirsiniz. Ancak e-kitap yazarken HTML ve Word MS programları ile haşır neşir olmanız gerekiyor. Çünkü kötü düzenlenmiş bir kitap asla satmayacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çağrı Merkezinde Çalışmak

Her iki yöntemde de kitabınızın etkileyici ve okuyucuyu hapseden bir anlatım dili ile güçlü ve tutarlı bir içeriğe sahip olması şarttır. Öte yandan kapak tasarımı hayati önem taşımaktadır. Çok sayıda kişinin kapak tasarımını ve düzenini beğenmediği kitapları almamayı tercih ettiğini unutmayın.

E-kitap yazarak çok para kazanmak istiyorsanız muhteşem bir eser ortaya çıkarmalısınız. En iyi iş fikirleri arasında yer alan bu yöntemle milyonlarca dolar kazanan genç yazarların yanında hiç kazanamayan yüzlercesinin de olduğunu unutmayın. Kitabınızı yazdınız, peki bir e-kitap nasıl yayımlanır? Kitabınızı Amazon Kindle programı ya da Apple iTunes Connect platformundan satışa sunabileceğiniz gibi xticaret.com gibi Türkçe sitelerde de yayımlayabilirsiniz.

Yazdığınız e-kitabın daha rahat satılabilmesi için iyi bir fiyatlandırma politikası belirlemeniz de şart. E-kitap fiyatları genellikle 10 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Kitabınız bir hikaye roman ya da şiir kitabı olabileceği gibi yemek tariflerinin ya da kişisel gelişim tekniklerinin anlatıldığı bir kitapta olabilir. Önemli olanın içerik kalitesi ve anlatım olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ek İş Olarak Duvar Kağıdı Kaplamak

Yazar olmak hayallerinizi süslüyorsa ve bu hedefte ilerlemek istiyorsanız e-kitap yazmak ve yayımlamak en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.