Instagram Fenomeni Olmak

08.12.2017
1.405
Instagram Fenomeni Olmak

Facebook, Twitter derken hayatımızın merkezine yerleşen sosyal ağ oldu Instagram. Fotoğraf paylaşıp beğeni/like almak, çok ama çok takipçi sayısına ulaşmak çok sayıda kişinin hayali. Çünkü, Instagram fenomenleri paraya para demiyor. Instagram fenomeni olmak çok zormuş gibi görünse de aslında bunu başarmak o kadar da zor değil. Daha önce yapılan bir deneyle de bu kanıtlanmıştı. Deneyden daha sonra söz edeceğiz.

Instagram Fenomeni Nasıl Olunur?

Instagram hesabınıza mümkün olduğunca fazla takipçi çekmek ve bol bol like almak olmazsa olmaz kural. Bunun sağlamanın doğal yolu ise, çok kaliteli içerikler paylaşmak olacaktır. Aylık 2 yüz milyondan fazla aktif kullanıcının ziyaret ettiği devasa bir dünyadan söz ediyoruz. Böylesine bir kalabalığın üyelerinin sizi takip etmesini sağlamak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Instagram fenomeni nasıl olunur bir bakalım:

instagram fenomeni olmak

Instagram Fenomeni Olmak

Öncelikle fotoğraf çekmeyi sevmeniz gerekiyor. Ve bunu iyi yapmanızda. İyi fotoğraf bol beğeni demektir. Bununla birlikte, fotoğraf düzenleme programlarına hakim olmanız da gerekiyor. Zamanla bu konuda uzmanlaşacaksınız. Etkili hashtag kullanımı diğer önemli faktör. Takipçi elde etmek için çok değil, doğru hashtagleri kullanmanız gerekiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Organik Gıda Ürünleri Dükkanı Açmak

Takipçi sayısı çok olan diğer kullanıcıların hesaplarını takip edip bol bol beğeni yapmak ve yorum yazmak da önemlidir. Bu sayfalardan çok sayıda takipçi kazanabilirsiniz. Düzenli paylaşım yapmanız gerektiğini unutmayın. Takipçileriniz sizi ve yaşantınızı merak ediyor. Onları tatmin edecek kadar paylaşım yapmazsanız ilgilerini keseceklerdir.

Instagram Takipçi Satın Almak

Instagram’da fenomen olmak için yüksek takipçi sayısı ve beğeni olduğunu daha önce belirtmiştik. Bunun için bazı doğal olmayan yöntemler de var. Takipçi satın almak bunlardan birisi. Belirli bir aşamaya kadar sistemin yapay zekaları bu satın almaları önemsemiyor. Ancak bu zeka hilenizi fark etmeden kritik sayıya zaten ulaşmış oluyorsunuz. 15.000 takipçiye kadar herhangi bir sorun yaşanmadığı daha önce tescillenmiş.

Instagram takipçi satın almak için çok sayıda web sitesi bulunuyor. Bu siteleri basit bir arama ile kolaylıkla bulabilirsiniz. 1.000 takipçi için 25-30 TL arası bir ücret ödemeniz gerekiyor. 10.000 takipçi için 250 TL çok da yüksek bir rakam değil. Çünkü takipçi sayınızı daha da artırıp sponsorluk anlaşmaları imzalamaya başladığınızda paylaşım başına yüzlerce dolar kazanabiliyorsunuz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Oyunlardan Nasıl Para Kazanılır?

Instagram Sponsoru Nasıl Bulunur?

Şimdi gelelim Instagram fenomeni olmak zor mu sorusunu cevaplayabilmek için yapılan deneye. Deneyin sonucunu hemen söyleyelim. Kolayca fenomen olabilirsiniz. Deney için iki farklı hesap açılıyor. Hesaplardan birisinde bir modelin fotoğrafları çekiliyor ve paylaşılıyor. Diğer hesapta ise tamamen stok fotoğraflardan faydalanılıyor. Dikkat çekmemesi için hergün 1.000 takipçi satın alınıyor. 15.000 takipçiye kadar Instagram’dan ses soluk çıkmıyor.

Daha sonra sponsorluk almak için harekete geçiliyor ve iki hesap 4 farklı sponsorluk anlaşması almayı başarıyor. Üstelik, çok takipçiye sahip oldukları için yeni takipçiler de yağmur gibi gelmeye başladı. Sonuç olarak, sadece birkaç hafta içinde paylaşım başına yüz dolar kazanan iki hesap oluşmuş oldu. Üstelik bu sadece başlangıç.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.