Doğum Fotoğrafçısı Olmak

12.12.2017
1.212
Doğum Fotoğrafçısı Olmak

Hayatlarımızın en unutulmaz günlerden birisi de bebeklerimizin hayatımıza girdiği ilk gündür. Böylesine özel bir günü unutulmaz kılacak olan fotoğrafların da özel olmasını isteyen aileler bu işi profesyonellere emanet etmekten yana. Bunun için doğum fotoğrafçısı olmak son dönemde çok sayıda kişinin başvurduğu bir kazanç yöntemi.

Doğum Fotoğrafçılığı Yapmak

Sektörde tanındığınız takdirde oldukça iyi miktarlar kazanmanıza olanak tanıyabilecek bu iş için ihtiyacınız olan tek şey ise iyi bir fotoğraf makinesi ve eğitim. Doğum fotoğrafçılığı yapmak için hastanelerle anlaşma yapmak işinizin en önemli parçasıdır. Bunu yapabilmek için ise sertifika sahibi olmanız büyük bir avantaj olacaktır.

İyi bir fotoğrafçı olmak doğru anı doğru koşullarda yakalamakla alakalıdır. Aynı şey doğum fotoğrafçılığı yapmak isterseniz de geçerlidir. Annenin yavrusuna kavuştuğu anlarda yaşanan duygu yoğunluğunu çektiğiniz fotoğraflarda hissettirmeniz gerekir. Bunu yapabilmek için eğitim ve tecrübe çok önemlidir.

düğün fotoğrafçılığı yapmak 1

Düğün Fotoğrafçılığı Yapmak

Doğum Fotoğrafçılığı Sertifikası

Bu sertifikayı alabilmek için başvurabileceğiniz çok sayıda kurs ve eğitim merkezi bulunmakta. Kursların süresi 2 gün ila 1 hafta arasında değişirken ödeyeceğiniz ücret ise 500 TL civarındadır. Kursta doğumla ilgili bilgiler, uymanız gereken hijyen kuralları ve en etkileyici fotoğrafları nasıl çekeceğiniz ile ilgili temel bilgileri elde edeceksiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  'Ev Turşusu Yaparak Para Kazanma Fikri' Nasıl!

Öte yandan, hastaneler ya da kliniklerle anlaşmak için yapacağınız görüşmelerde sizden bu sertifikanın istenmesi olasıdır. Hastaneler müşterilerinin doğum sürecini en kaliteli ve kusursuz biçimde yaşamasını ister. Bu sebeple doğum fotoğrafçılığı konusundaki yeterliğinizden emin olmak isteyeceklerdir.

Doğum Fotoğrafçısı Fiyatı

Kaliteli iş yüksek fiyat dengesi bu sektörde de mevcut. İşinizi iyi yaptığını takdirde bir süre sonra özel müşterileriniz olacaktır ve ipler sizin elinizde olacaktır. Farklı ve yenilikçi olarak büyük hastanelerle çok iyi ücretlerle anlaşabilirsiniz. Büyük şehirlerde doğum fotoğrafçısı fiyatı 1.000 TL ile 2.500 TL arasında değişmekte.

Son dönemde popüler kültürün de etkisiyle giderek yaygınlaşan bir meslek olan doğum fotoğrafçısı olmak, alacağınız eğitimle ve elbette sıkı çalışmayla sizin de kazanç kapınız olabilir. Öte yandan, benzer bir iş olan düğün fotoğrafçılığı da bir ekip oluşturabildiğiniz takdirde ekstra kazanç elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.