AVM’de Tırtıl İşi

02.12.2017
2.935
AVM’de Tırtıl İşi

Alışveriş merkezleri popüler kültürün en önemli figürleri arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca kişinin ziyaret ettiği alışveriş merkezleri, girişimciler için de birçok farklı ve kazançlı seçeneği bir arada sunuyor. AVM’de tırtıl işi de bunlardan birisidir.

Yüksek kira maliyeti ödemeden, düşük bir yatırımla AVM’de para kazanmak isteyen girişimciler arasında çok popüler olan AVM’de tırtıl işi, çok ziyaret edilen kalabalık alışveriş merkezlerinde yüksek para kazandırma potansiyeline sahip.

Çocukların görür görmez denemek istedikleri tırtılların montajı ve kurulması da son derece kolaydır. Raylı sisteme gerek duymayan tırtıllar, yere yapıştırılan siyah ya da beyaz bandı takip edebilecek şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple kolaylıkla taşınabilir, yeri değiştirebilir ya da yeni güzergahlar eklenebilir.

AVM’de Tırtıl İşi Maliyeti

Alışveriş merkezlerinde yapılan işlerde giderlerin en önemlisini kira ödemeleri oluşturuyor. Öyle ki işlek alışveriş merkezlerinde mağaza kiraları 10 binlerce lirayı bulurken, iyi konumdaki basit bir stand için bile 3.000 Euro talep edilebiliyor. Ancak tırtıllar için durum bira daha farklı. Genellikle oyun alanlarındaki ya da giriş katındaki ölü alanlarda karşılaştığımız bu iş, daha az kira bedelleri ile yapılabilir. Peki, AVM’de tırtıl işi maliyeti ne?

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Solucan Gübresi Üretimi

AVM ile yapacağınız kira sözleşmesi dışında, tırtılın satın alınması da önemli bir maliyet. Elektrikle, siyah ya da beyaz bant ya da boyayı takip ederek ilerleyen 5 vagonlu bir tırtılın fiyatı 2017 Aralık ayı itibariyle 20.000 TL seviyesindedir. Bu oyun makineleri barındırdığı sensörler sayesinde gün boyu kaç çocuğun koltuklara oturduğunu algılar ve sayıyı kaydeder. Öte yandan güçlü aküleri ile tek şarj ile 10-12 saat çalışabilme kapasitesine sahiptir. Dolayısıyla gün içinde işiniz yarım kalmaz.

AVM’de Tırtıl İşi Kazançlı mı?

Çocuklara yönelik ortaya çıkan girişimcilik örneklerinin bir çoğu doğru planlama ve strateji ile yatırımcısını mutlu etmektedir. AVM’de tırtıl işi belki de yatırımcısını çok zengin etmez. Ancak önemli bir nakit akışı sağlar ve yaptığı yatırımın karşılığını kısa sürede verir. Çok ziyaret edilen alışveriş merkezlerinde tırtıla biniş ücreti 5 TL’dir.

Özellikle hafta sonları, ailelerin çocuklarıyla alışveriş merkezlerine akın ettiği günlerdir. Çocuklar bu tarz oyun makinelerine büyük ilgi göstermektedirler. Böylesine kalabalık yüzlerce çocuk tırtılda vakit geçirmektedir. Yapılan yatırımın miktarı göz önüne alındığında, kazanılan para bize göre yeterli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Şemsiye Satmak

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.