Bayanlar İçin Ek İş-Kadınların Yapacağı Ek İşler

28.11.2019
420
Bayanlar İçin Ek İş-Kadınların Yapacağı Ek İşler

Erkekler giderlerin sürekli olarak artış göstermesiyle ne banka kartlarıyla ne de mesailerden aldıkları paralarla kurtuluşa eremiyor. Durum bu haldeyken, kadınlar bir kenara çekilip oyunu seyirci kalamıyor. Evde kadınların yapabileceği ek işleri kontrol edip kendine uygun düşenlere başvuru yapıyor. Bu şekilde gelir gider-dengesi sağlanmaya çalışılıyor.

Kadınların evde rahatlıkla yapabileceği ek işler giderek çeşitleniyor. Kadınlara uygun ek işler neler? Genelde süs eşyası, hediyelik eşya yapımı ağırlıklı olarak tercih ediliyor. Rahat bir ortamda, sevgi içerisinde kalıp cüzdanın kalınlaşmasını isteyenler de bebek çocuk bakıcılığı gibi ek işleri tercih ediyor. Bunlarla da sınırlı değil elbette; içerik editörlüğü, sosyal medya danışmanlığı, yiyecek içecek hazırlama; yani dolma sarma, tatlı siparişleri, mantı gibi ek işler de yapmak mümkün.

yastik yapimi
Kadınlara uygun ek işler

Evde çalışmanın avantajlarını keşfedemeyenlere bu minvalde hatırlatma maksadıyla bu makaleyi kaleme almış durumdayız. Gecikmeden, üşenmeden,utanmadan elinizden gelen; bayanların yapabileceği ek işleri elinizin tersiyle itmeden, girişimde bulunarak kadınlara ek iş veren kişilerle iletişime geçin.

Sürekli eve para getirememe sıkıntısında olan erkekler eşlerinden yardım istiyor. Onlar da bu sese kulak veriyor. Bayanların evde yapacağı ek işler nelerdir? Bayanlar için ek işler hangileri araştırma yapılıyor. Türkiye’de işsizlik sanıldığı kadar düşük değil. Görünmeyen issizlik o kadar fazla ki! Örnek olarak, üniversiteyi bitirmiş olan gençler askerliğini yapmadığı için işsizler sınıfına dahil edilmiyor. Üniversiteyi bitiren gençlerden bayanlar da aynı şekilde evlenmediği için bunlar da gizli işsizler bölümünde yer alıyor. Sürekli kalıcı bir iş bulamayan ister erkek, ister bayan olsun mecburen durumu idare etmek için evde ek iş olasılıklarını değerlendirmek zorunda kalıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Yorulmadan Yapılan Karlı İşler

Biz de hanımlar için uygun  gelir  neler olabilir, onları ele alacağız. Erkekler için yapılacak ek işleri de ayrı bir yazımızda ele alacağız.

saksi yapimi
Hediyelik Saksı İşi

Hanımların yapacağı ek işler

Eğer elinizden hiçbir şey gelmiyorsa size tavsiye edeceğimiz kolay para kazandıran alternatifler var. Bunlar;

gündelikçilik

evde çocuk bakıcılığı

evde yaşlı bakıcılığı

evde çamaşır yıkama ek işi yapma gibi…

Etkili, zor, ancak birazcık farklı eğlenceli ek işler arıyorsanız hanımlar için evde yapılacak ek işler arasında şunlar bulunmaktadır;

evde naftalin paketleme

kalem montajı

kalemtıraş montaj işi

gelinlik süslemesi

gelin buketi yapımı

baharat paketleme işi sizler için uygun olabilir.

Bunlar bana göre değil daha zevkli ve eğlenceli bayanlar için ek gelir fırsatları nelerdir, diye merak ediyorsanız onlardan da bahsedelim.

İçine biraz sevgi katarak yapabileceğimiz işler bulunmaktadır. Bayanların evde yapacağı ek işler sınıfında şunları da sayabiliriz;

evde turşu yapma

evde yemek hazırlama

evde börek yapma

evde kazak örme

dikiş nakış yapma

takı tasarım

gelinlik üzerine boncuk dizme

bebek bakıcılığı

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Part Time İş İlanları 2018

evcil hayvan bakıcılığı işi sizlere uygun olabilir.

Evde ek iş yapmak istiyorum

Ev hanımları sizlere örnekler sunmaya çalıştık. Buradaki  fırsatlarından kendinize uygun olanlara nasıl başlayacağınızı, bu işlerin nasıl yapacağınızı kimlerden iş alacağınızı merak ediyorsanız. Hemen bu konuya da açıklık getirelim. Yukarıda bayanların yapacağı ek iş örneklerinden istediğinizi ya da burada yazmadığını ancak sitemizde bulunan beğendiğiniz işlere tek tek başvuru yapın. İnşallah şansınızı arttırabilirsiniz.

Bayanlara evde ek iş veren firmalar

İsterseniz sitemizdeki diğer ek işleri tek tek inceleyip onların altında ayrı ayrı başvuru yapın. Bayanlara ek iş veren kişiler firmalar sizin başvurularınızı değerlendirecek. Size iş teklifi yapacaktır. Bir an önce kendinizi en iyi şekilde anlatan bir yazı hazırlayıp ve beğendiğiniz işlerin altına işi almak istediğinizi belirten ayrıntılar yazınız.

Sizlere uyarı yapmak zorundayız. Özel bilgilerinizi ve telefon numaranızı yazmayın. Telefon dolandırıcılarına fırsat vermeyin. Kendinize bir mail adresi oluşturun. İletişim bilgisi olarak mail adresinizi yazın ki başınızı ağrıtacak kanallardan uzak olun. Gerekli girişimlerde bulunursanız hanımlara evde ek iş veren firmalar  taleplerinizi değerlendirecek, haber gönderecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Giymediğiniz Kıyafetleri Satın, Kazançlı Çıkın

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.