Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Milyarderlerin Çocuklarına Yeni Yatırımı: Çince Öğrenmek

Hangisi olursa olsun bir dili öğrenmek Hem kişisel gelişim hem de hayata yepyeni bir pencereden bakabilmek için son derece önemlidir. Dil öğrenmenin sunduğu en büyük avantajlardan birisi de kuşkusuz iş yaşamınızda olan olumlu etkileridir. Hele bu dil artık globalleşen, siyasi ve ekonomik hayata yön veren dillerden birisi ise CV’nizde çok önemli bir alanı dolduruyorsunuz demektir. Tüm bu sebeplerden Çince öğrenmek dünyada yeni trenlerden birisi haline geldi.

İkinci dil olarak İngilizce neredeyse tüm dünya ülkelerinin eğitim programının bir parçası. Globalleşen dünyanın ortak dili olan İngilizceyi iyi derecede bilmek, profesyonel dünyada artık olmazsa olmazlardan. Hatta bir değil birkaç dile hakim olmadan önemli pozisyonlarda yer alabilmek neredeyse imkansız. Peki, ya Çince bilmek?

Çince Öğrenmenin Faydaları

Tam 1.2 milyar kişinin konuştuğu Çinceyi bu kadar önemli kılan Çin Halk Cumhuriyeti ekonomisinin inanılmaz bir hızla büyümesinden başka bir şey değil. Ucuz işgücünün sağladığı avantajı iyi değerlendiren Çin, çılgınca bir üretim sürecine girdi ve adeta dünya ekonomisine hükmediyor. Yıllar önce dünyanın en güçlü ekonomisi olan ABD ekonomisini geride bırakabileceği iddiaları ortaya atılan Çin’in bunu başarması da ramak kaldı. İşte bu sebeple Çince öğrenmenin faydalarını iş dünyasında fazlasıyla görebilirsiniz.

Dünyanın en büyük şirketleri için bile Çin pazarının yok olması demek iflas bayrağını açmak anlamına gelebilir. Bu sebeple yakın gelecekte dünyayı ekonomik anlamda yönetecek olan bir ülkenin diline hakim olmak sizin için muazzam bir iş potansiyeli yaratabilir. Dolayısıyla Çince öğrenmek yeni iş fikirleri düşünmenize ve hayatınızı değiştirebilecek bir etkiye sahip olacak.

Çince Öğrenmek İstiyorum

Eğer size eşsiz fırsatlar sunacak bu fikre sıcak bakıyorsanız öncelikle kararlı azimli ve çalışkan olmanız gerekiyor. Özellikle büyük şehirlerde Çince kursları bulunuyor bu kurslara katılarak Çince öğrenmeye başlayabilirsiniz. Öte yandan, online kurslara başvurarak ve farklı eğitim materyallerinden faydalanılarak bu dünyaya ilk adımı atmanız gerekiyor. Sonrasında sürekli bir çalışma süreci içerisinde olmanız gerektiğini unutmayın. Evet ben buna hazırım ve Çince öğrenmek istiyorum diyorsanız, hemen başlamanızı fayda var.

Çince Bilen Eleman Arayan Firmaların Sayısı Çok

Çin ile ticari bağlantısı olan binlerce şirket bulunuyor. Hatta Çin ile bu tür bağlantıları olmayan büyük şirket neredeyse yok. Bu sebeple, Çince bilen eleman arayan firmaların sayısı da her geçen gün artıyor. İlan sitelerinde Bununla ilgili çok sayıda iş ilanı görebilirsiniz. Çince biliyorsanız çevirmenlik yapabileceğiniz gibi şirketlerin ticari yazışmalarını yürütebilir ve hatta Çindeki üretim tesislerinde bile görev alabilirsiniz.

Şu an dünyanın en zengin dolar milyarderleri ünlüler ve politikacılar çocuklarına Çince öğretme yarışındalar. Bir bildikleri vardır deyip geçmeyin çünkü gerçek ortada. Çin dünya ekonomisinin yeni lideri ve Çince bilen eleman olmak çok önemli bir avantaj. Dil konusunda yetenekli olduğunuza inanıyorsanız Çince öğrenmek yeni iş fikirleri arasında sayılabilir ve sizin için yepyeni bir kariyerin başlangıcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Çilingir kimdir, ne iş yapar? başlıklı makalemizde Anahtarcı, Çilingir ve Çilingirin Çalışma ortamı ve şartları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?