Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Altın Çilek Yetiştirmek

Tarım sektöründe yatırım yapmak her dönem karlı bir fırsat olmuştur. Sahip olduğu toprağı en kazançlı şekilde değerlendirmek isteyen kişiler farklı ürünleri yetiştirmeye ve farklı pazarlara açılmaya başlamışlardır. Birkaç yıl önce hayatımıza oldukça hızlı bir şekilde giriş yapan altın çilek de bu ürünlerden birisi konumunda. Altın çilek yetiştirmek uzunca bir süredir çok rağbet gören bir iş modeli. Hem ülkemizde satılabilen hem de yurt dışına ihraç edilebilen bu ürün hala büyümeye açık bir pazar ve kazancıyla dikkat çekiyor.

Altın Çilek Fiyatı

Türkiye’de bir dönem adeta bir çılgınlığa dönüşen bu ürün o kadar aranmaya başlamıştı ki altın çilek fiyatı 100 TL’ye kadar çıkmıştı. Daha sonra merdiven altında üretilen ve altın çilek içerdiği iddia edilen haplar sebebiyle satışı büyük darbe alan altın çilek, yeniden eski günlerine dönüyor.

Şu an altın çilek üretimi yüz binlerce tonla ifade ediliyor ve pazar bu üretimi kolaylıkla tüketmekte. Hala yeni sayılabilecek bu pazarda Avrupa ülkelerinden gelen talebin de artmış olması ürünün değerini artırıyor. Şu an altın çilek fiyatı 30 TL seviyesinde ve bu üreticisine çok kazandırabilecek bir rakam.

Altın Çilek Satmak

Tarım alanında yatırım yapmak istiyorsanız altın çilek satmak önemli bir seçenektir. Orta Amerika, Güney Afrika ve İsrail’de de yapılan altın çilek üretimi için ülkemizin iklimi de son derece uygundur. Enerji veren, bol vitamin içeren ve özellikle zayıflamak isteyenlere destek olan bu ürünü marketlere pazarlayabileceğiniz gibi ihracat şirketlerine de satabilirsiniz.

Bugün çok sayıda internet sitesi üzerinden ürünlerinizi kolaylıkla müşterilerinizle buluşturmak da mümkün. Altın çilek satmak kar marjı yüksek bir tarım ürünüdür. Bir kök bitkiden yaklaşık 3 kilogram ürün hasat edilebilir. Dolayısıyla küçük bir tarla da bile bol kazançlı bir hasat dönemi geçirmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Ek İş Olarak Kıyafet Satışı Yapmak başlıklı makalemizde Katalog usulü iş veren firmalar, katalog usulü kıyafet satışı ve Kıyafet satışı ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?