Az Sermaye İle Yapılacak İşler

21.12.2017
1.715
Az Sermaye İle Yapılacak İşler

Herkesin hayallerinden birisidir kendi işinin patronu olmak. Hele ruhunda girişimcilik olanlar için karşı konulması olanaksız bir istektir bu. Ancak birçok işi kurabilmek için ciddi paralara ihtiyaç var. Bu büyük engel sebebiyle gerçekleşmeyen milyonlarca hayal de. Sermaye sorunu olan girişimciler için tek seçenek ise az sermaye ile yapılacak işlere yönelmek.

Düşük Sermayeli İşler

Bazı holding sahibinin sahip olduğu her şeyi tırnaklarıyla kazarak ve sıfırdan başlayarak elde ettiğine dair başarı hikayelerini muhakkak duymuşsunuzdur. Bu çok uzun soluklu ve büyük mücadelelerle geçen bir süreçtir ve ne yazık ki herkes ayakta kalamaz. Ama başarabilmek için de denemek gerekir. Yatırım gücü hayallerindeki iş kadar yeterli olmayan girişimciler düşük sermayeli işler arasından tercih yaparak başlangıç hamlelerini gerçekleştirebilirler.

Az Sermayeyle Ne İş Yapılır?

Kimisi için 10.000 TL yatırım yapmak bile imkansızken, bazıları için milyonluk yatırımlar bile küçük yatırım olarak kabul ediliyor. Aşağıda listeleyeceğimiz işler genellikle ufak birikimlerinizle ya da küçük bir banka kredisi ile kurabileceğiniz seçeneklerdir.  İşte az sermaye ile ne iş yapılır sorusuna cevaplar:

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternette Anket Doldurarak Para Kazanmak

1 – Mantar Yetiştiriciliği Yapmak

kültür mantarı yetiştiriciliği

İster kültür isterseniz istiridye mantarı yetiştirin. Kiralayacağınız 100 metrekarelik bir bodrum katında geçiminizi sağlamaya fazlasıyla yetecek kadar mantar yetiştirebilirsiniz. Yeterli sıcaklık ve nemi sağladığınız takdirde kolayca yetişen mantarlardan elde edeceğiniz gelir daha büyük işlere açılan kapı olabilir. Mantar Yetiştiriciliği ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

2 – Solucan Gübresi Üretmek

Organik GÜbre

Organik tarımın önemi son yıllarda arttı. Doğal gübre üretmede kullanılan Kaliforniya solucanları ile evinizde bile üretebileceğiniz gübreleri aylar öncesinden sipariş alarak kolaylıkla satabiliyorsunuz. Henüz doyuma ulaşmayan bu sektör daha büyük adımlar için sağlam bir dayanak oluşturacaktır. Detaylı bilgi için tıklayın.

3 – AVM’de Stand Açmak

avmde stand açmk

Alışveriş merkezleri yediden yetmişe herkesin yaşamının içinde. Dışarı çıkınca ilk aklımıza gelen bir AVM’de gezinmek. Hergün binlerce kişinin ziyaret ettiği AVM’lerde bir stand açmak için çok büyük yatırımlar yapmanız gerekmiyor.

4 – Taze Sıkılmış Meyve Suyu Satmak

taze meyve suyu işi

Az sermaye ile yapılacak işler arasında en kazançlı olanlarından birisi taze sıkılmış meyve suyu satmaktır. AVM’de bar olarak açılabileceği gibi, sokak satıcılığı için de çok uygun bir seçenektir. Seyyar satıcı olmak istemiyorsanız kiralayacağınız dükkan masrafını göz ardı etmemelisiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Meyve Sebze Kurutma (Kaklama) İşi Yapmak

5 – Emlakçılık Yapmak

emlakçılık yapmak

Birçok kişinin başvurduğu ve az sermaye ile yapılabilecek işlerden birisi olan emlakçılık yapmak, kolay gibi görünmesine rağmen az kişinin başarılı olabildiği bir meslektir. En azından başlangıç aşamasında geniş bir çevreye sahip olmak sizin için önemli bir avantaj olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.