Adaçayı Satışı Yapmak

28.12.2017
1.660
Adaçayı Satışı Yapmak

Özellikle Ege ve Akdeni Bölgeleri’nde yaşayan vatandaşlarımız için oldukça kazançlı bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Doğada yetişen eşsiz bitkilerden birisi olan ve faydaları saymakla bitmeyen adaçayı aynı zamanda ekonomik değeri yüksek bir bitkidir. Adaçayı satışı yapmak bu sebeple kazançlı bir iştir. Peki, bu iş nasıl yapılır?

Pek çok kişinin geçim kaynağı olan bu bitki özellikle Ege Bölgesi’nde bolca yetişirken Batı Akdeniz Bölgesi’nde de sıklıkla rastlanmaktadır. Daha çok köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ilgilendiği bu iş bölgede önemli bir kazanç kapısı olarak değerlendirilebilir. Mayıs ve Haziran aylarında, henüz adaçayları çiçek açmamışken bitki toplamaya başlanır. Çuvallar dolusu adaçayı toplanarak kurutulur ve satışa hale getirilir.

adaçayı satışı

Adaçayı Satışı Yapmak

Adaçayı Satmak İstiyorum

Oldukça zor ve yorucu olan bu işi siz de yapabilirsiniz. Adaçayının bolca yetiştiği bölgelerde toplayıcılık yapabilirsiniz. Bunun yanında köylülerden satın alacağınız adaçaylarını da pazarlayabilirsiniz. Ege’nin dağlık köylerinde köylüler için önemli bir geçim kaynağı olan adaçayının tonlarcası toplanıp tüccarlara satılıyor. Siz de adaçayı satmak istiyorum diyorsanız bu aracılık hizmetini gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ev Mantısı ile Kazanç Sağlamak

Bunun için köylülerle iletişime geçerek toplanacak ürünlere talip olmanız ve fiyat konusunda anlaşmanız gerekiyor. Dürüst olduğunuz ve toplayıcılara hak ettikleri ücreti ödediğiniz sürece size sürekli ürünlerini satacaktır. Bu sizin için sürekli kazanç anlamına gelmektedir.

Satın aldığınız ya da topladığınız adaçayını evinizde demetleyip satışa hazır hale getirme imkanınız varsa kazancınız çok daha fazla alacaktır. Hazırladığınız demetleri toptan ya da perakende satabileceğiniz gibi, internet üzerinden de pazarlayabilirsiniz. Alışveriş sitelerinde sanal mağaza açarak ya da organik ürün satışı yapılan sitelere üye olarak adaçayı satışı yapabilirsiniz.

Adaçayı Fiyatı

Toplayıcılardan satın aldığınızda adaçayı fiyatı kilosu 5 TL civarında. Adaçayı internette ve aktarlarda ise 30 TL’nin üzerinde fiyatlara alıcı buluyor. Bu kadar karlı olan bu işi yaparak binlerce TL kazanabilmek mümkün. Siz de adaçayı satmak istiyorum diyorsanız hemen toplayıcılara ulaşmak için harekete geçin.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Yaprak Sarma İşi
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.