Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Adaçayı Satışı Yapmak

Özellikle Ege ve Akdeni Bölgeleri’nde yaşayan vatandaşlarımız için oldukça kazançlı bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Doğada yetişen eşsiz bitkilerden birisi olan ve faydaları saymakla bitmeyen adaçayı aynı zamanda ekonomik değeri yüksek bir bitkidir. Adaçayı satışı yapmak bu sebeple kazançlı bir iştir. Peki, bu iş nasıl yapılır?

Pek çok kişinin geçim kaynağı olan bu bitki özellikle Ege Bölgesi’nde bolca yetişirken Batı Akdeniz Bölgesi’nde de sıklıkla rastlanmaktadır. Daha çok köylerde yaşayan vatandaşlarımızın ilgilendiği bu iş bölgede önemli bir kazanç kapısı olarak değerlendirilebilir. Mayıs ve Haziran aylarında, henüz adaçayları çiçek açmamışken bitki toplamaya başlanır. Çuvallar dolusu adaçayı toplanarak kurutulur ve satışa hale getirilir.

Adaçayı Satışı Yapmak

Adaçayı Satmak İstiyorum

Oldukça zor ve yorucu olan bu işi siz de yapabilirsiniz. Adaçayının bolca yetiştiği bölgelerde toplayıcılık yapabilirsiniz. Bunun yanında köylülerden satın alacağınız adaçaylarını da pazarlayabilirsiniz. Ege’nin dağlık köylerinde köylüler için önemli bir geçim kaynağı olan adaçayının tonlarcası toplanıp tüccarlara satılıyor. Siz de adaçayı satmak istiyorum diyorsanız bu aracılık hizmetini gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz.

Bunun için köylülerle iletişime geçerek toplanacak ürünlere talip olmanız ve fiyat konusunda anlaşmanız gerekiyor. Dürüst olduğunuz ve toplayıcılara hak ettikleri ücreti ödediğiniz sürece size sürekli ürünlerini satacaktır. Bu sizin için sürekli kazanç anlamına gelmektedir.

Satın aldığınız ya da topladığınız adaçayını evinizde demetleyip satışa hazır hale getirme imkanınız varsa kazancınız çok daha fazla alacaktır. Hazırladığınız demetleri toptan ya da perakende satabileceğiniz gibi, internet üzerinden de pazarlayabilirsiniz. Alışveriş sitelerinde sanal mağaza açarak ya da organik ürün satışı yapılan sitelere üye olarak adaçayı satışı yapabilirsiniz.

Adaçayı Fiyatı

Toplayıcılardan satın aldığınızda adaçayı fiyatı kilosu 5 TL civarında. Adaçayı internette ve aktarlarda ise 30 TL’nin üzerinde fiyatlara alıcı buluyor. Bu kadar karlı olan bu işi yaparak binlerce TL kazanabilmek mümkün. Siz de adaçayı satmak istiyorum diyorsanız hemen toplayıcılara ulaşmak için harekete geçin.

Bir önceki yazımız olan Ümraniye ek iş imkanları ek gelir fırsatları başlıklı makalemizde ek işler, Ümraniye evde ek iş ilanları ve Ümraniye eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?