Kokulu Mum Yapıp Satmak

23.03.2019
1.236
Kokulu Mum Yapıp Satmak

Geçmiş dönemlerde aydınlatma aracı olarak kullanılan mumlar teknolojinin hayatımıza girdiği günümüzde yerini dekoratif amaçlı olarak almaya başladı. Asıl amaç terkedilince evde kokulu mum işi yaparak para kazanma fırsatı doğdu. Bu yeni iş fırsatı sayesinde insanlar ek gelir sağlayarak ailelerinin rahat bir şekilde yaşamasına olanak tanımaya başladılar.

İnsanlara dekoratif amaçlı olarak satılan mumlar evde görsel açıdan güzel bir görünüm sağlamaktadır. Arma motorunda ‘ek iş ilanları’ aratıldığı zaman en çok tercih edilen popüler işlerden biri olarak karşımıza çıkan bu iş, hem eğlenceli hem de sanatsal tasarım yönü ağır basmaktadır. Mumlar her ne kadar dekoratif amaçlı olarak yapılsa da bazen elektrikler kesildiği zaman aydınlatma amacıyla da kullanıldığı oluyor.

Daha çok ortamın farklı bir şekilde aydınlatılmasına katkı sağlamak amacıyla evde mum işi yapıp para kazanma düşüncesi oluştu. Mum işi yapmak isteyenlerin öncelikle inovatif düşünmesi gerekir. Sıradan bir mum olarak düşünüldüğü zaman fazla bir şey yapamazsınız. Yalnızca işi yapınca anlarsınız ki hem para kazanma hem de sanatsal değeri olan çalışma yapmanın verdiği hazzı yaşamak bir keyif.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Sabun Yapma İşi
evde mum yaparak para kazanma
Evde Mum Yapımı

İşi hem hobi olarak hem de farklı bir ek gelir olarak tasarlayabilirsiniz. Mumlar; televizyonda, bilgisayarda, Facebook’ta, Twitter’da boşa vakit öldürmekten sizi alıkoyacaktır. Böylece hem para kazanacaksınız hem de sanatsal olarak eserler ortaya koyacaksınız.

Kokulu Mum işi nasıl yapılıyor

Gerekli malzemeler; parafin, stearin, saf pamuk veya hazır mum fitili, fincan, saksı, bardak, yumurta, portakal, gül yaprağı, ceviz kabuğu, esans gibi atık malzemeler kokulu bir mum yapmak için lazım olanların başlıcalarıdır. Bunları renklendirmek için boyalar, tencere ve mini ocak yeterlidir.

Mum nasıl yapılır

Dışarıdan satın aldığınız katı parafini tencerenin içine koyup kısık ateşte yavaş yavaş eritiniz. Sonra erimekte olan parafinin içine stearin atınız. Sıvı bir duruma gelinceye kadar iyice karıştırınız. Boyayı ekleyin, kokulu bir mum yapmak için çiçek esansını boyaya ilave ederek karıştırmaya devam ediniz.

Gönlünüze göre mum işi yaparak para kazanmak oldukça keyifli ve basit olduğunu siz de yaşayarak öğreneceksiniz. Mumlar neredeyse hazır hale gelmek üzereler. Erittiğiniz mumu bir kalıba yerleştirmek gerektiği için kalıbın içine mumun fitilini yerleştiriniz. Sıvı durumdaki karışımı kalıbın üzerine yavaş yavaş dökünüz. Fitil sıvının içinde tamamen kalmaması için dikkat etmemiz gerekmektedir. Oda sıcaklığında bir süre bekleyiniz. Hazırladığınız mum kalıplarını buzdolabınıza yerleştiriniz. Donmasını bekleyiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Gelin Buketi Yapmak

Dekoratif mumları nasıl satacaksınız

Elde ettiğiniz mumları yaşadığınız yerde hediyelik eşya satan dükkan varsa oralarda satabileceğiniz gibi kendiniz de kullanabilirsiniz. Komşularınıza, arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz. En etkili yöntemlerden biri internetten açtığınız sanal mağazalara müşteri çekerek satma yoluna gidebilirsiniz. Evde mum işi sayesinde hem para kazanmış olursunuz hem de bir hobi edinmiş olursunuz. Kokulu mumlarla birlikte romantik ortamlarda mutluluklar dileriz.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.