Yatırımla Vatandaşlık Fırsatı Sunan 10 Ülke

04.12.2017
1.172
Yatırımla Vatandaşlık Fırsatı Sunan 10 Ülke

Son yıllarda maddi durumu iyi olan kişilerin başvurduğu bir yöntem olan yatırımla vatandaşlık giderek yaygınlaşmaya başladı. Farklı kriterler karşılandığı takdirde vatandaşlık hakkı veren bu ülkelerin vatandaşlığını alabilmek için tek ihtiyacınız para. Gelişmiş ülkeler zenginleri vatandaşlık teşviği ile çekip yatırım yaptırma konusunda oldukça becerikli.

Yatırım yapıp vatandaşı olabileceğiniz bu ülkeler arasında doğal güzellikleri ile ünlü olanlar kadar yüksek yaşam standartları ya da demokrasisi ile insanları çekenler var. Öte yandan çocuğunun eğitimi için bu yöntemi seçenler de var.

İşte, yatırım yapıp vatandaşı olabileceğiniz ülkeler:

1 – Kanada

kanada

Ülkemizde yurt dışında çalışmak isteyenlerin il hedefleri arasında yer alan Kanada’da parası olanlara kolaylık sağlıyor. Yıllarca kölelik koşullarında çalışmadan Kanada vatandaşı olmak için 400.000 dolarlık bir yatırım bile tek başına yeterli değil. Bunun yanında 800.000 Dolarlık banka hesabınızı da belgelere eklemek zorundasınız.

2 – İrlanda

irlanda

Birleşik Krallık sizin için daha cazip bir seçenekse ve 400.000 Euro ödeyerek bir gayrimenkul satın alabiliyorsanız İrlanda’nın kapıları size sonuna kadar açık.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kahvaltı Evi Salonu Açmak İşletmek

3 – İspanya

ispanya

Akdeniz ülkelerinden vazgeçemeyenlerdenseniz İspanya’ya ne dersiniz? Yatırımla vatandaşlık konusunda biraz daha insaflı olan İspanya, 160.000 Euro değerinde bir konut sahibi olan herkesi vatandaşı yapıyor.

4 – İngiltere

ingiltere

Eğer Birleşik Krallığın merkezi olan İngiltere sizi cezbediyorsa, çok daha fazlasına ihtiyacınız var. İngiltere, 1 milyon Euro yatırım yapan ya da ortaklık anlaşması imzalayan kişilere diledikleri takdirde hemen oturma izni veriyor. Bir süre sonra ise vatandaşlığa hak kazanıyorsunuz.

5 –  Almanya

almanya

Güçlü ekonomisi ile Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Almanya’nın vatandaşı olmak isteyenler 250.000 Euro yatırım yapanlara hemen oturma izni veriyor. Birkaç yıl sonra ise vatandaşlık cebinizde.

6 – Yunanistan

yunanistan

Komşumuz Yunanistan vatandaşlık verme konusunda daha sert kurallar uyguluyor. 250.000 TL değerinde konut alırsanız 5 yıl boyunca oturma iznini kapıyorsunuz. 300.000 Euro’luk istihdam sağladığınız takdirde ise 3 yıl çalışma izni ve oturma izni sizin.

7 – Hong Kong

hong kong

Dünyanın en pahalı şehirlerinden birisi olan Hong Kong’da yaşama rüyasındaysanız 1.260.000 Euro parayı yatırıma harcamanız gerekiyor.

8 – Karadağ

karadağ

Doğal güzellikleri ile göz kamaştıran Karadağ’ın vatandaşlığını kazanabilmek için 500.000 Euro yatırım yapmak yeterli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeni Bir İş Fırsatı: Sanal Asistanlık

9 – Amerika Birleşik Devletleri

abd

Pek çok kişinin rüyalarını süsleyen ABD vatandaşlığı için ise ihtiyacınız olan şey tabii ki yine para. 500.000 Dolar yatırım yapabiliyorsanız ya da  1 milyon Dolar para harcayarak bir iş kurabiliyorsanız süresiz oturma izni veriliyor. Yatırımınızı yaptığınız tarihten 5 yıl sonra ise vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz.

10 – Ukrayna

ukrayna

Ülkemiz vatandaşları için en cazip ülkeler arasında yer alan Ukrayna’da yatırım yapıp vatandaşı olabileceğiniz ülkeler arasında. Süresiz oturma izni alabilmek için 100.000 Euro’luk bir şirket hesabına sahip olmanız yeterli.

 

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Emeklilik Hakkı başlıklı makalemizde Ev Hanımları Ne Zaman Emekli Olur, Ev Hanımlarına Emeklilik Başvurusu ve Ev Hanımlarına Emeklilik Primi Ne Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.