Bayilik Veren Firmalar

28.08.2020
377
Bayilik Veren Firmalar

Yeni Bayilikler

Ticaret de global manada kendini geliştiren bir yapıya bürünmeye başladı. Girişimci yetenekler sayesinde hem üretici hem de tüketici çağın hizmet anlayışı ile paralel gelişmeler gösteriyor. İşi kolaylaştıran yeni sistemler devreye sokuluyor. Bunların başında da bayilik sistemi yani franchise kolay bir işletme sahibi olma yolunu açıyor.

Bayilik veren firmalar vasıtasıyla kısa süre içerisinde ticari faaliyetler hazır hale geliyor. Elbette bayilik sisteminde de artılar ve eksiler olsa da yeni iş kurma planı yapanlar tercihlerini hazır marka ve reklamı yapılmış franchise alma üzerine kullanıyorlar. Çünkü gerekli altyapı, ekipman, eğitim desteği, marka bilinirliği ve satışa hemen başlama avantajı sunan bu yeni ticari anlayış kazançlı bir başlangıç anlamına geliyor.

Girişimcilerin düşündüren tek konu ise, bayilik veren firmaların şartları ve fiyatları oluyor. Aslına bakarsanız kısa vadede düşünüldüğü zaman bayilik sistemi yeni bir iş kurmak için çok pahalı gibi düşünülse de uzun vadede büyük karlılık sağlıyor. Ürünlerin hazır olması, tasarım, dizayn, açılacak dükkanın özellikleri, çalışacak elemanların vasıflarına kadar ihtiyaç duyulan her şeyin hesabını bayilik veren firmalar işletme sahibi adına hazır halde sunuyor. Mağaza açacak kişiye sadece anahtarla dükkanı açıp kapatmak kalıyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Geleceğin Meslekleri: Kodlayıcılık

Bayilik Almak

Sizler de kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve hangi sektörde yer alacağınıza karar veremiyorsanız franchise sisteminden faydalanabilirsiniz. Üstelik aklınıza gelebilecek her sektörde bayilik verme kolaylığını sunan firmaları araştırabilirsiniz. Burada tek sıkıntı güvenilir firma bulmak. Sonrasında ise doğru sektöre karar vermek. Bayilik alma konusunda zorluk yaşamak istemeyenler gerekli ön araştırmayı yapmalı, firmalarla nasıl görüşmeler yapılması gerektiğini bilmeli, bayilik veren firmaların beklentileri doğrultusunda ön hazırlıkları tamamlanmalıdır. Haklı olarak size franchise verecek olan firmalar ince eleyip sık dokuyacaktır. Çünkü kendilerini temsil edecek kişilerin de belli kriterlere haiz olması, firmayı temsil etme noktasında önemlidir.

Bugün ticaret hızla evrilerek yeni bir rotaya girmiştir. Girişimci kişilik özelliği taşıyan, inovatif düşünen, motivasyonu güçlü bireyler kendi markalarını oluşturabileceği gibi pragmatik düşünerek hazır bir sistemden de yatırım desteği ile güçlenerek çıkma anlayışını benimseyebilir. 

Küçük ya da orta ölçekli bir işletme sahibi olan ticaret erbapları da işini büyütmek geniş kitlelere ulaşmak daha çok karlılık elde etmek amacıyla farklı alternatifleri devreye sokabilir. Bunların başında da bayilik veren firmaların kendilerine sunacağı kolaylıklar vasıtasıyla, gerek hizmet gerek ürün satışı noktasında hazır müşterili sistemleri sizin ayağınıza getirebilir. Sizin yapmanız gereken ise ticari anlayışınıza uygun franchise alternatiflerini değerlendirmektir. Aklınıza gelebilecek bütün sektörlerde her bütçeye uygun bayilik veren firmalar olduğunu göz ardı etmeyin. Ulusal ve uluslararası ölçekte franchise sunan firma sayısı her geçen gün katlanarak artmaktadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Gelecekte Önü Açık Para Kazandıracak Sektörler

Bayiliğe Yatırım Yapmak

Dönem dönem bazı sektörler diğerlerine nazaran daha fazla bayilik almak için tercih nedeni olsa da kimsenin öngöremediği ancak uzun vadede kârlılık anlamında yatırımcıyı üzmeyecek sektörler keşfedilmelidir. Son yıllarda iş kurma, işletme sahibi olma düşüncesi taşıyan girişimcilere rehberlik yapan platformlar da bu konuda önemli işler başarmaktadır. Bayilik veren firmalar ile franchise sisteminden yaralanmak isteyen girişimcileri bir araya getirme noktasında büyük görev üstlenen web siteleri de istihdam ve ülke ekonomisine gözle görünür bir şekilde destek olmaktadırlar.

Bayilik Fırsatları

Sektör seçme konusunda kararsız kalanlar ya da kişisel özelliğine uygun ticari faaliyeti hayata geçirmek isteyenler öncelikle bilgilendirme ve aracılık hizmeti veren sistemleri dikkate almalıdır. Çünkü yerine göre devletin sunduğu karşılıksız kredileri ve ileriki dönemde uygulanması gereken satış ve pazarlama taktiklerini de peyderpey girişimcilerle paylaşmaktadırlar. Düşük sermaye ile veya ücretsiz bayilik sistemi ile kısa vadede para kazanılacak yöntemleri de keşfetme fırsatı verilmektedir. Popüler iş fikirlerinin takip edilmesi en başta kazanmak anlamına gelmektedir. Kolay bayilik veren firmaların takip edilmesi ticarete atılacak kişilerin elini güçlendirecektir. Ticaretin temel kuralı; akıllı olmak, planlı olmak, inovatif iş fikirlerini hayata geçirmektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Çevreci Poşet Üretimi Yapmak

Eğer sizde yeni bir iş kurmak için bayilik almayı düşünüyorsanız, Türkiye’nin en büyük bayilik sitesi olan Kobi Vadisi web sitesinde araştırmalarınıza başlayabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.kobivadisi.com/bayilik-veren-firmalar/firsatlar/

Bir önceki yazımız olan Catering Firması Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Catering firması nasıl açılır, Catering sektörüne girmek ve Catering şirketi açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.