Instagram’da Butik Açmak

07.12.2017
1.323
Instagram’da Butik Açmak

2010 yılında açılmasının ardından büyük bir ivme yakalayarak yükselen ve Facebook tarafından fark edilerek 2012 yılında satın alınan Instagram, günümüzün en popüler sosyal paylaşım sitelerinden birisi. Fotoğraflarla anılarımızı paylaşmak ve çok sayıda beğeni almak elbette çok keyifli. Ancak bir grup Instagram’da butik açmak suretiyle, para da kazanıyor. Hem de çok.

Instagram’da Satış Yapmak

Online alışveriş siteleri üzerinden yapılan harcamalar milyarlarca dolarlık bir pazarın doğmasına sebep oldu. Bu düşünceden hareketle yola çıkan girişimciler, evlerinde tasarladığı ya da farklı yollarla temin ettiği ürünleri sosyal ağlar üzerinden satışa çıkarıyor. Milyonlarca üyesi bulunan Instagram’da satış yapmak hem potansiyel müşterilere kolaylıkla ulaşmanızı hem de evden çıkmadan para kazanmanızı sağlıyor.

Instagram’da Butik Nasıl Açılır?

Kendi pazarını oluşturan Instagram butikleri becerileri ödüllendirme konusunda çok cömert. Ustalıkla hazırlayacağınız butik kurabiyeler ya da şahane tasarlanmış bir gelinlik sizi bir Instagram fenomenine dönüştürebilir. Ve hayal bile edemeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Peki, Instagram’da butik nasıl açılır?

Bunun için öncelikle bir Instagram profiline sahip olmanız gerekiyor. Bir e-posta adresiniz varsa birkaç dakika içinde profilinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra satmak istediğiniz ürünlerle ilgili fotoğraflar ve tanıtım yazıları eklemeniz ve elbette bolca takipçi edinmeniz gerekecek.

instagram 1372870 960 720

Instagram’da Butik Açmak

Instagram’da Ne Satılabilir?

Buraya kadar her şey kolay. Ancak, çok sayıda kişi ne satması gerektiği konusunda kararsız. En çok hangi ürünler tercih ediliyor, hangisi çok kazandırıyor cevabı herkesin merak ettiği sorular. Peki, Instagram’da ne satılabilir?

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ütü Yaparak Para Kazanma

Eğer kumaşlarla ve dikiş makinesi ile aranız iyiyse özel tasarım kıyafetler büyük paralar kazandırıyor. Aralarında ünlülerinde olduğu yüzbinlerce takipçisi olan butikler bulunuyor. Hazırlayacağınız gelinlik, nişanlık, abiye, elbise, pantolon ve gömleklerin resimlerinizi hesabınızda yayımlayarak ve bol takipçi sayısına ulaşarak iyi para kazanabilirsiniz. Bunun dışında mutfak ürünleri hazırlayarak da gelir elde etmek mümkün. Butik pasta ve kurabiye satmak en popüler yöntemler arasında.

Özel olarak tasarlayacağınız takılar, hediyelik eşyalar, gelin çiçekleri ve taçları, ahşap oyuncaklar ve boyama işleri gibi özgün örnekler yine çok müşteri çeken ürünler arasında yer alıyor.

sanal mağaza açmak

Instagram’da Satış Yapmak

Instagram’da Butik Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram’da butik açmak karlı bir işe dönüşebilir. Ancak bunun için dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar var. Öncelikle, çok iyi bir profil ismi bulmanız gerekiyor. Kolay akılda kalacak, dikkat çeken ve ileride sizin markanız olabilecek bir isim bulmaya çalışın. Profilinize özen gösterin. Müşterileriniz, öğrenmek isteyecekleri her bilgiye kolaylıkla ulaşabilmeli.

Görsellik olmazsa olmaz. Ürünleriniz ne kadar mükemmel olursa olsun. İyi fotoğraflanmazlarsa asla satılmayacaktır. Satışları kolaylaştıran en önemli faktörün kaliteli fotoğraflar olduğunu unutmayın. Ürünlerle ilgili detaylı tanıtım yazıları yazmaya özen gösterin. Diğer yandan, kargo, iade ve değişim imkanları sunmaya çalışın. Müşterilerinize karşı ilgili ve nazik davranın. Kalite ve güven sloganınız olsun.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Nette Dosya Yükleyerek Para Kazan

Dev bir sosyal ağ olan Instagram’da satış yapmak çok kolay değildir ve bir süreç gerektirir. Ancak, kararlı ve doğru adımlarla pekala mümkündür. Instagram’da butik açmak dışında, internetten nasıl para kazanabileceğinizi öğrenmek için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Evde Dikiş Nakış İşinden Para Kazanın başlıklı makalemizde evde dikiş dikerek nasıl para kazanabilirim, Evde dikiş nakış işi yapmak ve evde dikiş nakış yaparak para kazanmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.