Köy Yumurtası Satmak

29.12.2017
1.179
Köy Yumurtası Satmak

En zengin protein kaynakları arasında yer alan ve kahvaltıların vazgeçilmezi konumundaki yumurta aynı zamanda ekonomik değeri ile girişimcileri en çok cezbeden gıda ürünlerinden birisidir. Bu sebeple bu yazımızda köy yumurtası satmak ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Çok sayıda kişi devlet desteğinden de faydalanarak yumurta çiftliği kurma hayalini taşıyor ancak başarılı olmak her zaman kolay olmuyor. Her yıl yüzlercesi açılıp kapanan çiftliklerden birisine sahip olabilmek için ciddi bir yatırım da yapmanız gerekmekte. Fakat herkesin böyle bir gücü yok. Ancak yine de  köy yumurtası işinden para kazanmak mümkün.

Köy Yumurtası Satışı

Her yıl milyarlarcası tüketilen bu sağlıklı gıda üzerinde birçok oyun oynandığı malumunuz. Öyle ki, yumurtalara doğallık süsü verebilmek için çamura bulandıklarına bile şahit olduk. Bu sebeple organik ve doğal beslenme konusunda dikkatli olanlar için köy yumurtası satışı yapmak önemli bir iş seçeneğine dönüştü.

köy yumurtası satmak

GDO’lu yemlerle beslenen çiftlik tavuklarının yumurtalarının sağlığımız için tehdit oluşturduğu ortaya çıkınca köy yumurtası işine olan talep arttı. Yumurtanın tam organik olabilmesi için tavuğun gezerek yiyeceğini kendisinin bulması ve doğal olarak beslenmesi gerekiyor. Dışarıdan yapılan herhangi bir yem ya da ilaç takviyesi tüm büyüyü bozuyor. Bu sebeple köy yumurtası satışı oldukça zorlu.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  48 Saatlik Eğitimle Çok Para Kazandıran Meslek: Uzlaştırmacı

Köy Yumurtası Nereden Bulunur?

Köy yumurtası satmak istiyorsanız illaki köye yerleşip yüzlerce tavuk beslemenize ve her gün yumurtalarını toplamanıza gerek yok. Köyde yaşayan vatandaşlarımızdan yumurta satın alabilirsiniz. Bu iş fikri kulağınıza hoş geliyorsa aklınıza takılacak ilk sorulardan birisi köy yumurtası nereden bulunur olacaktır. Elbette köyden.

Köy yumurtası işi yaparak kayda değer miktarlarda para kazanabilmek istiyorsanız çok sayıda yumurta satmanız gerekiyor. Bunun için kendinize bir bölge belirlemenizi ve bu bölgedeki köylerde yaşayan vatandaşlarla görüşmenizi öneriyoruz. Kar payı vererek köyde görevlendireceğiniz birisi sizin için yumurtaları toplayabilir. Neredeyse her evde tavuk olan köylerde köylüler ailelerine fazla gelen yumurtayı satmak konusunda isteklidir.

köy yumurtası işi

Sizin için toplanan yumurtaları belirli aralıklarla teslim alarak kar payınızı koyar ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yumurtalarınızın gerçek köy yumurtası olduğu fark edildiği an ürün yetiştirmekte zorlanacaksınız. Şarküteriler, kasaplar, marketler gerçek köy yumurtası için sıraya gireceklerdir. Bu sayede hem köylü üreticilerimiz hem de siz kazanabilirsiniz. Köy yumurtası satmak istiyorum diyorsanız hemen harekete geçin.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Geleceğin Meslekleri: Aktüerya Uzmanlığı
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.