Part Time İş

12.10.2017
2.054
Part Time İş

Ek iş yaparak gelir elde etmek denince pek çok kişinin aklına ilk gelen yöntem part time iş yapmaktır. Part time işler de çalışanlar o iş yerindeki toplam çalışma süresinden daha az çalışır ve ona göre ücret alır. Ayrıca hakları da yasal olarak korunmaktadır. Günün sadece belirli bir bölümünü ayırarak yapabileceğiniz işler için kullanılan genel bir terimdir.

Genel olarak üniversite öğrencilerinin başvurduğu düşünülse de, part time işler toplumun hemen her kesiminden binlerce kişiden talep görmektedir. Bu zamanın verimli kullanılması ile ilgilidir. Boş zamanlarında part time iş yaparak para kazanmak hem mantıklı hem de kazançlı bir yöntemdir.

Evlere Ek İş Veren Firmaların Telefon Numaraları

Part Time İş İlanları

Geçmişin aksine günümüzde özellikle büyükşehirlerde on binlerce büyük, orta ve küçük ölçekli işletme faaliyet yürütmektedir. Özellikle ticari hayatın yoğun olduğu bölgelerde part time iş ilanları çok sayıda ve çeşitliliktedir.

Giderek hayatınızın merkezine oturan internet dünyası ek iş seçeneklerini de zenginleştirmektedir. Part time iş ilanları 2018  yılında da internet içerikli  çok sayıda seçeneği barındıracaktır. İnternetten para kazanma yollarından birçoğu part time çalışılarak yapılabilecek işlerdir. Bunlar arasında en çok tercih edilenler olan sosyal medya danışmanlığı  ve yöneticiliği, serbest çevirmenlik, makale yazarlığı, anket doldurma, medya takipçiliği  gibi seçenekler internetten para kazanma yolları arasında popülerdir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Güncel Part-Time İşler

İnternetten Para Kazanma Yolları

Mağazacılık, lojistik, güvenlik, sağlık ve eğitim sektörlerinde sıklıkla part time çalışmak isteyen kişiler aranmaktadır. Part time iş ilanları 2018 incelendiğinde onlarca sektörden vasıflı vasıfsız binlerce çalışan arandığını görebilirsiniz. Çok çeşitlilikteki ilanlarda en çok aranan ise satış danışmanıdır. Neredeyse her köşe başında yükselen AVM’ler satış danışmanı ihtiyacını arttırmıştır. Bu sebeple hemen her part time iş ilanında bu arayışı görüyoruz.

Öte yandan komilik ve garsonluk en çok aranan meslekler arasındadır. İnternet ortamında oluşturulan sanal mağazaların ve alışveriş sitelerinin artmasıyla  prova mankenliği de  önemli bir iş seçeneği haline geldi. Kadın erkek part time prova mankenliği en çok rağbet gören işler arasındadır. Sevkiyat elemanı, resepsiyonist, depo görevlisi, bilgi giriş memuru gibi kişilerde en çok arananlardandır.

Part time iş maaşları oldukça yüksek olan ve uzmanlık gerektiren bazı meslekler de bulunuyor. Analistlik, akademik danışmanlık, uzman klinik psikoloğu, diş hekimliği, doktorluk, fizik tedavi uzmanlığı, öğretmenlik gibi meslekler de part time iş fırsatları arasındadır.

Spor kültürünün yeni yeni gelişmeye başladı ülkemizde özellikle büyükşehirlerde yer alan kurumsal spor merkezlerinde hobi öğretmenliği ve spor öğretmenliği oldukça önemli bir part time iş seçeneğidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Kına Paketleme İşi

Part Time İş Veren Firmalar

Yukarıda saydığımız meslek gruplarını incelediğimizde part time iş veren firmaların hangi sektörlerde faaliyet yürüttüğünü anlamak mümkündür. Genellikle en çok işi mağazacılık sektörü vermektedir. Bunun dışında kafe ve restoran işletmecileri, depolar, kargo şirketleri, özel hastaneler, özel okullar, spor salonları ve oteller en çok part time iş veren firmalar arasındadır.

Part Time İş Yapmak İstiyorum

Herhangi bir uzmanlığınız olsun ya da olmasın herkes kendisine uygun bir part time iş yapabilir günün belirli dönemlerinde boş zamanınız varsa bu yöntemle olumlu bir şekilde değerlendirebilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz. Part time iş İzmir İstanbul ve Ankara gibi büyük illerimizde daha yaygındır. Ancak ülkemizin hemen her ilinde bu fırsattan yararlanmak mümkündür.

Eğer siz de part time iş yapmak istiyorum diyorsanız internetten faydalanarak ilanları inceleyebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Part time iş verenler genellikle internetteki ilan sitelerinde ilanlarını yayınlamaktadır. Başvurularınızı bu siteler üzerinden yapabileceğiniz gibi ekistr.com üzerinden de yapabilirsiniz. Aşağıda bulunan yorum alanına yaşadığınız il/ilçe, varsa uzmanlık alanınız ve yapmak istediğiniz part time iş ile ilgili taleplerinizi içeren bir başvuru yazmanız bu firmalara ulaşmak için yeterlidir. Başvurunuzun sonuna size ulaşılması için aktif bir e-posta adresinizi yazmayı unutmayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Giymediğiniz Kıyafetleri Satın, Kazançlı Çıkın

Part time iş ilanları 2018 yılında zamanı verimli değerlendirmek isteyen çok sayıda kişiye büyük fırsatlar sunacak. Bunun yanı sıra sitemizde sayısız ek iş seçeneği ile ilgili detaylı bilgiler yer almaktadır. Bunları inceleterek evde ek iş fırsatlarını da değerlendirebilirsiniz. Siz de part time iş yapma konusunda kararlı insanız bir an önce başvurunuzu yapın. Bol kazançlı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kalem Montajı İşinden Para Kazanın başlıklı makalemizde Evde kalem montaj işi, evde kalem montaj işi nasıl yapılır ve evde kalem montaj işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.