AdSense İle Para Kazanın

07.01.2018
1.189
AdSense İle Para Kazanın

Web siteniz ya da blogunuz mu var? İnternetten para kazanmak mı istiyorsunuz? O zaman, yararlanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisi AdSense ile para kazanmaktır. Son derece etkili ve kolay yönetilebilir bir sistem olan AdSense, dijital içeriklerinizle uyum sağlar ve reklam gelirlerinin artmasına olanak tanır.

AdSense nedir?

Çok sayıdaki reklam sağlayıcısından birisi olan AdSense, web sitenize ya da blogunuza reklam yerleştirerek para kazanmanıza olanak tanıyan bir sistemdir.  İnternet devi Google’ın bir ürünü olan AdSense üyelik onayınız gerçekleştiği takdirde, Google reklamlarını yayınlama hakkını elde edersiniz. İçeriğiniz ile ilgili reklamların yanı sıra, Google’ın tüm kullanıcıları için sunduğu ve internet kullanma alışkanlıklarına göre belirlenen bireysel reklamlarda web sitenizde ya da blogunuza yayımlanır. Bu sayede sitenizdeki ziyaretçi trafiğinden gelir elde etmek mümkün olur.

AdSense Başvurusu

Reklam gelirlerini kolayca takip edip yönetebileceğiniz bu sistemde başvurular online olarak yapılmaktadır. Elbette başvuru yapabilmeniz için bir web sitesi ya da blogunuzun olması da gerekiyor. AdSense başvurusu yapmanızın ardından Google tarafından incelenen siteniz uygun bulunduğu takdirde üyeliğiniz başlatılıyor. Google AdSense başvurusu için tıklayın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Instagram Fenomeni Olmak

adsense

 AdSense Nasıl Çalışıyor

Üyeliğiniz Google tarafından onaylandıktan sonra sitenizde reklam yayınlamaya başlıyorsunuz. Google sitenizi sürekli indekslediğinden içeriğinizi zaten biliyor.  İçeriğe uygun reklamları reklam havuzundan seçerek sitenize gösteriyor. Reklam boyutu ve yerini belirledikten sonra ilgili kod girişlerini gerekli alanlara yapıyorsunuz. İşte bu kadar! Sitenizi kontrol ettiğinizde ilk reklamları görmeye başlayabilirsiniz

AdSense’den Para Kazanma

Son derece etkili olan bu sistemde elde edeceğiniz reklam gelirleri üyeliğiniz sırasında belirlediğiniz yöntemle size ödenir. Ödemeler düzenli olarak yapılır ve isterseniz hesabınıza havale edilir isterseniz ise çekle ödenir. Dilediğiniz takdirde, akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz AdSense uygulaması ile gelirlerinizi her an takip edebilirsiniz.

AdSense’den para kazanmak yani ziyaretçi trafiğinizden gelir elde edebilmeniz için sitenizde yer alan reklamlara tık almanız gerekmektedir. Reklamın ve sitenizin içeriğine göre her tıklama farklı miktarlarda kazanç getirir. Bazı reklamlar 20 kuruş kazandırırken bazıları tıklama başına bir kaç lira gelir elde etmenizi sağlayabilir. Bu tutarlardan Google kendi komisyonunu (yaklaşık %30) aldıktan sonra kalan miktar sizindir. AdSense gelirleri yüzbinlerce dolar olan internet siteleri olduğunu belirtmek isteriz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternette Para Kazanmak İçin Neler Yapılmalı

AdSense ile para kazanma, yoğun bir emek ve kararlılık gerektirir. Web sitenizi ya da blogunuzu sürekli canlı tutmak ve ziyaretçi trafiğini arttırmak için kaliteli içerikler üretmek zorundasınız. Ayrıca reklam yerleşimi konusunda tecrübeli olmanız ve Google aramalarında üst sıralarda olabilmek için SEO yani arama motoru optimizasyonu hakkında yeterli kadar deneyime ve donanıma sahip olmanız gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Blog Konuları başlıklı makalemizde blog içerikleri ve en iyi blog fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.