Özel Şoför Olmak

19.11.2017
1.272
Özel Şoför Olmak

Genellikle yoğun iş temposu olan ve seyahat halindeyken dahi çalışan kişiler özel şoför kullanmayı tercih ediyor. Bunun dışında herhangi bir sebepten araç kullanamayan ya da sadece prestijli olduğu için aracını kullanacak birisine ihtiyaç duyanlar var. Son dönemde giderek daha fazla talep gören özel şoförlük yapmak, direksiyon başında kendisine güvenen herkesin yapabileceği bir iştir.

Özel Şoför Nasıl Olunur?

Büyük holdinglerin patronlarından üst düzey yöneticilerine kadar çok sayıda kişi, makam aracı kullanmayı tercih ediyor. Bu sayede arka koltukta işle ilgili çalışmalarını sürdürebildiği gibi trafik stresinden de uzak kalmış oluyor. Peki, zengin sınıfın son dönemdeki trendi diyebileceğimiz özel şoför nasıl olunur?

zel şoförlük

Özel Şoför Olmak

Özel şoför olmak için öncelikle en az B sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Herhangi bir sürücü kursuna başvurarak alacağınız ehliyetiniz bu iş için olmazsa olmaz kriterdir. Daha sonra çalışmak istediğiniz şehrin yollarına hakim olmanız sizin için avantaj olacaktır. Bunun için harita çalışması yapmanız ve şehirde dolaşarak en önemli noktaları avcunuzun içi gibi öğrenmeniz gerekiyor. Zaman zaman başvuracağınız navigasyonun kullanımı konusunda bilgi sahibi olmanız da önemli.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Reçel Yapıp Satmak

Makam Şoförlüğü Eğitimi

Bunun dışında iyi bir fiziksel görünüşe ve diksiyona sahip olmak sizi avantajlı kılacak olan özelliklerdir. Özel şoför olmak için, seçilme şansınızı mümkün olduğunca artırmanız gerekiyor. Bu sebeple özellikle büyük şehirlerde düzenlenen kurslara katılarak makam şoförlüğü eğitimi almanız sizi ön plana çıkaracak referanslardır. Bunun dışında, ileri sürüş teknikleri, güvenli ve konforlu sürüş teknikleri gibi kursları tamamlayıp CV’nizi zenginleştirmelisiniz.

Makam şoförlüğü eğitiminde genellikle ihtiyaç duyacağınız birçok tekniği hem teorik hem de uygulamalı olarak alırsınız. Ancak bunun için bir miktar yatırım yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

zel şoför olmak

Makam Şoförü Eğitimi

Özel Şoför İş İlanları

İnternetteki ilan sitelerini incelediğimizde tam zamanlı ya da yarı zamanlı ve hatta günlük özel şoför iş ilanları ile karşılaştık. Gerekli şartlara sahipseniz arama motorlarında makam şoförü iş ilanları ya da özel şoför iş ilanları başlığıyla tarama yapabilirsiniz.

Size uyan bir ilanla karşılaştığınız takdirde iyi bir CV hazırlayın. Yukarıda da belirttiğimiz gibi eğer çok iyi referanslarınız yoksa yani tecrübesizseniz sizi tercih edilebilir kılacak olan alacağınız eğitimlerdir. Bu sebeple mümkün olduğunca iyi bir CV ortaya çıkarmak için kendinize yatırım yapın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kurutulmuş Domates İşi

Lüks bir araçta tam zamanlı bir özel şoför olamasanız bile özel şoför hizmeti veren çok sayıda araç kiralama şirketi bulunmaktadır. Bu şirketlerde de çalışma şansı bulabilir ve standart bir gelir elde etme şansı bulabilirsiniz.

Özel Şoför Maaşı Ne Kadar?

Çalıştığı kurum, çalışma süresi ve anlaşma şartlarına göre değişiklik gösteren özel şoför maaşı 2.000 TL ile 5.000 TL arasında değişiyor.

Sizde özel şoför olmak istiyorum diyorsanız, eğitiminizi alın ve başvurularınızı yapın. Nitelikli personele her zaman ihtiyaç olduğunu unutmayın ve kendinizi sürekli geliştirin.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.