Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
EK İŞ TR

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Milyonlarca aracın bulunduğu ülkemizde ikinci el taşıt alım satımının büyük bir çoğunluğunu otomobiller oluşturmakta. İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte başka şehirlerden ikinci el otomobil satın alan çok sayıda kişi var. Satın alınacak olan aracın durumunu öğrenebilmenin en kolay yolu ise oto ekspertiz dükkanları.

İkinci el otomobil alım satımında yapılan sahtekarlıklar, arabaya büyük miktarlarda para yatıran kişilerin endişelerinde haklı olduklarının göstergesi. Gizlenen kusurlar, ağır hasarlı satılan araçların hasarsızmış gibi satılması, çalıntı araç satışı ya da kilometresi ile oynanmış araçlar bu piyasada sıklıkla yapılan sahtekarlıklar arasında. Oto ekspertiz dükkanı açmak nispeten yüksek yatırım maliyetine rağmen kazançlı bir iş fikri olarak karşımızda.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto Ekspertiz Nasıl Olunur?

Birçok kontrol ve ölçüm cihazlarla yapılıyor olmasına rağmen kontrolleri yapan kişinin deneyimli ve işine hakim olması gerekiyor. Bunun içinde bu iş kolunda uzun süre çalışmış olması önemli bir kriter olacaktır. Belki de bütün birikimiyle hayallerindeki otomobili satın alacak olan kişilerin gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlayabilmeleri için tek güvenebileceği kişi olacaksınız. Bu sebeple eğitimli ve deneyimli olmanız gerekiyor. Eğer bayilik almayı düşünmüyorsanız bu sektörde yeterince tecrübe edinecek kadar çalışmanız gerekiyor.

Oto Ekspertiz Bayilik

Eğer tecrübesizseniz de bu sektörde yerinizi almanız mümkün. Başarılı iş modellerini uygulama hakkını alarak daha kolay ve etkili bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Tecrübesizliğinizi bayilik aldığınız markanın gücü ve vereceği eğitimlerle giderebilir ve çok ihtiyacınız olacak olan zamanı kazanabilirsiniz.

Oto ekspertiz bayilik alabileceğiniz iş kolları arasında yer alıyor. İş yerinizin hazırlanması, gerekli cihazların ve makinelerin temini, montajı, kullanılması ve bakımı gibi konularda destek ve eğitim alabileceğiniz güçlü bir firmanın varlığı işletmenizin ayakta kalabilmesi için hayati bir önem arz etmektedir.

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Çok sayıda markanın faaliyet gösterdiği sektörde siz de yerinizi almak için oto ekspertiz bayilik veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. İnternette yapacağınız bir arama ile bu firmalara ulaşabilir ve bayilik şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açma Maliyeti

Modern cihazlarla ölçümlerin  yapıldığı iş yerleri daha çok rağbet görürken bu tarz bir yerin sahibi olabilmek için yapacağınız yatırım maliyeti de artıyor. İş yerine almanız gereken cihazlar, lift ve bilgisayar sistemleri için minimum 200 bin TL yatırıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Oto Bakım Merkezi Açmak başlıklı makalemizde Oto Bakım Merkezi Açma Maliyeti, Oto Bakım Merkezi Açmak İstiyorum ve Oto Bakım Merkezi Franchising hakkında bilgiler verilmektedir.

İLETİŞİM FORMU

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 EK İŞ TR by EKİSTR.COM