Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

01.01.2018
1.379
Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Milyonlarca aracın bulunduğu ülkemizde ikinci el taşıt alım satımının büyük bir çoğunluğunu otomobiller oluşturmakta. İnternetin de yaygınlaşmasıyla birlikte başka şehirlerden ikinci el otomobil satın alan çok sayıda kişi var. Satın alınacak olan aracın durumunu öğrenebilmenin en kolay yolu ise oto ekspertiz dükkanları.

İkinci el otomobil alım satımında yapılan sahtekarlıklar, arabaya büyük miktarlarda para yatıran kişilerin endişelerinde haklı olduklarının göstergesi. Gizlenen kusurlar, ağır hasarlı satılan araçların hasarsızmış gibi satılması, çalıntı araç satışı ya da kilometresi ile oynanmış araçlar bu piyasada sıklıkla yapılan sahtekarlıklar arasında. Oto ekspertiz dükkanı açmak nispeten yüksek yatırım maliyetine rağmen kazançlı bir iş fikri olarak karşımızda.

ekspertiz dükkanı açmak

Oto Ekspertiz Dükkanı Açmak

Oto Ekspertiz Nasıl Olunur?

Birçok kontrol ve ölçüm cihazlarla yapılıyor olmasına rağmen kontrolleri yapan kişinin deneyimli ve işine hakim olması gerekiyor. Bunun içinde bu iş kolunda uzun süre çalışmış olması önemli bir kriter olacaktır. Belki de bütün birikimiyle hayallerindeki otomobili satın alacak olan kişilerin gönül rahatlığıyla alışverişlerini tamamlayabilmeleri için tek güvenebileceği kişi olacaksınız. Bu sebeple eğitimli ve deneyimli olmanız gerekiyor. Eğer bayilik almayı düşünmüyorsanız bu sektörde yeterince tecrübe edinecek kadar çalışmanız gerekiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Topraksız Dikey Tarım Çalışmaları

Oto Ekspertiz Bayilik

Eğer tecrübesizseniz de bu sektörde yerinizi almanız mümkün. Başarılı iş modellerini uygulama hakkını alarak daha kolay ve etkili bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Tecrübesizliğinizi bayilik aldığınız markanın gücü ve vereceği eğitimlerle giderebilir ve çok ihtiyacınız olacak olan zamanı kazanabilirsiniz.

Oto ekspertiz bayilik alabileceğiniz iş kolları arasında yer alıyor. İş yerinizin hazırlanması, gerekli cihazların ve makinelerin temini, montajı, kullanılması ve bakımı gibi konularda destek ve eğitim alabileceğiniz güçlü bir firmanın varlığı işletmenizin ayakta kalabilmesi için hayati bir önem arz etmektedir.

Oto Ekspertiz Bayilik Veren Firmalar

Çok sayıda markanın faaliyet gösterdiği sektörde siz de yerinizi almak için oto ekspertiz bayilik veren firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. İnternette yapacağınız bir arama ile bu firmalara ulaşabilir ve bayilik şartları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oto Ekspertiz Dükkanı Açma Maliyeti

Modern cihazlarla ölçümlerin  yapıldığı iş yerleri daha çok rağbet görürken bu tarz bir yerin sahibi olabilmek için yapacağınız yatırım maliyeti de artıyor. İş yerine almanız gereken cihazlar, lift ve bilgisayar sistemleri için minimum 200 bin TL yatırıma ihtiyaç duyabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Balık ve Balıkçılık Üzerine İş Fikirleri

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.