‘Ev Turşusu Yaparak Para Kazanma Fikri’ Nasıl!

22.02.2022
124
‘Ev Turşusu Yaparak Para Kazanma Fikri’ Nasıl!

Türklerin en çok sevdiği iştah açıcı yiyeceklerden birisi turşudur. Sizler de ev turşusu yaparak para kazanma fikrine sıcak bakıyorsanız yazı tam size göre. Turşuyu yemek istersiniz ama yapmayı bilemeyebilirsiniz. Dert etmeyin, püf noktası; limon ya da sirkedir. Hayat koşuları insanları mecburen ilave gelire yönlendiriyor. Her şeye para yetirmek kolay değil. Giderlerin sürekli arttığı bir süreç içine girdik. Bu süreci atlatmak amacıyla turşu da yapılır, yemek de.

Her taraftan ablukaya alınan insanlar faturaların katlanarak giderleri artırılması ile çaresizlik içinde yapabileceği her türlü ekişe yöneliyor. İlginç gelecek belki ama evde turşu yapıp gelir elde etmek de bu çözümden arasında yer almaktadır. Evde yapılabilecek ve herkes tarafından ilgi görecek ek gelir fırsatlarından biri olarak da ev turşusu yaparak para kazanmak sayılabilir. Mevsimsel olarak düşünürsek ucuz meyve ve sebzelerden yapılacak iştah açıcı turşular müşterilerinde iştahını açacak sizin de cebinizi rahatlatacak diye ümit ediyoruz.

Turşuculuk yaparak gelir elde etmek

Hobi amaçlı olarak da düşünebileceğiniz gibi ticari anlamda da bu işe atılabilirsiniz. İster küçük bir turşu dükkanı açabilirsiniz, isterseniz evden bu işleri pazarlayarak gelir elde edebilirsiniz. Fazla maliyet gerektirmeyen, hem kadınların hem de erkeklerin rahatlıkla yapabileceği turşu işi ya da turşuculuk, geçmiş dönemlerde önemli bir meslek idi. Ancak son zamanlarda nedense ne turşu satanlar kaldı ne de evde turşu işi yapan insanlar kaldı.Gelin bizim damak tadımıza uygun olan, çok sevdiğimiz turşular yaparak turşuculuk yaparak yüzünüzü ekşitmeden yaşayın. Aslında uygun yerde güzel bir dükkan açarsanız daha çok gelir elde edeceğinizi ısrarla söylüyoruz. Çünkü işi bilen, işin ehli insanların yaptığı turşular sürekli olarak tercih edilecek ilgi odağı olacaktır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Firmalara Gizli Müşteri Olmak

Artık şunu unutmamak gerekir ki üretilen emek ver ben her şeyin mutlaka bir alıcısı var. Hele hele şehir kültürünün kıskacına giren ve çalışmak zorunda olup evine ekmek getirmek için yollara düşen insanlar sabahtan akşama kadar yorulup acıkıyor. Yemeğin yanında yardımcı olarak ilk gıda olarak bir şeyler yemek istiyor. Turşuda besin değeri yüksek olmasa bile insanların iştahını kabartan yiyecekler arasında ilk sırada yer alır.

Turşuculuk işi nasıl yapılır

Öncelikle evden ya da açacağınız bir dükkandan turşuculuk işi yapmaya karar verin. Diyelim ki öncelikli olarak evden yapmak istiyorsunuz. Yaz mevsiminde yani serada yetişmeyen turşu malzemelerini temin etmeye başlayın. Farklı boylarda ambalajlama gerekir. 1 kilo, 2 kilo, 5 kilo, 10 kilo… ambalajlarda hazırlayıp satabilirsiniz. Çünkü insanlar turşu tüketimine fazla ağırlık veriyor. O kadar önemli bir iştah açıcı özelliği bulunan turşuya hiç kimse hayır diyemez. Az acılı, acısız, çok acılı farklı lezzetlerde turşular hazırlamanız gerekiyor.

Turşu yapmak için farklı teknikler denenmektedir. Kimileri kısa süre içerisinde hazır hale gelecek yöntemleri uygulayarak müşterilerine kısa sürede ürün ortaya koyabilmektedir. Zamanla en güzel yöntemi turşu yaparak para kazanmak isteyen kişi kendisi keşfedecekler.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeteneklerinizi Kullanarak Para Kazanmanın Yolları
tursu
Ev Turşusu Yaparak Para Kazanmak

Turşu nasıl yapılır

Bunu da siz kendinize saklayın, ancak farklı şekillerde yapılan turşular bulunmaktadır. Önemli olan püf noktasının yakalamak. Kendinize özgü bir turşu kültürü oluşturun. Bu işe gönül vermiş insanlar turşunun nasıl yapıldığını nasıl yapılacağını bilmesi gerekir. Herkes hakiki turşuyu yapamaz. Aslında çok kolaydır, lakin farklı niteliklerde yapıldığı için, ya da farklı uygulamalar bulunduğu için lezzet değişir. Örneğin, kimisi sirke ile turşu yapar, kimisi limon ile. Bazıları turşunun içine biraz toz şekeri atar. Bazıları nohut ilave eder. Bu sebeple turşu yapma karakteristik özelliği size ait olsun. Bu işin sırrını da kimseye vermeyin. Çünkü bu lezzetlerin sırrı verilmez. Evde reçel yaparak nasıl para kazanılır öğrenmek için bağlantıya gidiniz.

Yaptığınız turşuları nasıl satacaksınız

Evde turşu işi yapmak istiyorsanız öncelikle tanıdıklarınızı bildiklerinizi bu işten bahsedin. Asla hayır diyemezler. Bütün ürünlerimizi rahatlıkla tüketirler. Diyelim ki tüketemediniz, ürünleriniz kaldı. O zaman yakınlarda bulunan bakkallara veya şarküterilere gidip ev yapımı turşularımız olduğunu söyleyebilirsiniz. Onlar da rahatlıkla alır ve satıverir. Elbette birazcık komisyon vermeniz gerekir. Evde turşu işi yaparak kazanmaya başladığınız zaman bu işi büyütmeye karar vereceğinizi düşünüyoruz. Çünkü bilinirlik açısından bir dükkan, bir markaya sahip olmak gerekir. Hatta ve hatta turşu suyu satmanız bile önerilir. Herkes gerçekten mükemmel hazırlanmış turşu suyuna “hayır” diyemez. Farklı renklerde yaptığımız turşu sularına bayılacaklardır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği

İnsanların çoğu turşu yapmak için zaman bulamıyor, yani ne pazara gidecek turşuluk malzeme seçecek zamanı var ne de evde bu malzemeleri temizleyip ayıklayıp doğrayıp kavanozlara yerleştirecek ve turşu ile uğraşacak zamanı var. Bunun yerine güvendiği tanıdığı ve sürekli alışveriş yapabileceği insanların hazırladığı gıdalardan satın almayı yeğlemektediler.

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.