Geleceğin Meslekleri: Kodlayıcılık

11.05.2018
815
Geleceğin Meslekleri: Kodlayıcılık

İnternet, bilgiye erişmenin ve eğlencenin en etkili ve kolay yolu olmasının dışında yepyeni meslek ve uğraşların da çıkış noktası. İnternetten para kazanma yollarının sayısı her geçen gün artarken, bunlardan bazıları sağladığı gelirle dikkat çekiyor. Makale yazarlığı yapmak, satış ortaklığı yapmak,  blog ya da internet sitesi açmak, webmaster olmak gibi seçenekler var. Ancak, internet teknolojilerinin temelini oluşturan meslek kuşkusuz kodlayıcılık.

kodlama

Kodlayıcılık

Kodlama/Programlama

Kodlama ya da bir diğer adıyla programlama, belirli şart, kural ve düzen dahilinde yapılması gerekli olan işlemler bütününe verilen isimdir. Bilgisayarlarımızda ya da herhangi bir elektronik cihazda gerçekleşen tüm işlemler daha önceden yüklenen bazı komutlar üzerine gerçekleşir. İşte kodlayıcı tam olarak bu işi yapar. Kodlama/Programlama yapmak belirli seviyelerde eğitim alınmasını gerektirir ve uzmanlık isteyen bir iştir.

Kodlama Dersi

İnternetin bize sağladığı tüm imkanların temelinde kodlayıcılar var. Programlama yapmayı bilmek ise bu devirde adeta altın bir bilezik. Bu sebeple bu uğraş ilginizi çekiyorsa mutlaka kodlama dersi almalısınız. Öyle ki, önümüzdeki yıllardan itibaren okullarda da kodlama dersi verilmeye başlanacak. Ancak, her şehirde onlarcası bulunan kurslara internette kolayca yapabileceğiniz bir araştırma ile herkes ulaşabilir. Kodlama dersi alarak siz de iş imkanı son derece geniş olan bir meziyetin sahibi olabilirsiniz.

programlama

Programlama

Artık internetsiz bir yaşamı düşünemiyoruz bile. Yaşamlarımızın bu kadar merkezinde olması interneti pazarlama ve tanıtım stratejilerinin de ilk uygulandığı yer haline getirdi. Milyarlarca internet kullanıcısına ulaşmanın en kolay yolu olan internetin sunduğu bu fırsatlardan yararlanmak isteyen en büyüğünden en küçüğüne tüm şirketler kodlayıcılara ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden programlama bilmek çok değerli.  Üstelik seviye seviye ayrılan kurslar ile hiçbir tecrübesi ve bilgisi olmayanlar bile eğitime başlayabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Hangi Sektörde Ne İş Yapmalıyım

Web alanında uzmanlaşmak ve gerekli donanıma sahip olmak ister bireysel anlamda ister kurumsal iş seçenekleri konusunda size sayısız avantaj sunar. Bu nedenle kodlama öğrenmek size çok şey kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.