Geleceğin Meslekleri: Kodlayıcılık

İnternet, bilgiye erişmenin ve eğlencenin en etkili ve kolay yolu olmasının dışında yepyeni meslek ve uğraşların da çıkış noktası. İnternetten para kazanma yollarının sayısı her geçen gün artarken, bunlardan bazıları sağladığı gelirle dikkat çekiyor. Makale yazarlığı yapmak, satış ortaklığı yapmak,  blog ya da internet sitesi açmak, webmaster olmak gibi seçenekler var. Ancak, internet teknolojilerinin temelini oluşturan meslek kuşkusuz kodlayıcılık.

Kodlayıcılık

Kodlama/Programlama

Kodlama ya da bir diğer adıyla programlama, belirli şart, kural ve düzen dahilinde yapılması gerekli olan işlemler bütününe verilen isimdir. Bilgisayarlarımızda ya da herhangi bir elektronik cihazda gerçekleşen tüm işlemler daha önceden yüklenen bazı komutlar üzerine gerçekleşir. İşte kodlayıcı tam olarak bu işi yapar. Kodlama/Programlama yapmak belirli seviyelerde eğitim alınmasını gerektirir ve uzmanlık isteyen bir iştir.

Kodlama Dersi

İnternetin bize sağladığı tüm imkanların temelinde kodlayıcılar var. Programlama yapmayı bilmek ise bu devirde adeta altın bir bilezik. Bu sebeple bu uğraş ilginizi çekiyorsa mutlaka kodlama dersi almalısınız. Öyle ki, önümüzdeki yıllardan itibaren okullarda da kodlama dersi verilmeye başlanacak. Ancak, her şehirde onlarcası bulunan kurslara internette kolayca yapabileceğiniz bir araştırma ile herkes ulaşabilir. Kodlama dersi alarak siz de iş imkanı son derece geniş olan bir meziyetin sahibi olabilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Dantel İşi
Programlama

Artık internetsiz bir yaşamı düşünemiyoruz bile. Yaşamlarımızın bu kadar merkezinde olması interneti pazarlama ve tanıtım stratejilerinin de ilk uygulandığı yer haline getirdi. Milyarlarca internet kullanıcısına ulaşmanın en kolay yolu olan internetin sunduğu bu fırsatlardan yararlanmak isteyen en büyüğünden en küçüğüne tüm şirketler kodlayıcılara ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden programlama bilmek çok değerli.  Üstelik seviye seviye ayrılan kurslar ile hiçbir tecrübesi ve bilgisi olmayanlar bile eğitime başlayabilir.

Web alanında uzmanlaşmak ve gerekli donanıma sahip olmak ister bireysel anlamda ister kurumsal iş seçenekleri konusunda size sayısız avantaj sunar. Bu nedenle kodlama öğrenmek size çok şey kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Ek İş Olarak Kıyafet Satışı Yapmak başlıklı makalemizde Katalog usulü iş veren firmalar, katalog usulü kıyafet satışı ve Kıyafet satışı ek iş hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?