Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Evde Fındık Kırma İşi

Ülkemizin Karadeniz kıyıları boyunca yemyeşil bir örtü gibi denizle yüksek dağlar arasında uzanan fındık bahçeleri, sunduğu bu görsel şölenin yanı sıra ekonomik anlamda da ülkemiz için çok önemlidir. Evde fındık kırma işi gibi evde ek iş yapmak isteyenler için de fırsatlar sunan fındık üreticiliği sayesinde 4 milyonun üzerinde kişi ekmeğini çıkarmaktadır.

Dünyadaki fındık üretiminin yüzde 75’ini karşılayan Türkiye’de, İstanbul’un doğusundan Gürcistan sınırına kadar Karadeniz’in hemen her bölgesinde fındık yetiştirilmektedir. Ülkemizde ve dünyada en çok sevilen çerezlerin başında gelen, çikolataların ve pastaların vazgeçilmezi fındık, ekonomik değeri yüksek olan ve pazarı oldukça güçlü bir üründür. Bu sebeple evde fındık kırarak para kazanmak sık sık başvurulan bir yöntemdir

Aslında ülkemizde çok sayıda fındık kırma tesisi bulunmaktadır ancak fındığı evde insan gücü ile kırdıran çok sayıda işletmede mevcuttur. Herhangi bir özel beceri gerektirmeyen bu işi yediden yetmişe herkes yapabilir. Özellikle ev hanımlarının ve emeklilerin çok tercih ettiği evde fındık kırma işi sayesinde önemli miktarlarda gelir elde edebilir ve ekonomik anlamda elinizi rahatlatabilirsiniz.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Hediyelik Yastık Yapma İşi
Evde Fındık Kırma İşi

Evde Fındık Kırma İşi Veren Firmalar

Bu leziz ürün Karadeniz Bölgesi’nde yetişiyor olsa da evde fındık kırma işi veren firmalar Türkiye’nin her yerinde faaliyet göstermektedir. İç fındık almak daha pahalıya mal olduğundan birçok firma fındığı kabuklu haliyle doğrudan üreticiden ya da aracılar vasıtasıyla almaktadır. Bu şekilde tonlarca satın alınan fındık maliyetleri düşürmek amacıyla evde fındık kırma işi yapmak istiyorum diyenlere gönderilmektedir. Türkiye’nin her bölgesine gönderilen tonlarca fındık evlere ulaştırılmakta özel kırma aparatları ile de kırma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ancak işin en zor tarafı evde fındık kırma işi veren firmalarla iletişim kurmaktır.

Evde Fındık Kırma İşi Nasıl Yapılır

Disiplinli bir çalışma, bolca zaman ve sabır gerektiren bu işi tek başına yapmak oldukça zordur. Çünkü kırmanız gereken fındık miktarı oldukça fazladır. Ekip halinde bu işi yapmak sizin işinizi kolaylaştıracağı gibi iş daha çabuk tamamlanıp teslim edileceğinden firmalar tarafından da daha çok tercih edilir. Evde fındık kırma işi almak için öncelikle firmalara ulaşmak gerektiğini daha önce belirtmiştik. Söz konusu firmalara ulaşmanın en kolay yollarından birisi ekistr.com’dur.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Karanfil Paketleme İşi

Aşağıda bulunan yorum alanına yaşadığınız il/ilçe ile beraber kaç kişi çalışacağınız ve varsa iş tecrübeleriniz hakkında bilgiler içeren bir başvuru yazmanız bu işi almak için atacağınız ilk adımdır. Başvurunuzun ardından size ulaşılmasını sağlayacak aktif bir e-posta adresi eklemeniz gerektiğini unutmayın.

Evde fındık kırma işi nasıl yapılır artık biliyorsunuz. Evde fındık kırma işi yapmak istiyorum diyorsanız aile bütçesine katkıda bulunacak ve maddi sıkıntılarınızı azaltacak bu iş ile siz de kazançlı çıkın. Evde fındık kırma işi dışında sitemizde ye alan diğer ek iş seçeneklerini de inceleyerek ilgilendiklerinize başvurabilirsiniz. Bol kazançlı günler dileriz.

Bir önceki yazımız olan Ümraniye ek iş imkanları ek gelir fırsatları başlıklı makalemizde ek işler, Ümraniye evde ek iş ilanları ve Ümraniye eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. 4 kişiyiz kendi fındık bahçemizde var.. Yılda 2ton fındık üretmekteyiz.. Bizde bu işde tecrübeliyiz..

  2. Merhaba benim bolca vaktim var evde findik kirmak istiyorum iletisime gecerseniz sevinirim..tesekkurler..05348210835…..03224229551

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?