Yeşil Çay Paketleme İşi

18.08.2019
797
Yeşil Çay Paketleme İşi

Yeşil çayın faydalarını size anlatmak için bu yazıyı kaleme almadık. Bizim gerçek amacımız, ek gelir düşüncesindeki vatandaşlara destek olmak yönündedir. Zaten az çok herkes yeşil çayın sindirim sistemini düzene soktuğunu, kilo vermek için ideal bitki olduğunu bilir. Çünkü içinde polifenoller  vasıtasıyla kolesterolü düşürür, damar tıkanıklığını önler. En bilinen faydaları zaten bunlardır; bu sebeplere son yıllarda büyük ilgi görmüştür. Beraberinde de sektör canlanmış, birbirini etkilemiş sonuçta yeşil çay paketleme işi diye bir kazanım da elde edilmiştir.

Bu yazıyı dikkate alanların beklentisine cevap vermek için biz de bu yönde yaptığımız araştırmaların ortak sonucunu paylaştık.

Nedir bu bitkisel çay işi

Sağlığımız açısından son yılların en gözde içeceklerinden birisi olan yeşil çay paketlemesi hakkında sizlere önemli müjdeler vermek istiyoruz. Dünyada yeşil çay tüketimi giderek artmaya başlamıştır.  Sebebi de fazla işlem görmeden doğrudan insanların tüketebilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda ülkemizde Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda yaşayan vatandaşların ürettiği yeşil çaylar farklı ebatlarda farklı yöntemlerle paketlemek için eleman arayışı bulunmaktadır.

Yeşil çay paketleme işi nasıl yapılır

İlginç alternatifler olduğundan bahsedebiliriz. Örneğin aktarlar vasıtasıyla bu iş organize edilebilir, yani çuvalla aktara gelen yeşil çay istenilen gramajlarda paketlenerek satışa hazırlanır. 50 gram, 100 gram, 200 gram gibi.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Yapılan Ek İşler

Bir başka boyutu ise doğrudan üreticiden ya da fabrikadan alınarak satış durumuna getirmek maksadıyla aynı şekilde istenilen ölçülerde paketlere yerleştirilmesi gerekir. Paketleme yapmak için, eğer yeşil çay paketleme işi veren firmalar ile bağlantı kurduysanız çalışma esnasında gerekli olacak alet edevat malzemeler yine işveren tarafından temin edilecektir. Bunu sürekli yapacaksanız kendiniz de işinizi kolaylaştıracak araç gereçlerin temin edebilirsiniz.

yesil cay
Çay paketleme işi nasıl yapılır

Yeşil çay paketleme işinden ne kadar kazanılır

Herkesin pratikliği el becerisi kazancının oluşumunda önemli etkendir. Kimi günde 3-4 saat çalışır 100 lira gibi bir para kazanabilir, kimileri de haftada 10 saat çalışır 200 lira civarında para kazanır. Bu durum herkesin kendi zamanı ve becerisi ile paralellik arz eder. Ama ayda ortalama 1500-2000 lira civarında ek gelir yakalama olanağı bulunmaktadır.

Eğer sizler de bölgeye yakın yerlerde yaşıyorsanız ya da kargo firmalarının çok kısa sürede sizlere ulaştırabileceği bu üründen para kazanmak istiyorsanız ipuçlarından bahsedelim. Eve yeşil çay paketlemesi sağlayan şirketler ihtiyaçları olduğu zaman sizlere bu ürünü gönderecek, istenilen miktarda paketleme ambalajlama işlemi yapacaksınız.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ataş (Tutturucu) Paketleme İşi Almak

Bu ürünlerin paketlenmesi için farklı kağıtlar da kullanılmaktadır. Yeşil çay paketlemesi yapmak isteyenlerin mutlaka çalışkan kişiler olması gerektiğinin peşinden hatırlatalım. Özverili olmayan, işini zamanında yetiştiremeyen kişiler hem evde yeşil çay paketleme işi veren kişiler tarafından hem de kendiniz açısından olumsuz bir izlenim verir. Dolayısıyla bu işten faydalanmak istiyorsanız en başında işinizin önemli olduğunu ve zamanında teslim edilmesi gerektiğini hatırlatalım. Aksi takdirde ödeme almanız yerine borçlanabilirsiniz.

Peki,  çay paketleme işi almak için neler yapmalısınız? Daha önceden tecrübeli iseniz sizin için avantaj sağlayacaktır.  Benzer ürünler paketleyerek para kazananlar mutlaka yaptıkları işlerden alttaki iletişim formuna yazsınlar. Yeşil çay paketlemesi verecek firmalar bu durumu mutlaka değerlendirecektir.

Sizlere gönderilecek olan çuval dolusu yeşil çaylar istenilen gramajlarda paketleme yapmanız beklenir. Bu işi ister firmanın sizlere göstereceği bir yerde yapabilirsiniz ya da evde kendi ortamımızda hazırlayabilirsiniz.

Yüksek kaliteli yeşil çay paketleme işinden 1500-2000 lira civarında gelir elde etmek istiyorsanız sizlere gönderilecek olan malzemeleri en iyi şekilde kullanarak ürünlerin satışa hazır olarak sunulması gerekir. Açılıp kapanabilir poşetler içine ya da kılıflı oluklu özel baskılı paketler içine yeşil çay koymanız gerekecektir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Yapmak
yeşil çay
Bitkisel çay paketleme işi

Evde çay paketlemek istiyorum

Çalışma düşüncesi olanlar eve bitkisel çay paketleme işi veren firmalar ile konuşup anlaşmalıdır. Bunun başlangıç noktası da firmaların size çalışma fırsatı sunmaktadır. Bunu yakalamak için bütün imkanlar kullanılmalıdır. Bunlardan birisi de buradan iş isteğinde bulunduğunuzu, çalışmaya meyilli olduğunu belirten ve içinde iletişim adresi olarak mail adresiniz bulunan yorumlar, iş istekleri yapabilirsiniz. İhtiyaç dahilinde size de geri dönüş sağlanır.

Bu işlemleri yapmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Bu sebeple gerçekten en iyi şekilde değerlendirecek kişilerin alttaki iletişim formuna başvuru yapmasını tavsiye ederiz. Böylece çay paketlemesi yaptıracak firmalar sizlerin taleplerini değerlendirir,  ihtiyaç olması durumunda sizinle iletişime geçilir.

Kısaca fikir oluşması açısından yeşil çay paketleme işi nasıl yapılır, iş nereden alınır, ne kadar kazanılır, kimler bu işi yapabilir açıkladık. Şimdi sıra sizde. Yapmanız gereken girişimleri hemen başlatın.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

 1. Elif peker dedi ki:

  Antalya – Kepez
  Başka çalıştığım bir iş yok direk bu işle ilgilenebilirim . Daha öncede maske yaptım . Maske hazırlama ve paketleme

 2. Zeynep dedi ki:

  Evde paketleme işini yapmak istiyorum kocaeli başiskele ilçesinde oturuyorum

 3. Duygu dedi ki:

  Tekirdağ çerkezköy ilçesinde yaşıyorum evde yeşil çay paketleme işi yapmak istiyorum