Evde Çalışarak Müşteri Temsilciliği Yapmak

09.03.2018
1.584
Evde Çalışarak Müşteri Temsilciliği Yapmak

Tecrübe gerektirmeyen ve evde çalışarak gelir elde etme imkanı veren iş fırsatlarından birisi evden müşteri temsilciliği yapmak. İsterseniz  ayrıntıları aktaralım. Firmalar istihdam sorununa çözüm bulmak amacıyla bazı işlerin evde yapılabileceğine kanaat getirdi. Bunlardan birisi de müşteri temsilciliği adı verilen iş birimidir. İsteyenler yarı zamanlı, isteyenler tam zamanlı olarak müşteri temsilciliği yapabilir.

Çalışma şartları her firmanın ilkeleri ve prensipleri çerçevesinde şekillenmektedir. Örneğin bazı firmalar saat uygulaması ile size ek gelir kazanma imkanı verirken, bazıları da maaş sabit gelir hakkı tanımaktadır.

Bu  iş kolu Home Ajan şeklinde de adlandırılmaktadır.  Evinden çalışarak müşteri temsilciliği yapmak isteyenlere in nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda birkaç bilgi aktarımı yapmak gerekirse şunları söyleyebiliriz. Çağrı merkezi adı verilen birimde evinizden çalışarak firmanın size verdiği eğitim neticesinde firma hakkında temsilcilik görevi yapacaksınız.

Kendi evinde çalışabilecek kişiler bazı durumlarda ürün satışı gerçekleştirmesi istenir. Bazı  durumlarda ise firmanın size vereceği bilgileri  müşterilere iletilmesi gereken bilgileri aktarmanız şeklinde olabilir.

musteri temsilciligi
müşteri temsilciliği yapmak

Evden  müşteri temsilciliği yapmak için aranan nitelikler

  • Müşteri odaklı olmak
  • İkna kabiliyeti yüksek enerjik kişiler olmak
  • Evinin 1 bölümü Çağrı alabileceği şekilde hazırlanmış olması gerekir.
  • Eğitim durumu firmalara göre değişiklik gösterebilir.
  • Esasında en önemli etken satış pazarlama konusunda bilgili,  deneyimli, hedef odaklı çalışabilen kişiler tercih edilmektedir.
  • Erkeklerin askerliğini yapmış olması veya tercih hakkını kullanmış olması gerekir.
SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Cetvel Paketleme İşi

Home Ofis Çağrı Merkezi müşteri temsilcisi eleman açığını karşılamak isteyen firmaların tecrübeli insanları tercih ettiği bir gerçektir. Ancak eleman ihtiyacı o kadar artmıştır ki tecrübesi olmayanlara da evinden müşteri temsilciliği yapmak isteyenlere fırsat verilmektedir.

18 yaşını dolduran, ağzı laf yapan, problem çözme, iletişim kurma, etkili düşünme ve ikna yeteneği gelişmiş kişilerin öncelikli olduğu malumdur.

Özellikle internet paketleri pazarlaması yapacak kişilerin kendi bilgisayarları ile internet ortamında kulaklık takarak evden müşteri temsilciliği, home ofis çalışma imkanı oldukça fazladır.

Evden müşteri temsilciliği yaparak ne kadar kazanılır

Bu  durum size işveren kişiler ile yapacağınız görüşmelerde netlik kazanacaktır fakat satacağınız paket karşılığında prim alabileceğiniz gibi saat görüşme süresi gibi hesaplamalar yapan firmalar da mevcuttur. Örneğin ayda 100 saatlik bir görüşme yaptığınız takdirde sizlere 2000 TL maaş, artı SSK giderlerini karşılayacak firmalar da bulunmaktadır. Eğer 200 saati dolduramazsanız saati 40 TL olarak hesaplanır. Eksi  ya da artı şeklinde gelir elde etme şansı yakalarsınız.

Başta internet operatör firmaları olmak üzere internet paketi kredi kartı satışı gibi işler vermek isteyen firmalar home ajan evinden çalışarak müşteri temsilciliği yapacak elemanlar aramaktadır. Farklı sebeplerden dolayı evde kalmak zorunda olan bu boşluğu değerlendirip gelir elde etmek isteyen genç orta yaş bayanlar erkekler iş arıyorsanız uzaklara gitmenize gerek yok!  Evde çağrı merkezi satış temsilciliği, müşteri temsilciliği gibi isimlerle anılan sistemlerin size sağladığı ek iş imkanını kendi lehinize çevirebilirsiniz

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Sayı Boncuğu (Abaküs) Montaj İşi Yapmak

Dürüst olmak gerekirse evden müşteri temsilciliği yaparak para kazanmak amacıyla iş ilanı verip karşılığını almak isteyenler bayan satış temsilcileri tercihini daha fazla kullanıyor.

Bir önceki yazımız olan Firmalara Gizli Müşteri Olmak başlıklı makalemizde Gizli Müşteri Başvuru, Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak ve Gizli Müşteri Olmak İstiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Zeynep dedi ki:

    Merhaba bu işe ihtiyaçim var.arçelik musteri temsilciliği yaptim