Firmalara Gizli Müşteri Olmak

17.10.2020
2.253
Firmalara Gizli Müşteri Olmak

Satışını artırmak isteyen firmaların müşteri ile ilişkilere önem verdiği az bilinen konulardan birisidir. Gizli müşteri olmak isteyenler de aracılık yaparak alışverişten mutlu ayrılan müşteri saptamaktadır. Firmalar bunu sağlamak için farklı yöntemler denerler. Çalışanları eğitmek bunlardan birisidir. Bir diğeri ise gizli müşteriler. Gizli müşteri olmak, çok kazançlı bir iş olmasa da, alışveriş yapmayı sevenler için harika fırsatlar sunabilir.

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Özellikle ek iş yapmak isteyenler arasında bu şekilde bir efsanenin çok konuşulduğunu biliyoruz. Peki, doğru mu? Kısmen doğru diyebiliriz. Gizli müşteri olarak para kazanmak teknik olarak mümkündür. Firmaların, müşteri memnuniyetine ne kadar önem verdiğinden söz etmiştik. Bunun için eğitimler verilse dahi kontrolünü her an sağlamak neredeyse imkansız. Bu sebeple gizli müşterilere ihtiyaç duyulmakta.

satış danışmanlığı yapmak
Gizli Müşteri Olmak

Gizli müşteriler parayı elde ettikleri indirim oranları ile kazanır. Gerçekleştirdiğiniz görevlerde, yaptığınız alışverişin bir kısmı size geri ödeniz. Bu oran %50 seviyesine kadar çıkabilir. Ancak, gizli müşteri olarak kontrole gittiğiniz işletmede satılan ürünü almanız zor ise size gerçek anlamda ödeme yapılacaktır. Örneğin bir inşaat firmasını ya da otomobil bayiini kontrole gittiniz. Sırf kontrol için otomobil ya da ev satın alamazsınız. Bu sebeple firma size işin zorluğuna ya da harcadığınız zamana göre ödeme yapar. Fakat, işinizi gerçekten iyi yapıyorsanız firma size sürekli olarak para ödemesi de yapabilir. Ödenen ücretler 10 TL olabileceği gibi 30 TL’de olabilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Ataş (Tutturucu) Paketleme İşi Almak

Gizli Müşteri Olmak İstiyorum

Öncelikle belirtelim ki, herkes gizli müşteri olamaz. Firmaların bu konuda çeşitli kriterleri bulunuyor. Belirli bir sosyo-ekonomik çevreden ya da meslek grubundan ya da yaş grubundan olmanız gerekebilir.  Bunun yanında bu işi yapmak için kurulmuş çeşitli aracı şirketler var. Bu şirketler firmalar adına kontrol görevini üstleniyor ve siz de bir kontrolör adayısınız.

Gizli müşteri olmak istiyorum diyorsanız, hafızanız iyi ve yazım becerileriniz yüksek olmalı. Sizden talep edilen şekilde bir rapor hazırlayabilmeli ve dilbilgisi ve imla kurallarına uygun, anlaşılır ve net ifadelerle izlenimlerinizi paylaşabilmelisiniz.

Gizli Müşteri Olma Başvurusu

Eğer alışveriş yapmayı seviyorsanız, bu işi yapmamak için hiçbir sebebiniz yok. Gönüllüyseniz öncelikle gizli müşteri başvuru formunu doldurmanız lazım. Arama motorlarında yapacağınız basit bir araştırma ile gizli müşteri firmaları ile kolayca iletişime geçebilirsiniz. Bu konuda fason hizmet veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Başvuru formlarını doldurduktan sonra ilk işiniz için cevap bekleme zamanı. Ancak bu işin gece yarısı bir akaryakıt istasyonuna giderek tuvalet temizliğini kontrol etmek olabileceğini de unutmamak göz ardı etmemek gerekiyor.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Devlet Destekli Tarım Kredisinin Ayrıntıları

Gizli müşteri olmak size çok para kazandırmayabilir ancak alışverişlerinizde çok büyük indirimler elde etmenize yardımcı olacaktır. Diğer yandan, hazırlayacağınız raporlarla fark yaratabilirseniz gizli müşteri firmaları size ücret ödemekten çekinmeyecektir. Başvuru için hemen harekete geçin ve şansınızı deneyin.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

  1. Oya duysak dedi ki:

    Bu isi istiyorum

  2. Feyza dedi ki:

    Bu işi yapmak istiyorum deneyimim var