Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Personel Alımı

23.02.2019
882
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Personel Alımı


Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehrinin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur personel alımı hedefleri için  farklı birimlerinde  değerlendirilmek üzere genç elemanlara ihtiyaç duymaktadır. Bu amaçla şehrin yaşanabilir kılınması hedeflenmektedir.
Sürekli yeni atılımlar yaparak yeterli personel sayısıyla güçlü belediyecilik hizmeti vermeye çalışan kurum, başta zabıta, itfaiye, park ve bahçeler olmak üzere hizmetlerin yerinden hızlı gerçekleştirilmesi amacıyla yeterli sayıda personel almayı düşünmektedir.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Personel Alımı İlanı

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı Alım Yapılacak Kadrolar

Zabıta Memuru 70 kişi, Belediye Trafik Memuru 21 kişi, İtfaiye Eri 100 kişi, Memur 79 Bilet Satış Memuru 1, Çocuk Eğitimcisi 4, Eğitmen 1 Fotoğrafçı 3, Kameraman 3, Muhasebeci 1, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni 3, Temizlik Hizmetlisi, Mühendis, Sosyolog, Şoför, Evlendirme Memuru, Psikolog ve Tekniker gibi farklı branşlarda, çeşitli lisans ve ön lisans programları ile lise mezunu vatandaşlar arasında memur alımı yapacak.

Başvurular nasıl yapılır

Adaylar gerekli belgeleri 20.02.2019 tarihinden 06.03.2019 tarihi saat 17.00’a kadar mesai saatleri içinde (saat 09:00-17:00) Yenişehir İstasyon Caddesi no:65’teki
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Kültür ve Kongre Merkezi Hizmet Binasına teslim etmeleri gerekmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Eğlence-Parti Malzemeleri Dükkanı Açmak

İtfaiye eri ve zabıta memuru kadrolarına başvuruların şahsen yapılması gerekiyor. Diğer memur kadroları için başvurular şahsen veya iadeli taahhütlü posta yoluyla yapılmalıdır. Eksik, yanlış bilgi ve belgelerle ya da nitelikleri uygun olmadığı halde başvuru yapılması halinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

Diyarbakır Belediyesine Memur Olmak İçin KPSS Puanı Kaç

Bu alımlar açıktan atama yolu ile veya KPSS puan sistemine göre değerlendirilerek gerçekleştirilecektir. KPPS en az 60 puan şartı aranmaktadır. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi personel alımı için oluşturduğu seçici kurul ile, kendini kanıtlamış, yeterlilik sahibi, işini bilen personelleri titiz bir çalışmadan sonra belirleyecek.

Sizler de bölgede yaşayan işsiz gençler olarak bu fırsatı iyi değerlendirmeniz gerekmektedir. Yapmanız gereken tek şey, etkileyici bir özgeçmiş hazırlayarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin insan kaynakları bölümüne göndererek başvuru yapmanızdır. Bütün adayların müracaatları bittikten sonra yapılacak değerlendirme sonucunda gerekli görülen adaylar mülakata çağrılacaktır. Eğer çağrılırsanız mülakatta sizlere insan ilişkileri, genel kültür ve kişisel davranışlarınız değerlendirmek amacıyla konuşmalar ve görüş alışverişi içeren sorular sorulacaktır. Bu amaçla o gün rahat olmalı ve iş görüşmesine nasıl gidilirse olsa o şekilde giyinerek gidilmesi gerektiğini unutmayınız.
Bölgede iş arayan gençlerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur personel alımı çalışmalarını iyi etüt ederek hazırlanması için, belediyenin web sitesi sürekli takip edilerek müracaat tarihi, mülakat tarihi ve mülakatta neler yapılması gerektiği, gibi konuları araştırarak hazırlıklı olmanız sizin için faydalı olur.

Diyarbakır Belediyesi Memur Alımı ayrıntıları için aşağıdaki resmi linke tıklayınız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Memur Alımı BRANŞ DAĞILIMI VE ÖZELLİKLERİ

Bir önceki yazımız olan Catering Firması Açmak İçin Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Catering firması nasıl açılır, Catering sektörüne girmek ve Catering şirketi açmak hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.