Airbnb İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma son dönemde çok sayıda kişinin başvurduğu kazançlı ve bol seçenekli bir yöntem. Bu yazımızda dünya genelinde çok yaygın olan ancak Türkiye’de yeni yeni tanınan bir yöntemi tanıtacağız. Airbnb ile para kazanmak. Mantık ise son derece basit; evinizi, villanızı ya da bir odanızı kiralıyorsunuz ve ücretini peşin alıyorsunuz.  Detaylara geçmeden önce Airbnb nedir daha yakından bakalım.

Airbnb Nedir?

Airbnb 2008 yılında ABD’de kurulmuş bir şirkettir. İnsanların cep telefonu ya da tabletlerini kullanarak dünyanın birçok noktasında kiralık ev, daire, villa, oda ve hatta şato bulabilmesine ya da kiralayan kişi olabilmesine imkan tanır. Kim şatosunu kiralar ki demeyin. Sistemde 1.400’ün üzerinde kiralık şato kayıtlı.

Airbnb ile Nasıl Para Kazanılır?

Airbnb ile Nasıl Para Kazanılır?

Dev bir platform olan Airbnb’de kayıtlı olan ülke sayısı 2017 itibariyle tam 191. İnanılmaz bir kiralık ev veritabanı bulunan sistem için dünyanın en büyük emlak platformu diyebiliriz. İster bir günlük isterseniz daha uzun süre kalabileceğiniz bir ev bulmak son derece kolay. Peki Airbnb ile nasıl para kazanılır?

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Evde Magnet Yaparak Para Kazanmak

Öncelikle Airbnb uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sisteme kayıt olmak için sert kurallar var. Oda kiralıyorsanız evinize alacağınız kişinin kim olduğunu bilmek istemeniz en doğal hakkınız. Bu sebeple kayıtta hem misafirler hem de ev sahibi resmi kimliklerini tarayıcıda taratarak sisteme kayıt etmek zorundadır. Oluşturduğunuz profilde eviniz, konumu ve kaç kişi ağırlayabileceğiniz gibi bilgiler yer almalıdır. Evinizin resimlerinin yer aldığı bir galeri de etkili olacaktır.

İlk misafirlerinizi ağırladıktan sonra alacağınız olumlu eleştiriler sizin için yepyeni bir para kazanma yönteminin başlangıcı demek. Özellikle evi şehir merkezlerinde ve turistik cazibe noktalarında yer alan kullanıcılar olumlu yorumlarla birlikte sürekli talep görecektir. Olumlu eleştiri alabilmek için iyi ev sahipliği yapmanız gerekiyor. Misafirleriniz için evi-odayı temizlemek, temiz havlular ve çarşaflar hazırlamak kısaca evde rahat etmelerini sağlamak bu anlamda önemlidir.

Evde uyulmasını istediğiniz kurallar, giriş çıkış saati, sigara ve alkol tüketimi, kira fiyatı ve hatta selamlaşıp selamlaşmamak bile sizin belirleyeceğiniz kurallara göre değişiyor. Belirlediğiniz fiyat üzerinden elde edeceğiniz kazancın %3’ünün Airbnb tarafından komisyon ücreti olarak alındığını da belirtelim.

BUNA DA BAKMADAN GEÇME!  Su Satmak

Airbnb ile para kazanmak evinizin konumu iyiyse tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir. Çünkü sistemde kayıtlı 65.000’den fazla ülkeden 200 milyondan fazla kişi misafir olabilecekleri bir ev-oda arıyor. Dolayısıyla muazzam bir potansiyelle karşı karşıyasınız.

Bir önceki yazımız olan Ümraniye ek iş imkanları ek gelir fırsatları başlıklı makalemizde ek işler, Ümraniye evde ek iş ilanları ve Ümraniye eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?