Airbnb İle Para Kazanmak

11.11.2017
1.576
Airbnb İle Para Kazanmak

İnternetten para kazanma son dönemde çok sayıda kişinin başvurduğu kazançlı ve bol seçenekli bir yöntem. Bu yazımızda dünya genelinde çok yaygın olan ancak Türkiye’de yeni yeni tanınan bir yöntemi tanıtacağız. Airbnb ile para kazanmak mümkün mü? Mantık, son derece basit; evinizi, villanızı ya da bir odanızı kiralıyorsunuz ve ücretini peşin alıyorsunuz.  Detaylara geçmeden önce Airbnb nedir daha yakından bakalım. İlk kez duyanlara da malumat verelim.

Airbnb Nedir?

Airbnb 2008 yılında ABD’de kurulmuş bir şirkettir. İnsanların cep telefonu ya da tabletlerini kullanarak dünyanın birçok noktasında kiralık ev, daire, villa, oda ve hatta şato bulabilmesine ya da kiralayan kişi olabilmesine imkan tanır. Kim şatosunu kiralar ki demeyin. Sistemde 1.400’ün üzerinde kiralık şato kayıtlı.

Airbnb ile Nasıl Para Kazanılır?

Dev bir platform olan Airbnb’de kayıtlı olan ülke sayısı yaklaşık 200. İnanılmaz bir kiralık ev veritabanı bulunan sistem için dünyanın en büyük emlak platformu diyebiliriz. İster bir günlük isterseniz daha uzun süre kalabileceğiniz bir ev bulmak son derece kolay. Peki Airbnb ile nasıl para kazanılır?

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İnternette Gelir Elde Etme Yolları

Öncelikle Airbnb uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Sisteme kayıt olmak için sert kurallar var. Oda kiralıyorsanız evinize alacağınız kişinin kim olduğunu bilmek istemeniz en doğal hakkınız. Bu sebeple kayıtta hem misafirler hem de ev sahibi resmi kimliklerini tarayıcıda taratarak sisteme kayıt etmek zorundadır. Oluşturduğunuz profilde eviniz, konumu ve kaç kişi ağırlayabileceğiniz gibi bilgiler yer almalıdır. Evinizin resimlerinin yer aldığı bir galeri de etkili olacaktır.

İlk misafirlerinizi ağırladıktan sonra alacağınız olumlu eleştiriler sizin için yepyeni bir para kazanma yönteminin başlangıcı demek. Özellikle evi şehir merkezlerinde ve turistik cazibe noktalarında yer alan kullanıcılar olumlu yorumlarla birlikte sürekli talep görecektir. Olumlu eleştiri alabilmek için iyi ev sahipliği yapmanız gerekiyor. Misafirleriniz için evi-odayı temizlemek, temiz havlular ve çarşaflar hazırlamak kısaca evde rahat etmelerini sağlamak bu anlamda önemlidir.

airbnb ile para kazanmak
airbnb ile para kazan

Evde uyulmasını istediğiniz kurallar, giriş çıkış saati, sigara ve alkol tüketimi, kira fiyatı ve hatta selamlaşıp selamlaşmamak bile sizin belirleyeceğiniz kurallara göre değişiyor. Belirlediğiniz fiyat üzerinden elde edeceğiniz kazancın %3’ünün Airbnb tarafından komisyon ücreti olarak alındığını da belirtelim.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Özel Peynir İmalatı İlgi Görüyor

Airbnb ile para kazanmak evinizin konumu iyiyse tahmin ettiğinizden çok daha kolay olabilir. Çünkü sistemde kayıtlı 65.000’den fazla ülkeden 200 milyondan fazla kişi misafir olabilecekleri bir ev ya da oda arıyor. Dolayısıyla muazzam bir potansiyelle karşı karşıyasınız.

Bir önceki yazımız olan 2021'de En İyi İş Fikirleri başlıklı makalemizde 2021 yılı karlı iş fikirleri, cep telefonu tamiri kursu ve Çok kazandıran işler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.