Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler

28.12.2018
915
Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler

Meslekler de insanlar gibi bazen değerini yitirebilir. Ancak bazı meslekler vardır ki hiçbir zaman değerini kaybetmez. Hem kariyer hem de para kazanma fırsatı sunan bu meslekler her zaman popülerdir. Cazibesini hiçbir zaman kaybetmeyen meslekler hakkında yaptığımız araştırma sonuçlarını paylaşıyoruz. Sizler de meslek seçiminde bu konulara dikkat edebilirsiniz.

Hekim-Cerrah her daim populer

Popülaritesini hiçbir zaman yitirmeyen meslekler sıralamasında sizin de tahmin edeceğiniz üzere doktor veya cerrah yer almaktadır. Çünkü insan sağlığı her şeyden önemlidir. İnsanlar başları dinç olmadığı zaman mutlu olamıyor. Hele hele son dönemlerde en basit şikayetler için bile doktorların kapısı çalınıyor.  İyi bir hekim hem çok para kazanıyor.  Hem de iyi bir kariyer sahibi oluyor. Bu sebeple cazip meslekler arasında birinci sırada cerrahlar ve hekimler yer almaktadır.

Genel operasyon müdürü kimdir

İkinci sırada genel operasyon müdürleri yer edinmişler. Çünkü farklı projelere imza atarak bilhassa prosedürlerin uygulanmasında önemli söz sahibidir.  İş İdaresi konusunda yeterlilik sahibi olan ulaşım ve perakende sektöründe donanım ve bilgi sahibi operasyon müdürleri popüler meslekler sıralamasında en başlarda yer bulmaktadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  İş İmkanı En Çok Olan Meslekler

Yazılım mühendisleri işsiz kalmaz

Son yıllarda başta ticaret olmak üzere her türlü bilgi aktarımı, işlerin sunumu, yazılım uzmanlığı gerektirmektedir. Dolayısıyla da cazip meslekler arasında üst sıralarda yer edinme şansı bulan yazılım uzmanı yüklü para kazanacak meslek grupları arasında yer bulmaktadır.  Bu insanlar başta akıllı cihazlar bilgisayarlar otomobil beyaz eşya ve her türlü makine için yazılım hazırlamaktadır.  Bu özellikleri sebebiyle yazılım mühendisleri gelecekte çok para kazanacaklar.  Doğal olarak da en popüler meslekler arasında yer almaya devam edecekler.

Medikal hizmetler müdürü olmak

Sağlık sektörü hem dünyada hem de Türkiye’de gelişmektedir. Dolayısıyla sağlık sektörüne yatırım yapılmaktadır. Yatırımın en büyüğü de bu hizmetleri yürütecek kişi olan sağlık hizmetleri müdürüne olacaktır. Dolayısıyla revaçta olan popüler meslekler arasında medical sağlık müdürleri de yerini alacaktır.

Bilgisayar sistemleri analisti olmak harika

Çağımız hızla bilgi teknolojileri ne doğru yol alırken bunların analizini yapacak profesyonel kişilere ihtiyacı vardır. Bilgisayar sistemleri analisti olacak kişilerde bu noktada önem arz etmektedir.  Her türlü tıbbi kayıtlar kablosuz mobil ağlar tasarım altyapısının oluşturulması bilgisayar sistemleri bilgisayar analistlerinin denetiminde gerçekleşecektir. Bu sebeple gelecekti cazip meslekler arasına girmeyi başaracak grupta yer almaktadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Franchising Sisteminin Avantajları ve Dezavantajları

Yönetim analiz uzmanı çok kazanıyor

Organizasyon önemli bir yetenektir şirketlerin ayakta kalabilmesi için iyi bir yönetim ve yönetici aranmaktadır. Dolayısıyla yönetimin en iyi şekilde gerçekleşebilmesi için yönetim analiz uzmanlarına ihtiyaç bulunmaktadır. Bu sebeple iyi analiz yapan yöneticiler geleceğin popüler meslekleri arasında kendine yer bulacaktır.

Lisanslı hemşireler aranıyor

Sağlık sektöründe yapılan yatırım her daim kazandırmaya devam edecektir. Dolayısıyla da sağlıkla ilgili bir meslek seçenler de buna paralel para kazanmaya devam edecektir. Hastanelerde en önemli personelden birisi olan hemşire ihtiyacı hiçbir zaman doldurulamayacaktır. Ancak lisans hemşire olmak şart.

Muhasebeci güzel meslek

Dünyada ve Türkiye’de şirketlerin gelir gider hesaplarını yapmak amacıyla mali müşavir ve muhasebecilere ihtiyaç duymaktadır. Firmaların gelir gider dengesini hesaplamak, vergilerini çıkarmak, muhasebecilerin en önemli görevleri arasındadır. Muhasebecilere ihtiyaç hiçbir zaman bitmeyecektir. Popüler meslekler arasında yer edinmeye devam edecektir.

Günümüzde ve gelecekte popülaritesini kaybetmeyecek meslekler hakkında bilgilendirme yaptık. Hiçbir zaman cazibesini yitirmeyecek meslekler sizlerin de tercihleri arasına girebilir.

Bir önceki yazımız olan Girişimciliğin Kitabını Yazanlar başlıklı makalemizde En büyük girişimciler ve Girişimcilik hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.