Evde Bez Bebek İşi Yapmak

03.04.2022
82
Evde Bez Bebek İşi Yapmak

Biraz geçmişe, çocukluğa dönmek isteyen bayanların evde bez bebek işi yaparak nostalji ile karlı çıkacaklarını muştuluyoruz. Boş zamanlarınızda farklı bir uğraş düşünüyorsanız işte size mükemmel bir etkinlik fikri. Aslına bakarsanız amigurumi yani organik oyuncak yaparak para kazanmak isteyenlerle tam örtüşen sektördür.

Bayanlar, özellikle orta yaş üzerindeki hanımlar en sevdikleri oyuncak olan bebekleri bezden yapardı. Haliyle bez bebekler çok kıymetlidir. İnsan kendi eliyle yaptığı bir üründen mutlu olur. Şimdiki çocuklar hazır oyuncaklarla asla mutlu olamıyor. Geçmiş dönemde ise oyuncağın değeri bilinirdi ve asla kırılmazdı, bozulmazdı, satılmazdı.

Oyuncak bez bebek yapmak için birkaç tane seçenek mevcuttur. Bunlar arasında en belirgin olanı klasik yöntemlerle örgü ipi, şiş, tığ gibi orucu aparatlar sayesinde ortaya çıkarılan çocuk oyuncaklarıdır. Aslına bakarsanız çocuk oyuncağı demek çok doğru değildir çünkü bu el sanatları grubunda değerlendiriliyor ve insanlar evlerinin en güzel köşelerinde satıyorlar. Çok az insan yapılan bu sanat eserini çocuğunun oynamasına izin veriyor.

bez bebek
Evde Bez Bebek İşi

Anadolu’nun yokluk günlerinde ve atık kumaşları değerlendirme düşüncesiyle hareket eden kadınları zihinsel güçlerini de kullanarak çul çaput dinlen ve çöpe gidecek olan her türlü kumaş atıklarını sanatsal bir değere dönüştürmüştür. Evde bez bebek işi aynı zamanda bir sanatçı kimliği ile hareket etme potansiyelini de ortaya çıkarmaktadır. Gelin görün ki günümüzde insanlar bu tür kazanımları ekonomik açıdan değerlendirmektedir. Çünkü geçirmek başlı başına bir sorun olarak insanların kabusu haline dönmüştür. Dolayısıyla da yaşayabilmek rahat etmek ihtiyaçlarını gidermek isteyenler aklımıza gelebilecek her türlü ek gelir türevlerine merak sarmaktadır. İşte bunlardan bir tanesi de evde oyuncak bez bebek yaparak para kazanma üzerine yoğunlaşma düşüncesidir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Arıcılık Yaparak Para Kazanmak

Şimdilerde çocuklar hiçbir şeyin değerini bilmediği gibi oyuncakların da değerini bilmiyor. İlginç bir istatistik paylaşmak istiyoruz. Bez bebekleri hemen hemen bütün hanımlar çok sever. Çünkü onların farklı bir dünyası var. Evlerinde süs eşyası olarak saklamak adına bile bu narin el yapımı bebekleri satın almak ister.

Bez Bebek nasıl yapılır

Farklı bir çalışma yaparak değerlendirme isteyen hanımlar  ilginç  çalışma  sistemi ile para kazanabilirler. Bu fikre sıcak bakmak isterseniz bez bebek nasıl yapılır  kısaca anlatalım. Bu fikri benimseyip hayata geçirmek isteyenler biraz komik, biraz eğlenceli, biraz masum, farklı tasarımlar yapılabilirler. Özellikle turistik eşya satan bölgelerde yaşayan insanlar turistlerin dikkatini çekmek amacıyla kültürümüzün en önemli ögelerinden birisi olan bu oyuncaklardan yapıp satabilir.

Erkek bez bebek yapımı

Öncelikle kullanacağınız malzemeleri hazırlamanız gerekiyor. Ardından bez Bebek yapımında kullanacağınız kalıpları hazırlamalısınız. Genelde bezleri kese şeklinde insan vücudu şeklinde hazırlayıp içine pamuk doldurma yöntemi kullanılmaktadır. Daha sonra vücudun bölümlerini oluşturan baş kollar ve bacaklar gövdeye orantılı bir şekilde hazırlanmaktadır. İşin en tuhaf kısmı ise nedense evde bez bebek yapımı işini düşünenler kesinlikle kız bebek tasavvur eder. Erkek bebek neden yapılmaz neden düşünülmez merak konusudur. Siz öncülük edin bir ilke imza atın erkek bez bebek yaparak dikkatleri üzerinize çekmeye çalışın. Kız bebeklerde en çok öne çıkan kısım doğal olarak saçlardır. Etkileyici saç tasarımları ile müşterilerinizin yaptığınız eserleri satış alma düşüncesi hız kazanabilir. Ana hatlar tamamlandıktan sonra bebeğim ayakkabıları çorapları elbiseleri yerine göre bilezik fular gibi aksesuarları da satışı etkilemek için önemli yöntemler arasındadır.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Taze Sıkılmış Meyve Suyu Satmak

Bez bebek işi yapmak istiyorum

Bebek yapmak istiyorum nereye başvuracağız, diye düşünebilirsiniz. Bunun için herhangi bir yere başvuru yapmanıza gerek yok. Kendiniz hobi amaçlı olarak boş zamanlarınızda bez bebek yaparak gelir elde edebilirsiniz. Yaptığınız çalışmaları eğer turistik bir yerde çalışıyorsanız turistik eşya satan kişilerle konuşup satabilirsiniz. Onlara belli miktar komisyon verebilirsiniz.

Oyuncak bez bebek satışından para kazanmak

Hayır, turistik bir bölgede yaşamıyorum, çok uzak bir noktadayım, diye düşünüyorsanız siz de dert etmeyin. Sosyal medya aracılığıyla yaptığınız çalışmaları rahatlıkla satabilirsiniz. Bez Bebek nasıl yapılır? Herkes kendine özgü farklı tasarımlar üretebilir. Ancak hiç bilgisi olmayanlar video paylaşım sitelerinde “Bez Bebek nasıl yapılır diye arama yaparsa farklı çalışma örnekleri ile karşılaşabilirler.

Siz de kendinize uygun bir model üzerinde kendinizi geliştirin. Bu yaptığınız çalışmaları pazarlayıp ek gelir elde edebilirsiniz. Çalışmalarınızı aynı zamanda sosyal medyada resimlerini paylaşıp satma imkanı da yakalayabilirsiniz. Bez bebek yaparak önemli miktarda kazanç sahibi olabilirsiniz.

evde dikiş işi
evden dikiş işi

Evde oyuncak bebek işi yaparak para kazanmak sanıldığı kadar kolay ve kısa süreli bir etkinlik değildir. Her şeyin tek tek planlaması yapılmalı acele etmeden hobi mantığı ile hareket ederek en güzel şekilde eser ortaya çıkarılmaya çalışılmalıdır. Acele edenler genelde orantısız ve göze hoş gelmeyen hatta yüzünü gözünü düzgün yapamadığı için bebeklerinin satmaya bile cesaret edemeyen kişiler arasına girebilir. Bu iş evde kıyafet dikerek para kazanma işine de benzediği için her ikisi birlikte yürütülen bilmektedir. Çünkü artan kumaşlar yerine göre evde oyuncak bez bebek işi yapmak için de kullanılmaktadır. En boy göz kol velhasıl insan vücudunu en iyi şekilde orantılayan kişiler zevkli bir çalışma istiyorsan hazırlıklara başlasın ve sabırla ortaya koyacakları sevimli bez bebekleri satmak için neler yapılması gerektiğini de araştırsın.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Gece Bekçiliği Yapmak

Bir önceki yazımız olan Evde Cam Boyama İşi başlıklı makalemizde Cam boyama işi nasıl yapılır, Cam boyama işi veren firmalar ve Cam boyamasında kullanılan teknikler hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.