Pasif Gelire İhtiyacı Olanlar İçin Ek İş Örnekleri

23.12.2018
953
Pasif Gelire İhtiyacı Olanlar İçin Ek İş Örnekleri

Çok fazla zaman ayırmadan ve aşırı efor sarf etmeden gelir elde etmek mümkün müdür? Düşünebilen, farklı arayışlar içine girip sonuç elde etmek isteyenler pekala pasif gelir yöntemleri ile fazla emek harcamadan zamanı ekonomik kullanarak gelir elde edebilirler. Bunun için de en ideal yöntemlerden birisi kabul edilen, ek işler arasından kişinin karakterine uygun olan seçenekleri değerlendirmektir.

Hem işsizlik, hem yetersizlik, hem de kifayetsizlik insanı rahatsız eder. Bırakın işsizliği ucuz iş gücü arayan ve sadece asgari ücret ödeyip işçi çalıştıran firmalar bile insanı rahatsız eden diğer noktalar arasındadır. İnsan hem sabahtan akşama kadar başkalarının işini yapacak ağır işler ağır şartlar altında yıpranacak hem de emeğin karşılığında yeterli maaş ve gelir sağlayamayacak. Bu paradoks beraberinde farklı arayışlara giren insanların sayısını her geçen gün artırmaktadır. Bu düşünce yapısında kalanlar pasif gelir yöntemleri ile gelirini katlamayı hedeflemek zorundadır.

Pasif gelir neye denir

Emek harcamadan zaman harcayarak, sermaye harcamadan zekayı kullanarak yapılan her türlü fiil pasif gelir olarak değerlendirilir. Bu durum herkes için geçerli değildir. Bazı insanlar pasif gelir den faydalanmak için mecburen hem yemek, hem sermaye hem de zaman harcamak zorundadır. Her ne kadar pasif gelir tanımına uyumamış olsa da ana iş adı verilen, sürekli çalışıp karşılığında da maaş alınan iş haricinde ek gelir imkanı tanıyan iş ve eylemler haricinde kalanlar pasif gelir kabul edilir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Yeryüzünün Gördüğü En Büyük 10 Girişimci
PASİF GELİR
Pasif gelir fikirleri

Pasif geliri örnekleri; içerik editörlüğü yapmak, video çekip YouTube’a yükleyip reklamlardan veya sponsorlardan para kazanmak, seyyar emlakçılık yapmak, komisyonculuk yapmak, e-kitap yazmak, fotoğraf çekip satmak pasif gelir örneklerine dahil edilebilir.

Pasif gelir sağlayacak ek iş fikirleri nelerdir

Çok az çaba harcayarak otomatik bir şekilde gelir sağlamak isteyenlerin oldukça fazla alternatifi bulunmaktadır. Aktif geliriniz var ancak ihtiyaçlarınızı karşılamakta yetersiz kalıyor. Bu durumda pasif kazanç yöntemleri denemek zorundasınız. İşte size pasif kazanç sağlayacak alternatifler! Öncesinde hatırlatmakta fayda var ki pasif gelirleriniz, aktif gelirlerinizin kat kat üstüne çıkması durumunda aktif işinizi sonlandırmayı düşünmeyiniz.

Pasif kazançlar geçicidir, hiç ummadığınız anda kesiliverir. Amma velakin sürekli olursa keyfinize diyecek yoktur. Her şey dijital ortama taşınmaya başlandı. Siz de yerinizi alın. Dolayısıyla e-ticaret sitesi kurarak en ideal pasif gelir tekniğini kullanmış olursunuz.

E-ticaret sitesine sahip olanlar gerçek manada işlerini sağlam yapanlar kazancını sürekli artırmaktadır. Biliyoruz sizden önce bu yöntemleri hayata geçirip bilinirliğini artıranlar var. Ancak bu size engel teşkil etmemeli. Çünkü henüz yeterli seviyeye ulaşmış e-ticaret siteleri yok. Sizler onlardan daha farklı tasarım uygulama yöntemleri ile rakiplerinizi alt edebilirsiniz. Böylece pasif gelirleri aktif gelirlerin üstüne çıkarabilirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Meyan Kökü Paketleme İşi

Youtuber modası aldı başını gidiyor. Ve üstelik şaka gibi, pasif gelirleri ayda 25000 50.000 TL civarında olduğunu öğrenince herkesin neredeyse dudakları uçukluyor. Peki siz neden onlardan daha iyisini yapamayasınız ki. İlgili olduğunuz, bilgili olduğunuz bir konuda geçin kameranın karşısına. Buyurun sizlere durmadan akan pasif gelirler.

Son olarak blog yazarlığı ile pasif gelir yöntemleri değerlendirilmeye çalışılırsa hem kişisel gelişim anlamında, hem de geleceğe emin adımlarla yürüme babında iyi bir başlangıç yapmış olursunuz. Ne kadar erken yol alırsanız o kadar fazla bilinirliğiniz olur. 10 yıl sonra sürekli kaliteli içerikler ekleyerek bloğunu zenginleştirenlerin sponsorları ve reklam vermek için yarışan adayları şimdiden insanı heyecanlandırmaya başlıyor.

Tekrar etmekte yarar var! Sizi tatmin edemeyen bir geliriniz varsa kendinize ek iş yapmak için zaman ayırınız. Üstelik sizden hem sermaye, hem de enerji anlamında hiçbir şey alıp götürmeyecek, sadece pasif gelir sahibi olmak adına farklı girişimlerde bulunmanız gerekecek.

Bir önceki yazımız olan En Çok Tercih Edilen Ek İşler başlıklı makalemizde En çok yapılan ek işler, Ev hanımları için ek işler ve Evde en çok tercih edilen ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.

SİZİN İÇİN ÖNERİLENE GÖZAT!  Evde Para Kazanma Yolları
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.